Advertisement

Advertisement

Dobré nápady šetria peniaze, Audi vďaka zamestnancom ušetrilo vyše 100 miliónov eur!

Keď sa veci dejú vo veľkom, stačí malá zmena, aby sa razom začali šetriť obrovské peniaze. Také, o ktorých nesnívajú ani naši politici s účtami v exotických daňových rajoch!
Vydané  Text: 


Advertisement
Dobré nápady šetria peniaze, Audi vďaka zamestnancom ušetrilo vyše 100 miliónov eur!
**Automobilka Audi sa pochválila, že vďaka svojim pracovníkom v minulom roku ušetrila obrovské peniaze, ktoré by inak zhltli náklady spojené s výrobou**. Zhodnotila až 15-tisíc podnetov na vylepšenia od vlastných zamestnancov v Ingolstadte a Neckarsulme. Za rok 2017 ide o čiastku až **108,6 miliónov eur**! 15-tisíc vylepšení priamo od zamestnancov automobilky sa týka maličkostí, ktoré však celkovom procese vývoja, výroby a kontroly znamenajú veľa. Tieto procesy sa totiž dejú neustále dokola, stokrát denne a vo výrobe je každá minúta cenná. Napríklad traja zamestnanci na oddelení kontroly kvality zistili, ako skrátiť čas kontroly jednych dverí z 34 na 18 minút. Ich kolegovia tak každý deň ušetria až 200 ľudských hodín práce, ktoré môžu venovať iným pracovným činnostiam. Iným príkladom je dvojica pracovníkov, ktorá navrhla farebné rozlišovanie pracovných nástrojov a tak prispela k zníženiu počtu chybne použitých pracovných pomôcok. Vďaka podnetu ďalšej dvojice zamestnancov, ktorá navrhla variabilné nastavenie funkčnosti ventilačného systému, Audi teraz šetrí až 100-tisíc eur ročne. Program pre podnety od zamestnancov v Audi existuje už 50 rokov, od roku 1993 sa volá Ideas Program a je súčasťou stratégie neustáleho zlepšovania a zefektívňovania výroby. Rovnaký program funguje aj vo výrobách v Győri a Bruseli, kde sa ušetrené peniaze pohybujú v úrovniach až 33 miliónov eur.
Pokračujte na ďalší príspevok »KĽÚČOVÝ MODEL ZNAČKY

PRVÝ TEST KIA EV9: Výkonný luxus. Je však porovnávanie s BMW na mieste?

  • Na veľké SUV Kia EV9 sme čakali možno až príliš dlho, a tak vyburcovala naše očakávania. Prvé dva dni s modelom nám odhalili, či má EV9 právo považovať sa za vlajkovú loď značky.

     Na Slovensku sa predáva od 74 990 €, za čo dostanete verziu Earth 1st Edition RWD 99,8 kWh 149,5 kW. GT-Line 1st Edition ide potom od 82 990 €.  Zdá sa, že každé euro stojí za to.
  • FIREMNÉ AUTO

    Výhody veľkých teraz aj pre malých. Škoda vám dá flotilové zľavy či extra starostlivosť už pri kúpe jedného vozidla

  • Hovorí sa, že byť veľký má svoje výhody. V tomto prípade to znamená, že spoločnosť Škoda Auto Slovensko – líder vo fleetovom segmente – dokáže ponúknuť zvýhodnenú flotilovú ponuku pre firemných zákazníkov už pri kúpe jedného vozidla. To zahŕňa lepšie ceny, množstvo vozidiel ihneď skladom či ďalšie výhody vo financovaní a starostlivosti o vozidlo.