Vodič a kŕčové žily? Takto proti ním bojujte!

Kŕčové žily a muži? Áno, aj keď ide o zväčša ženský problém. Dôvodom je – ako neraz – sedavé zamestnanie.
Vydané Text: 

Vodiči za volantom častokrát preceňujú svoje sily a pri dlhších cestách si nedoprajú ani krátku pauzu. Niekoľkohodinové sedenie za volantom ale nášmu zdraviu neprospieva, skôr naopak. Aj preto musia profesionálni vodiči počítať so zvýšeným rizikom výskytu kŕčových žíl.
Ide o zväčšené a oslabené žily, pričom najčastejšie sú postihnuté dolné končatiny, oblasť pod kolenom, chodidlá. Nevyzerajú pekne, ale v neskorších fázach spôsobujú bolesť, svrbenie až vredy. Celkom slušne ju „prikrmuje“ aj nadváha a obezita či nedostatok pohybu. Ale aj nevhodné oblečenie a obuv, tesná spodná bielizeň. Horúce prostredie, ktoré spôsobuje neprirodzené roztiahnutie cievneho systému a zvýšenú záťaž na jeho funkčnosť, fajčenie (vedie k zužovaniu a oslabovaniu cievnych stien), strava s nízkym obsahom vlákniny a následná zápcha (na cievy v podbrušku a slabinách pô sobí vnútorný tlak, ktorý sťažuje činnosť žíl). Správny tok krvi podporíte pravidelným pohybom. Ak počas vášho pracovného dňa väčšinu času sedíte, doprajte si častejšie krátke prechádzky, prípadne beh, bicyklovanie, turistiku alebo tanec. Noste pohodlné oblečenie, ktoré nikde „neškrtí“, čo najčastejšie oddychujte s vyloženými nohami alebo pravidelne sprchujte nohy studenou vodou.
PRÍZNAKY: Najčastejšie to je pocit „ťažkých nôh“, únava dolných končatín, pocity horúčavy, prípadne, naopak, pocit chladu, svrbenie kože, kŕče v lýtkach, zvýšená potivosť, bolesti (najmä po dlhodobom sedení či státí), opuchy.
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Pokračujte na ďalší príspevok »FOTOGALÉRIA

V Bratislave dnes odštartovala výroba nového Superbu, pozrite sa do zákulisia výroby závode VW Slovakia

  • Nový Superb Combi sa vyrába súčasne s VW Passat Combi, neskôr sa do programu produkcie pridá aj Superb vo verzii liftback.

     Závod Volkswagen Slovakia sa pre spustenie výroby dôležitých modelov výrazne modernizoval, investícia do projektu Beta+ obnáša stovky miliónov eur. V rámci prípravy na sériovú produkciu sa vyrobilo až do dvetisíc kusov nového Superbu Combi.
  • Nabitá ponuka

    Slovenský Mercedes prišiel s neodolateľnou ponukou. Do ceny elektromobilov zahrnul nabíjací kredit, poistenie, financovanie aj nabíjací set

  • Poistenie na 2 roky, flexibilný systém nabíjania Pro, kredit na nabíjanie, predĺženú záruku na 6 rokov alebo do 90 000 km a zvýhodnené financovanie sú teraz v cene každého avizovaného elektromobilu.

     Kredit na nabíjanie je až do 6000 eur! Ponuka platí pre vozidlá k priamemu odberu, aj pre vozidlá zadané do výroby, dodané do 31. 12. 2023.