Najspoľahlivejšie auto do 10 000 eur? Obľúbenú Fabiu porazili aj Kia Rio či Peugeot 208!

Pozrite si výsledky nemeckej organizácie TÜV
Vydané Text: 

Najnovšia štatistika zväzu TÜV zohľadňuje výsledky vyše 10 miliónov technických kontrol vozidiel zo všetkých staníc TÜV v Nemecku od júla 2016 do júna 2017. Táto správa by mala zaujímať najmä vodičov, ktorí v blízkej budúcnosti plánujú kúpu jazdeného auta, pretože reflektuje mieru poruchovosti jednotlivých modelov.
Celkový rebríček ukazuje, že len 5,8 % áut (starých 2-3 roky) neprejde technickou kontrolou bez závažnejších porúch. To v preklade do ľudskej reči znamená, že zo sto áut neprejde kontrolou len šesť. Zaujímavý je tiež pohľad na rebríček najlacnejších áut na trhu, ktoré sa prekvapivo umiestnili na relatívne slušných priečkach. Toyota Yaris sa umiestnila medzi top 20-timi najspoľahlivejšími vozidlami v kategórii 2-3 ročných áut s podielom závažných nedostatkov iba 3,6 %. Prekvapivé je aj hodnotenie francúzskeho Peugeotu 208, ktorý sa umiestnil na 28. mieste v celkovom rebríčku a na druhom mieste medzi autami do 10 000 eur. Tretiu priečku v tomto zúženom rebríčku obsadilo Suzuki Swift (4,9 %), štvrtú VW Up (4,9 %) a piatu Kia Picanto. Do výberu najmenej sa kaziacich lacných áut sa dostala aj Škoda Fabia (5,8 %), ktorá obsadila posledné – desiate – miesto.
Na chvoste celého rebríčka TÜV nájdeme Kiu Sportage (12,3 %), Daciu Logan (12,2 %) či Fiat Punto (12,3 %).
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Pokračujte na ďalší príspevok »FOTOGALÉRIA

V Bratislave dnes odštartovala výroba nového Superbu, pozrite sa do zákulisia výroby závode VW Slovakia

  • Nový Superb Combi sa vyrába súčasne s VW Passat Combi, neskôr sa do programu produkcie pridá aj Superb vo verzii liftback.

     Závod Volkswagen Slovakia sa pre spustenie výroby dôležitých modelov výrazne modernizoval, investícia do projektu Beta+ obnáša stovky miliónov eur. V rámci prípravy na sériovú produkciu sa vyrobilo až do dvetisíc kusov nového Superbu Combi.
  • Nabitá ponuka

    Slovenský Mercedes prišiel s neodolateľnou ponukou. Do ceny elektromobilov zahrnul nabíjací kredit, poistenie, financovanie aj nabíjací set

  • Poistenie na 2 roky, flexibilný systém nabíjania Pro, kredit na nabíjanie, predĺženú záruku na 6 rokov alebo do 90 000 km a zvýhodnené financovanie sú teraz v cene každého avizovaného elektromobilu.

     Kredit na nabíjanie je až do 6000 eur! Ponuka platí pre vozidlá k priamemu odberu, aj pre vozidlá zadané do výroby, dodané do 31. 12. 2023.