Advertisement

Advertisement

Pozor na to, kam otvárate dvere. Najlepšie priamo do frekventovanej cesty! (video)

Najnovšia kompilácia nehôd poukazuje opäť na aroganciu a nepozornosť.
Vydané  Text: 


Advertisement

Asi každý, kto často jazdí, sa už niekedy stretol s nehodou v jej akejkoľvek podobe – či už ako jej priamy účastník alebo svedok. Tieto videá zozbierané do jednej dlhšej kompilácie sú momentálne hitom na YouTube, ľudia si ich radi prezerajú a potom hodnotia, ktorý z účastníkov spravil chybu a ktorý mal konať inak.

Pravda je taká, že od počítača sa komentuje jednoducho, v reálnom svete rozhodujú zlomky sekundy a aj chvíľková nepozornosť. Stačí, aby na mobil prišla esemeska, vodič na sekundu upriamil pohľad na displej a práve vtedy si nejaký šampión zmyslel, že prebehne cez cestu tempom dôchodcu. Na najnovšej kompilácii nehôd nikto neprišiel o život (usudzujeme tak podľa ich vážnosti), poukazuje však na častý a skoro neodmysliteľný problém aj slovenských ciest – aroganciu, nevšímavosť, snáď aj ľahostajnosť. Ľudia skrátka so svojimi autami parkujú kde sa im zachce, hoci aj na frekventovanej ceste, nevšímavo vystupujú zo svojho auta priamo do pruhu s prebiehajúcimi vozidlami, nesledujú značky upozorňujúce na potrebu prednosti alebo jednoducho idú bez rešpektu za svojím cieľom – hoci sa k nemu v dôsledku nehody ani nedostanú včas. Video slečny vystupujúcej z Audi A5 začína od času 00:29. Pozn.: Vo videu nie sú žiadne drastické zábery ani zranenia ľudí.
Pokračujte na ďalší príspevok »KĽÚČOVÝ MODEL ZNAČKY

PRVÝ TEST KIA EV9: Výkonný luxus. Je však porovnávanie s BMW na mieste?

  • Na veľké SUV Kia EV9 sme čakali možno až príliš dlho, a tak vyburcovala naše očakávania. Prvé dva dni s modelom nám odhalili, či má EV9 právo považovať sa za vlajkovú loď značky.

     Na Slovensku sa predáva od 74 990 €, za čo dostanete verziu Earth 1st Edition RWD 99,8 kWh 149,5 kW. GT-Line 1st Edition ide potom od 82 990 €.  Zdá sa, že každé euro stojí za to.
  • FIREMNÉ AUTO

    Výhody veľkých teraz aj pre malých. Škoda vám dá flotilové zľavy či extra starostlivosť už pri kúpe jedného vozidla

  • Hovorí sa, že byť veľký má svoje výhody. V tomto prípade to znamená, že spoločnosť Škoda Auto Slovensko – líder vo fleetovom segmente – dokáže ponúknuť zvýhodnenú flotilovú ponuku pre firemných zákazníkov už pri kúpe jedného vozidla. To zahŕňa lepšie ceny, množstvo vozidiel ihneď skladom či ďalšie výhody vo financovaní a starostlivosti o vozidlo.