SERVIS

Brutálne zmeny na trhu s pneumatikami – kedy nakupovať?

S príchodom chladnejšieho počasia sa zvyčajne vynára otázka: kedy by ste mali vymeniť pneumatiky za zimné?

Vydané Text: 

V posledných rokoch sa motoristi museli vysporiadať s dostatočnými ťažkosťami a mnohí sa ani nerozhodli. Zimnú sezónu začali na letných pneumatikách, čím riskovali bezpečnosť seba a svojho vozidla. Tento rok sa však trendy zmenili a zimné pneumatiky je možné kúpiť lacnejšie ako pred rokom!

Každý si je vedomý inflačného nárastu cien, ale trh so zimnými pneumatikami sa mu nevyhol. K tomu sa pridalo aj narušenie dodávateľských reťazcov spôsobené ozbrojeným konfliktom na Ukrajine a epidémiou koronavírusu. Dostali sme sa do situácie, keď boli pneumatiky nielen drahé, ale u mnohých predajcov aj nedostupné. Toto obdobie sa však skončilo.

zimné pneumatiky gumywebshop | Zdroj: gumywebshop.sk

Inzercia


Advertisement

Gabriel Nagy, odborník zo spoločnosti gumywebshop.sk, upozornil, že situácia na trhu sa radikálne zmenila. Obnovili sa pôvodné dodávateľské reťazce, veľkoobchodníci doplnili svoje sklady a kupujúci majú na trhu vyjednávaciu pozíciu. V dôsledku toho začali ceny stagnovať a potom klesať. Inými slovami, ak sme minulý rok nákup zimnej pneumatiky odkladali, teraz to môžeme urobiť lacnejšie!

Naši odborníci tiež zdôraznili, že kľúčovým faktorom pri výbere pneumatík sú jazdné návyky. Ak nejazdíte často, nemusíte nutne siahnuť po prémiových značkách, pretože sa môže stať, že celú zimu nebudete jazdiť po zasnežených cestách. Na druhej strane, častí cestujúci, ktorí pravidelne jazdia v horách alebo po diaľnici, by sa nemali uspokojiť s lacnými zimnými pneumatikami.

Inzercia

Vždy by ste však mali myslieť na to, aby ste jazdili s vozidlom, ktoré je vybavené pre dané počasie a podmienky na ceste. Ak sa vám v zime stane nehoda s letnými pneumatikami alebo opotrebovanými zimnými pneumatikami (zákon povoľuje minimálnu hĺbku dezénu zimných pneumatík 3 mm), poisťovňa vám môže odmietnuť vyplatiť náhradu škody,” dodáva Gabriel Nagy.
Pokračujte na ďalší príspevok »FOTOGALÉRIA

V Bratislave dnes odštartovala výroba nového Superbu, pozrite sa do zákulisia výroby závode VW Slovakia

  • Nový Superb Combi sa vyrába súčasne s VW Passat Combi, neskôr sa do programu produkcie pridá aj Superb vo verzii liftback.

     Závod Volkswagen Slovakia sa pre spustenie výroby dôležitých modelov výrazne modernizoval, investícia do projektu Beta+ obnáša stovky miliónov eur. V rámci prípravy na sériovú produkciu sa vyrobilo až do dvetisíc kusov nového Superbu Combi.
  • Nabitá ponuka

    Slovenský Mercedes prišiel s neodolateľnou ponukou. Do ceny elektromobilov zahrnul nabíjací kredit, poistenie, financovanie aj nabíjací set

  • Poistenie na 2 roky, flexibilný systém nabíjania Pro, kredit na nabíjanie, predĺženú záruku na 6 rokov alebo do 90 000 km a zvýhodnené financovanie sú teraz v cene každého avizovaného elektromobilu.

     Kredit na nabíjanie je až do 6000 eur! Ponuka platí pre vozidlá k priamemu odberu, aj pre vozidlá zadané do výroby, dodané do 31. 12. 2023.