Kupujete jazdenku? Tu máte Felíciu s nastaviteľným podvozkom a palubným počítačom. Zn.: bez svetiel

Inzerát ako tento sa často nevidí! Navyše je náš, slovenský!
Vydané  , zverejnil

Takýto inzerát sa tak často nevidí. Predajca z Handlovej v Trenčianskom kraji predáva svoju Škodu Felícia 1.3 Sport Line po výraznom tuningu. Neprislúcha nám hodnotiť dizajn, estetiku, pretože niekomu sa kombinácia žltého vzorovaného interiéru, čiernej karosérie a žltých diskov môže páčiť. Proti gustu žiadny… tak sa pozrime na inzerát, ktorý sme našli na stránke autobazar.eu.

Škoda Felícia s rokom výroby 1999 nemá uvedené najazdené kilometre, tieto vozidlá sú však schopné jazdiť aj s 500-tisíc kilometrami a nemať vážnejšie problémy (respektíve mať, ale nie také, aby to bránilo jazde). Za predpokladu, že bol vozidlu dopriany správny servis, môže jazdiť bezproblémovo ešte celé roky.

Model s pôvodnou výbavou Sport Line z inzerátu prešiel výrazným tuningom. Jeho majiteľ mu zadovážil vylepšenia interiéru, žlto-čierne poťahy sedadiel ladia s čalúnením vnútorných krytov dverí a dokonca aj s pásmi – tie sú žlté! Ak by sme na zvyšok interiéru pozerali cez prsty, tento detail vieme oceniť.

Zaujímavosťou je však nastaviteľný podvozok. Nastaviteľný podvozok s 18-ročnej Felícii, že sa vám to nezdá? Ide o súčasť tuningu, ktorý nášmu populárnemu hatchbacku doprial jeho majiteľ.

Inzercia

Z fotografií ďalej môžeme usúdiť, že venoval pozornosť aj výfuku, ktorý dostal športový charakter, predné svetlá s anjelskými očami však v cene auta nie sú. Tie predajca plánuje vymeniť za originálne, zrejme majú hodnotu privysokú na nejakú Felíciu. Čo však na aute ponecháva, sú pútavé disky kolies, neprekvapivo v žltej úprave.

Predajca v inzeráte uvádza nasledovné údaje o svojom aute:
Auto je garážované, používané na víkendy a zrazy. Predám bez svetiel, namiesto toho osadím pôvodné svetlá svetlá a čisto nové zimné gumy na plechoch. Na aute je motor po generálnej oprave, má pred 16 000 km menené filtre a olej, nové brzdy, predok zadok nastaviteľný podvozok, ktorý má dva a pol roka. Výbava: elektrické predné okná, plne funkčné elektrické zrkadlá, palubný počítač. Na cene sa viem ešte dohodnúť.

Tak čo, ešte stále zvažujete kúpu nejakého starého Cee´du či Fabie? Tu máte alternatívu za štvrtinu ceny a zaručene budete centrom pozornosti kdekoľvek sa objavíte! 🙂

Inzercia

Erik Stríž je motoristický novinár, šéfredaktor denníka Autoviny.sk a redaktor časopisu auto motor a šport. Pripravuje témy, aktuality a testy automobilov. Zvýšenú pozornosť venuje legislatíve súvisiacej s dopravou a bezpečnosti.

Zaujíma vás riešenie dopravného problému alebo pre nás máte tip na článok? Napíšte na tip@motoristickynovinar.sk

Pokračujte na ďalší príspevok »Symbol rýchlosti / TAG Heuer Carrera Glassbox

  • Carrera po španielsky znamená preteky. Vďaka slávnej rely Carrera Panamericana sa stala symbolom rýchlosti, odvahy a dobrodružstva. Preto neskôr dala meno nielen obľúbenému modelu Porsche, ale aj pretekárskym chronografom TAG Heuer. Ako automobil, tak hodinky sa od roku 1963 vyrábajú dodnes