Fotogaléria: Zvoľte si Best Cars 2013

V tieni odhaľovania novej škodovky zverejnil Hyundai fotografie druhej generácie i30, ktorú chce predstaviť na parížskom autosalóne.


Virtuálne sa nám však odhalí už o niečo skôr. Na rozdiel od škodovky, ktorá nové modely odhaľuje po súčiastkach, vieme z prvých fotografií novej i30ky vytvoriť reálny obraz celkového dizajnu. Dobrou správou je, že novinka sa už nebude snažiť svojim zovňajškom niekoho šokovať a ponúkne o niečo konzervatívnejší dizajn. Pri návrhu exteriéru si môžeme všimnúť inšpiráciu inými modelmi značky. Predná časť so šesťuholníkovou maskou chladiča a diódami pre denné svietenie v nárazníku pripomína novú ekologickú radu Ioniq, zatiaľ čo zadné veko kufra si nová i30ka zrejme požičala od modelu Tucson.

Detaily toho, čo sa má nachádzať pod kapotou ešte nepoznáme. Hovorí sa dokonca aj o hybridnom a plug-in hybridnom ústrojenstve, ktoré novinke prepožičia Ioniq. Štandardne môžeme očakávať benzínové a naftové motorizácie, ktoré Hyundai v súčasnosti používa. Čerešničkou na torte bude športové prevedenie N s výkonom až 191 kW (260 k) a možným pohonom všetkých kolies.

Inzercia

Pokračujte na ďalší príspevok »ODPORÚČAME

Už poznáte kartu Jazdí celé Slovensko? Získate s ňou poistenie celej posádky, zľavy na STK, v servisoch, reštauráciách i autoškolách

 • Iba za 25 € ročne získate mimoriadne výhody, ako sú úrazové poistenie vodiča a posádky či zľavy do 20% v autoservisoch.

   Zľavy platia u viac ako 50 zmluvných partnerov ÚAMK a po registrácii v systéme u viac ako 1500 partnerov svetovej siete MyWord. Významnou časťou projektu je humanitárna pomoc - činnosť Detskej dopravnej nadácie, ktorej cieľom je pomáhať sirotám pozostalých, ktorých rodič, alebo rodičia zahynuli pri dopravnej nehode.
 • AUTOPRIEMYSEL

  Nečakaný obrat: Británia odkladá zákaz benzínových a naftových áut po tom, čo automobilky investovali miliardy do vývoja elektromobilov

 • Veľká Británia pôvodne plánovala zakázať predaj nových áut so spaľovacími motormi už za sedem rokov, teraz tento termín posúva.

   Premiér Rishi Sunak (na foto) upresnil aj to, ako to bude s predajom áut po roku 2035. Reakcie značiek KIA, FORD, VW a TOYOTA.
 • AKTUALITY

  Mladí hackeri za dva dni navrhli moderný systém pre vjazd vozidiel do historického centra Bratislavy

 • Podľa mestskej časti Bratislava-Staré Mesto súčasný systém registrácie a povoľovania vjazdu vozidiel do historického centra mesta nevyhovuje.

   Rezort s Campus Cowork zorganizovali hackathon, na ktorom mali mladé talenty aj skúsení IT profesionáli príležitosť navrhnúť riešenia zlepšujúce každodenný život občanov Ministerstvo investícií medzi študentov a IT nadšencov rozdelilo 6 000 eur.
 • MOTORISTICKÝ ŠPORT

  Maco Racing mal vo francúzskom Circuit Paul Ricard druhú najrýchlejšiu Yamahu. Bilancia pretekov Endurance World Championship 2023

 • Slováci opäť ukázali, že napriek menším lokálnym pomerom vedia vďaka talentu a spolupráci ľudí v tíme konkurovať najlepším na svete.

   Vo Francúzsku pritom štartovali z 22. miesta zo 47 zúčastnených tímov z celého sveta.  Bilancia je 6. vo svojej kategórii, 8. celkovo a 3. v nezávislých tímoch.
 • MAGAZÍN

  SUCCESS STORY. História modelu Renault Clio

 • Renault Clio je stelesnením umu francúzskych konštruktérov vyrobiť auto, ktoré dokáže osloviť mladých aj starších, ženy aj mužov, a to naprieč dekádami. S príchodom najnovšej generácie si poďme najprv zaspomínať na to, čo znamenalo Clio kedysi.

   Spomínate si na Renault Clio s motorom V6 v strede a pohonom zadných kolies? Odomkli sme celý článok z auto motor a šport č. 10/2023