KIA Blog

Kia posilňuje dizajnový tím vymenovaním Johna Buckinghama ako vedúceho skupiny Kia Next Design Group

Buckingham, ktorý sa svojej novej role ujal 1. júna, má viac ako 18 rokov skúseností s navrhovaním luxusných a čisto elektrických vozidiel.

Po vymenovaní viceprezidenta Teck Koun Kima za vedúceho skupiny Kia Next Design Group v januári tohto roka, Kia naďalej posilňuje svoj dizajnový tím.
Dizajnová filozofia spoločnosti Kia „zjednotenie protikladov“ stanovuje odvážnu ambíciu byť lídrom v budúcej mobilite a definuje progresívny prístup.
Vydané Text: 

Kia oznámila vymenovanie Johna Buckinghama za vedúceho skupiny Kia Next Design Exterior Group s účinnosťou od 1. júna 2023.

Kia naďalej posilňuje svoje pôsobenie na poli dizajnu v súlade so snahou chopiť sa vedúcej úlohy v oblasti mobility a budovať zákaznícky úspešne portfólio elektromobilov. Začiatkom tohto roka bol viceprezident Teck Koun Kim vymenovaný do pozície vedúceho skupiny Kia Next Design Group a John Buckingham teraz prevezme úlohu vedúceho skupiny Kia Next Design Exterior Group, aby podporil odvážne dizajnérske ambície značky.

Viceprezident Kim dohliada na exteriér, interiér a tiež dizajn CMF pre celý rad vozidiel Kia. John Buckingham bude dohliadať na dizajn exteriéru vozidiel značky Kia a podporovať viceprezidenta Kima.

Inzercia

Prostredníctvom svojej filozofie dizajnu: „Zjednotenie protikladov“ chce spoločnosť Kia hrať významnú úlohu pri formovaní budúcnosti mobility. Karim Habib, výkonný viceprezident a vedúci Kia Design Center, za týmto účelom presadil pokrokovú a proaktívnu organizačnú kultúru na splnomocnenie návrhárov značky.

Keďže Kia pokračuje vo svojej transformácii smerom k udržateľnej mobilite a mení sa na ambicióznu značku, som nesmierne šťastný, že môžem privítať Johna Buckinghama v Kia Global Design Center. Jeho neuveriteľný talent a kreativita posilnia náš tím“, povedal Karim Habib, EVP a vedúci Kia Global Design Center. „Rovnako je pre nás fantastickou výhodou, že všetky naše produkčné projekty vedie Teck Koun Kim. So svojimi mimoriadnymi schopnosťami a cennými skúsenosťami môže posunúť našu dizajnérsku organizáciu v Namyangu ešte ďalej smerom k značke, ktorou chceme byť.“

Kia úspešne pôsobí v segmente elektrických vozidiel so svojimi konkurencieschopnými modelmi, ako sú EV6 a EV9, ktoré sa pýšia svojím inovatívnym dizajnom,“ povedal Teck Koun Kim, viceprezident a vedúci skupiny Kia Next Design Group. “Kia vynakladá nemalé úsilie na inováciu a reakciu na rýchlo sa meniace trhové prostredie napríklad tým, že naberá talenty zvonku. Očakávame, že John Buckingham, ktorý má najrôznejšie skúsenosti s prémiovými značkami a start-upmi, bude pre Kia Global Design Center veľkým prínosom.”

Inzercia


Advertisement

Buckingham bude určovať budúce smerovanie exteriérového dizajnu Kia a prispeje k ambícii Kia, ktorou je stanovovať dizajnové štandardy v globálnom automobilovom priemysle. Buckingham, vďaka svojim rozsiahlym skúsenostiam s navrhovaním elektromobilov vie významne prispieť k exteriérovému dizajnu vozidiel Kia novej generácie, vrátane všetkých elektrických modelov.

S veľkou cťou a nadšením vstupujem do skupiny Kia Next Design Exterior Group. Teším sa na spoluprácu s mimoriadne talentovaným dizajnérskym tímom, ktorý pomôže ďalej definovať filozofiu progresívneho dizajnu „Zjednotenie protikladov“ a aplikovať tento prístup na ďalšiu generáciu exteriérov vozidiel Kia. Spoločne budeme stavať na mimoriadne pôsobivých súčasných produktoch a pracovať na novej generácii dizajnového výrazu,“ povedal John Buckingham, vedúci skupiny Kia Next Design Exterior Group.

Buckingham je vo svetovom automobilovom priemysle uznávaným talentom. Pred príchodom do spoločnosti Kia zastával vedúce dizajnérske pozície v niekoľkých luxusných automobilových značkách vrátane Bentley Motors, BMW a Faraday Future. Vo Faraday Future bol zodpovedný za finálny vývoj a uvedenie na trh elektromobilu FF91, vlajkovej lode značky ako aj za vedenie dizajnu jej budúcich modelov.

