Advertisement

Advertisement

Volvo dáva zbohom spaľovacím motorom, od roku 2019 budú všetky autá poháňané elektromotorom.

Švédi nabrali odvahu, v roku 2019 prejdú radikálnou zmenou!
Vydané  Text: 


Advertisement
Volvo končí s vývojom nielen dieselových, ale všetkých čisto spaľovacích motorov. Od roku 2019 bude každý nový model vybavený elektromotorom. Pôjde tak buď o hybridný pohon, alebo o elektromobil.


“Je to koniec áut vyrábaných výlučne so spaľovacím motorom”, uviedol vo svojom vyhlásení výkonný riaditeľ spoločnosti Volvo Cars, Hakan Samuelsson. Švédsko-čínska značka čisto spaľovací pohonné ústrojenstvo vyrábať síce neprestane, žiadny nový model sa však už bez elektromotora nezaobíde.


My sme zvedaví, ako na túto správu zareagujú fanúšikovia a majitelia áut tejto značky. Tí doteraz oplakávajú koniec päťvalcových pohonných jednotiek, ktoré k Volvu už neodmysliteľne patrili. Pružnosť elektromotorov však určite mnohí ocenia a pravdepodobne poskytnú oveľa lepšiu dynamiku, než súčasné štvorvalcové agregáty.

Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Pokračujte na ďalší príspevok »KĽÚČOVÝ MODEL ZNAČKY

PRVÝ TEST KIA EV9: Výkonný luxus. Je však porovnávanie s BMW na mieste?

  • Na veľké SUV Kia EV9 sme čakali možno až príliš dlho, a tak vyburcovala naše očakávania. Prvé dva dni s modelom nám odhalili, či má EV9 právo považovať sa za vlajkovú loď značky.

     Na Slovensku sa predáva od 74 990 €, za čo dostanete verziu Earth 1st Edition RWD 99,8 kWh 149,5 kW. GT-Line 1st Edition ide potom od 82 990 €.  Zdá sa, že každé euro stojí za to.
  • FIREMNÉ AUTO

    Výhody veľkých teraz aj pre malých. Škoda vám dá flotilové zľavy či extra starostlivosť už pri kúpe jedného vozidla

  • Hovorí sa, že byť veľký má svoje výhody. V tomto prípade to znamená, že spoločnosť Škoda Auto Slovensko – líder vo fleetovom segmente – dokáže ponúknuť zvýhodnenú flotilovú ponuku pre firemných zákazníkov už pri kúpe jedného vozidla. To zahŕňa lepšie ceny, množstvo vozidiel ihneď skladom či ďalšie výhody vo financovaní a starostlivosti o vozidlo.