ZSE Drive

Novostavby už aj s nabíjačkami / Nabíjanie v novostavbe

Nabíjanie v bytových domoch bolo vždy horúcou otázkou, no ako sa ukazuje, všetko sa dá, ak máte správneho partnera. Dokonca aj na 100 percent!

Vydané Text: Juraj Hrivnák

Najlepšie je kuť železo zahorúca. To isté platí aj o nabíjacích staniciach a infraštruktúre: najlepšie na ne myslieť už pri samotnej stavbe bytového domu. Pre majiteľa elektromobilu totiž neexistuje väčší komfort, než možnosť nabíjať si auto doma počas noci zvýhodneným nočným prúdom.

Kúpa bytu so sebou však prináša značnú záťaž – od tej príjemnejšej, ktorá spočíva vo výbere vybavenia a nábytku, až po tú menej príjemnú, akou je napríklad administratíva. Preto je veľmi príjemné, že vybavenie nabíjacej stanice môžete plne prenechať profesionálom zo ZSE Drive.

Vďaka spolupráci s najväčšími developerskými spoločnosťami na Slovensku ponúkajú svojim klientom komplexné služby v oblasti elektromobility, medzi ktoré najnovšie patrí aj zabezpečenie nabíjacej stanice (alebo prípravy na ňu) ešte pred samotnou kolaudáciou nehnuteľnosti. Predpríprava na nabíjacie stanice sa realizuje od začiatku výstavbových prác v rámci spoločných garážových priestorov.

Inzercia

V budúcnosti tak majiteľov nehnuteľnosti už nečakajú žiadne administratívne problémy.

NABÍJANIE NA KĽÚČ

Jednoducho povedané, majitelia bytov v takýchto partnerských projektoch sa nemusia zaoberať žiadnymi komplikáciami spojenými s povoleniami, registráciami a revíziami s inštaláciou nabíjacej stanice, a ešte aj ušetria. ZSE Drive sa postará o všetky aspekty realizácie v rámci kolaudácie, čím zaručuje komplexný, bezstarostný a profesionálny proces inštalácie.

Inzercia


Advertisement

Zákazník pritom nemusí hneď investovať do wallboxu, ani platiť poplatky súvisiace s prevádzkou wallboxu, pokiaľ ešte elektrické vozidlo nevlastní. Ak si objednal elektrifikáciu parkovacieho miesta, budúcu inštaláciu a aktiváciu wallboxu garantuje ZSE Drive do 5 pracovných dní od prijatia požiadavky.

Zároveň má zabezpečenú garanciu potrebného výkonu pre nabíjanie svojho elektrického vozidla, a to bez časového obmedzenia.

IBA ZELENÁ ENERGIA

Riešenia pre privátne rezidenčné nabíjanie v nových developerských projektoch odštartovala spoločnosť ZSE Drive s dvoma developerskými spoločnosťami na slovenskom trhu, a to so spoločnosťou J&T v developerskom projekte Eurovea II a so spoločnosťou Lucron v developerskom projekte Vydrica.

Obidva projekty zaručujú možnosť privátneho nabíjania s našim najlepším wallboxom na trhu značky Alfen s výkonom až 11 kW, čo postačuje na nabitie aj väčších batérii v priebehu noci. Smart wallbox od ZSE Drive môžu budúci majitelia pohodlne ovládať a nabíjanie autorizovať cez mobilnú aplikáciu, alebo pomocou RFID čipu. Každý majiteľ tak bude mať prístup k hláseniam spotreby a výpisom z nabíjania online.

V prípade firemného vozidla je veľkým benefitom, že tieto nabíjania sú jednoducho fakturovateľné priamo na zamestnávateľa. ZSE Drive navyše garantuje nabíjanie zelenou elektrinou z obnoviteľných zdrojov.

Ako sme spomínali na začiatku, ak sa stavia od základov, sú výsledné možnosti takmer neobmedzené. V rámci prvej fázy projektu Eurovea II plánuje ZSE Drive predpripraviť infraštruktúru na budúce nabíjacie stanice pre 100 % parkovacích miest v tejto rezidencii. To je až 600 miest!

