Fotogaléria: Jaguar dobyl najchladnejšie miesto VIDEO

Euro 6C začne platiť od septembra a dotkne sa aj benzínových motorov. Pozrite sa, čo so sebou nová emisná norma prinesie.

Nebudeme vás dlho naťahovať, novinkou sa od budúceho roka stanú filtre pevných častíc pre benzínové motory. Európska únia chce novými opatreniami znížiť množstvo vyprodukovaných pevných častíc až desaťnásobne, čo mnohé automobilky prinúti použiť ekvivalent DPF filtra pre motory spaľujúce benzín.

Týkať sa to bude hlavne motorov s priamym vstrekovaním paliva. Práve pri tomto spôsobe vstrekovania občas dochádza k nedostatočnému premiešaniu a zlému spaľovaniu zmesi. Výsledkom sú neviditeľné čiastočky, ktoré sa ľahko dostanú do ovzdušia a po ich vdýchnutí pôsobia ako karcinogény.

Volkswagen plánuje nasadenie filtrov už v priebehu leta. Tento trend neminie ani ostatné koncernové značky vrátane škodovky.

Pokračujte na ďalší príspevok »TEST HECHT COCIS RED: Ako jazdí elektrický skúter za 1599 eur?

  • Zvažujete kúpu jednoduchého elektrického skútra od značky Hecht? Prečítajte si našu recenziu, v ktorej sumarizujeme naše skúsenosti s týmto nápadným a prekvapivo lacným elektrickým skútrom. Je určený do mesta, stačí vodičský preukaz na auto a vyžaduje minimálnu údržbu. Stojí toľko, čo lepší mobil, čo prirodzene vzbudzuje zvedavosť a možno aj pochybnosti.