Fotogaléria: BMW X5 3.0d: Skrotenie býka

Audi sa rozhodlo pokoriť A 45 AMG a vypúšťa do sveta novú generáciu RS 3 Sportback. V sérií má 370 kW, o päť kilowattov viac než Mercedes-Benz.

Ingolstadtská automobilka sa nevydala smerom downsizingu motoru a zostala verná päťvalcu, ktorý je pre značku Audi charakteristický. A tak zatiaľ čo Mercedes-Benz A 45 AMG vytiahne z dvoch litrov úctihodný výkon 265 kW (360 k) a 450 Nm, Audi k dosiahnutiu 270 kW (367 k) a 465 Nm použilo 2,5 litrový motor. Maximum točivého momentu je dostupné od 1 625 do 5 500 otáčok.

RS 3 je teda najvýkonnejším zo všetkých hot-hatchov. Štandardom je pohon všetkých kolies quattro, ktorý využíva spojku Haldex. RS 3 Sportback ponúkne novinku v podobe variabilného prevodu riadenia, pridáva adaptívne tlmenie, škrupinové (športové) sedadlá a navrch veľké brzdy – v predu maju kotúče priemer 370 mm a vzadu 310 mm. Na prianie je možnosť prikúpiť keramické brzdy.

Stovku pokorí za 4,3 sekundy aj vďaka 7 stupňovej automatickej prevodovke, nová RS3 je teda o 3 desatiny rýchlejšia ako predchodca. Maximálna rýchlosť je obmedzená na 250 km/h, na prianie vám ju ale zvýšia na 280 km/h.

Pokračujte na ďalší príspevok »TEST HECHT COCIS RED: Ako jazdí elektrický skúter za 1599 eur?

  • Zvažujete kúpu jednoduchého elektrického skútra od značky Hecht? Prečítajte si našu recenziu, v ktorej sumarizujeme naše skúsenosti s týmto nápadným a prekvapivo lacným elektrickým skútrom. Je určený do mesta, stačí vodičský preukaz na auto a vyžaduje minimálnu údržbu. Stojí toľko, čo lepší mobil, čo prirodzene vzbudzuje zvedavosť a možno aj pochybnosti.