Inzercia

Ďalším pilotným projektom, kde ZSE Drive prinesie možnosť domáceho nabíjania aj rezidentom bytových domov, je veľmi známy projekt Vydrica. Z celkového počtu 256 parkovacích miest, ktoré bude projekt ponúkať svojim rezidentom, budú desiatky miest určených na nabíjanie. ZSE Drive tak v prvej fáze umožní vybudovať až 88 nabíjacích staníc a následne dobuduje infraštruktúru pre ďalších záujemcov.

Inzercia

Ak teda vlastníte, alebo plánujete vlastniť elektromobil a zároveň riešite otázku bývania v novostavbe, čím skôr sa informujte o možnostiach nabíjania. Mimoriadne tak zvýšite komfort svojho bývania aj spolužitia s elektromobilom.
Erik Stríž je motoristický novinár, redaktor denníka Autoviny.sk a redaktor časopisu auto motor a šport. Pripravuje témy, aktuality a testy automobilov. Zvýšenú pozornosť venuje legislatíve súvisiacej s dopravou a bezpečnosti.

Zaujíma vás riešenie dopravného problému alebo pre nás máte tip na článok? Napíšte na tip@motoristickynovinar.sk

Pokračujte na ďalší príspevok »Týždeň kontroly a nastavenia svetlometov opäť zadarmo

 • V týždni od 2. 10. do 6. 10. 2023 prebehne jubilejný desiaty ročník medzinárodnej preventívne bezpečnostnej akcie Vidieť a byť videný, ktorá je zameraná na odbornú kontrolu a nastavenie svetlometov motorových vozidiel.

   Zadarmo sa tento rok budú nastavovať svetlomety vozidiel s legálnymi LED svetelnými náhradnými zdrojmi H4 alebo H7. Do projektu je zapojených takmer 100 servisov zo všetkých krajov republiky.
 • LEGISLATÍVA

  Namiesto 3,5 tony má byť nový štandard 1,8 tony. Na jazdu v SUV budete musieť spraviť nový vodičák B+, návrh je už na stole (aktualizované)

 • Nové opatrenia počítajú aj s prísnejším posudzovaním podľa veku vodičov – starší by boli kontrolovaní prísnejšie a do 21 rokov by ste za volant SUV ani nesadli.

   Návrh počíta aj s úpravou maximálnej rýchlosti v EÚ na 130 km/h 
 • ODPORÚČAME

  Už poznáte kartu Jazdí celé Slovensko? Získate s ňou poistenie celej posádky, zľavy na STK, v servisoch, reštauráciách i autoškolách

 • Iba za 25 € ročne získate mimoriadne výhody, ako sú úrazové poistenie vodiča a posádky či zľavy do 20% v autoservisoch.

   Zľavy platia u viac ako 50 zmluvných partnerov ÚAMK a po registrácii v systéme u viac ako 1500 partnerov svetovej siete MyWord. Významnou časťou projektu je humanitárna pomoc - činnosť Detskej dopravnej nadácie, ktorej cieľom je pomáhať sirotám pozostalých, ktorých rodič, alebo rodičia zahynuli pri dopravnej nehode.
 • AUTOPRIEMYSEL

  Nečakaný obrat: Británia odkladá zákaz benzínových a naftových áut po tom, čo automobilky investovali miliardy do vývoja elektromobilov

 • Veľká Británia pôvodne plánovala zakázať predaj nových áut so spaľovacími motormi už za sedem rokov, teraz tento termín posúva.

   Premiér Rishi Sunak (na foto) upresnil aj to, ako to bude s predajom áut po roku 2035. Reakcie značiek KIA, FORD, VW a TOYOTA.
 • AKTUALITY

  Mladí hackeri za dva dni navrhli moderný systém pre vjazd vozidiel do historického centra Bratislavy

 • Podľa mestskej časti Bratislava-Staré Mesto súčasný systém registrácie a povoľovania vjazdu vozidiel do historického centra mesta nevyhovuje.

   Rezort s Campus Cowork zorganizovali hackathon, na ktorom mali mladé talenty aj skúsení IT profesionáli príležitosť navrhnúť riešenia zlepšujúce každodenný život občanov Ministerstvo investícií medzi študentov a IT nadšencov rozdelilo 6 000 eur.