Kariéra

John Buckingham, vedúci skupiny Kia Next Design Exterior Group

 • 2023 ~: Kia Corporation, vedúci skupiny Kia Next Design Exterior Group
 • 2022 ~ 2023: Faraday Future, hlavný manažér pre automobilový priemysel
 • 2018 ~ 2021: Bentley Motors, manažér exteriérového dizajnu Advanced a Bespoke
 • 2012 ~ 2018 : BMW Designworks USA, Kreatívny riaditeľ
 • 2005 ~ 2011 : BMW Group Design, návrhár exteriéru
 • 2005 : Titul BA v odbore Automotive Design, Coventry University

Teck Koun Kim, viceprezident, vedúci Kia Next Design Group

Inzercia

 • 2023 ~: Kia, viceprezident, vedúci skupiny Kia Next Design Group
 • 2020 ~ 2023: Kia, viceprezident, vedúci skupiny Kia Next Design Exterior Group
 • 2018 ~ 2020: Kia, vedúci tímu tímu dizajnu exteriéru Kia
 • 2013 ~ 2018: Mercedes-Benz, Nemecko, hlavný dizajnér v tíme dizajnu exteriéru
 • 2011 ~ 2013: Mercedes-Benz, Nemecko, hlavný dizajnér v tíme pokročilého dizajnu
 • 2007 ~ 2011: Mercedes-Benz, Japonsko, dizajnér v Advanced Design Center Yokohama
 • 2005 ~ 2007: Daihatsu Motors, Japonsko, exteriérový dizajnér
 • 2004: Titul BA odbore priemyselný dizajn, Hong-Ik University
Pokračujte na ďalší príspevok »Týždeň kontroly a nastavenia svetlometov opäť zadarmo

 • V týždni od 2. 10. do 6. 10. 2023 prebehne jubilejný desiaty ročník medzinárodnej preventívne bezpečnostnej akcie Vidieť a byť videný, ktorá je zameraná na odbornú kontrolu a nastavenie svetlometov motorových vozidiel.

   Zadarmo sa tento rok budú nastavovať svetlomety vozidiel s legálnymi LED svetelnými náhradnými zdrojmi H4 alebo H7. Do projektu je zapojených takmer 100 servisov zo všetkých krajov republiky.
 • LEGISLATÍVA

  Namiesto 3,5 tony má byť nový štandard 1,8 tony. Na jazdu v SUV budete musieť spraviť nový vodičák B+, návrh je už na stole (aktualizované)

 • Nové opatrenia počítajú aj s prísnejším posudzovaním podľa veku vodičov – starší by boli kontrolovaní prísnejšie a do 21 rokov by ste za volant SUV ani nesadli.

   Návrh počíta aj s úpravou maximálnej rýchlosti v EÚ na 130 km/h 
 • ODPORÚČAME

  Už poznáte kartu Jazdí celé Slovensko? Získate s ňou poistenie celej posádky, zľavy na STK, v servisoch, reštauráciách i autoškolách

 • Iba za 25 € ročne získate mimoriadne výhody, ako sú úrazové poistenie vodiča a posádky či zľavy do 20% v autoservisoch.

   Zľavy platia u viac ako 50 zmluvných partnerov ÚAMK a po registrácii v systéme u viac ako 1500 partnerov svetovej siete MyWord. Významnou časťou projektu je humanitárna pomoc - činnosť Detskej dopravnej nadácie, ktorej cieľom je pomáhať sirotám pozostalých, ktorých rodič, alebo rodičia zahynuli pri dopravnej nehode.
 • AUTOPRIEMYSEL

  Nečakaný obrat: Británia odkladá zákaz benzínových a naftových áut po tom, čo automobilky investovali miliardy do vývoja elektromobilov

 • Veľká Británia pôvodne plánovala zakázať predaj nových áut so spaľovacími motormi už za sedem rokov, teraz tento termín posúva.

   Premiér Rishi Sunak (na foto) upresnil aj to, ako to bude s predajom áut po roku 2035. Reakcie značiek KIA, FORD, VW a TOYOTA.
 • AKTUALITY

  Mladí hackeri za dva dni navrhli moderný systém pre vjazd vozidiel do historického centra Bratislavy

 • Podľa mestskej časti Bratislava-Staré Mesto súčasný systém registrácie a povoľovania vjazdu vozidiel do historického centra mesta nevyhovuje.

   Rezort s Campus Cowork zorganizovali hackathon, na ktorom mali mladé talenty aj skúsení IT profesionáli príležitosť navrhnúť riešenia zlepšujúce každodenný život občanov Ministerstvo investícií medzi študentov a IT nadšencov rozdelilo 6 000 eur.