Fotogaléria:Yaris dostane hybrid!

S konceptom Vision, ktorý francúzi predstavili, chce zaútočiť na Porsche Cayman či Alfu Romeo 4C.


Po viac ako dvadsiatich rokoch chce Renault oživiť značku Alpine. Tá sa v minulosti zaoberala hlavne výrobou ľahkých športových automobilov.

V Monte Carle sa predstavil koncept Vision, ktorý odkazuje na model A110 zo šesťdesiatych rokov minulého storočia. Podľa Renaultu sa koncept, len s minimálnymi zmenami, má dočkať aj reálnej produkcie.

Alpine prezentuje koncept Vision ako auto určené primárne pre šoféra. Zážitku má napomôcť aj nízka hmotnosť, pohon zadnej nápravy či uloženie motora v strede. Na podobnom recepte sú založené aj automobily ako Porsche Cayman či Alfa Romeo 4C, ktorým bude určite chcieť byť malá Alpina súperom.

Hmotnosť malej Alpiny by nemala presiahnuť 1 100kg, pričom sa diskutuje aj o verzii s karbónovým monokokom, ktorá by hmotnosť stlačila pod magickú hranicu 1000 kg. Použitie karbónu by však výrazne ovplyvnilo cenu automobilu ako sa to stalo pri Alfe 4C.

Teoretizovať môžeme aj o pohonnom ústrojenstve. Podľa neoficiálnych informácií by mala mať Alpine základ z motora, ktorý používa Renault vo svojom športovom Cliu RS. Jeho objem by však mal vzrásť na 1,8 litra a výkon základnej verzie dosahovať 184kW (250 k), pričom by v ponuke mala byť aj výkonnejšia verzia s výkonom až 221kW (300 k). V prípade, že Renault použije svoje dvojspojkové prevodovky, ktoré montuje do súčasných športových modelov je možné, že malá Alpina bude schopná dosiahnuť stovku za menej ako 4,5 sekundy.

Inzercia

Pokračujte na ďalší príspevok »auto motor a šport č. 1/2024

Štatút reklamnej a propagačnej súťaže MONCLER SUNRISE – auto motor a šport č. 1/2024

 • PREAMBULA Tento Štatút propagačnej a reklamnej súťaže MONCLER SUNRISE – auto motor a šport“ (ďalej len „Súťaž“) je záväzným dokumentom, ktorý upravuje pravidlá Súťaže a presne určuje podmienky riadneho priebehu Súťaže (ďalej len „Štatút“). Článok I VYHLASOVATEĽ A PARTNER SÚŤAŽE 1.1 Vyhlasovateľom Súťaže je spoločnosť Motor Media CS s.r.o., sídlo: Námestie slobody 11, 811 06 Bratislava –… Prečítať celé

    
 • auto motor a šport č. 1/2024

  Štatút reklamnej a propagačnej súťaže HALLOWEEN MAN MYSTERY – auto motor a šport č. 1/2024

 • PREAMBULA Tento Štatút propagačnej a reklamnej súťaže HALLOWEEN MAN MYSTERY – auto motor a šport“ (ďalej len „Súťaž“) je záväzným dokumentom, ktorý upravuje pravidlá Súťaže a presne určuje podmienky riadneho priebehu Súťaže (ďalej len „Štatút“). Článok I VYHLASOVATEĽ A PARTNER SÚŤAŽE 1.1 Vyhlasovateľom Súťaže je spoločnosť Motor Media CS s.r.o., sídlo: Námestie slobody 11, 811 06 Bratislava… Prečítať celé

    
 • KĽÚČOVÝ MODEL ZNAČKY

  PRVÝ TEST KIA EV9: Výkonný luxus. Je však porovnávanie s BMW na mieste?

 • Na veľké SUV Kia EV9 sme čakali možno až príliš dlho, a tak vyburcovala naše očakávania. Prvé dva dni s modelom nám odhalili, či má EV9 právo považovať sa za vlajkovú loď značky.

   Na Slovensku sa predáva od 74 990 €, za čo dostanete verziu Earth 1st Edition RWD 99,8 kWh 149,5 kW. GT-Line 1st Edition ide potom od 82 990 €.  Zdá sa, že každé euro stojí za to.