Je to tu! Opel Grandland GSe prichádza s tromi motormi pre 4×4 a stovku dá za 6,1 sekundy

Špecifické zavesenie kolies, selektívne tlmiče KONI FSD a pohon zadných kolies pomocou elektromotora spravili z Grandlandu športové SUV na každý deň.
Vydané , zverejnil
  • Nový Opel Grandland GSe je športovo ladené SUV s pôsobivým technickým riešením pohonu.
  • Obsahuje hneď tri motory určené na pohon: benzínový a dva elektrické.
  • Vďaka tomu vie Grandland GSe jazdiť s pohonom 4×4, ale aj čisto elektricky.
  • Zaujímavosťou je najmä prepracovanie komponentov podvozka, ktoré robia z inak neutrálneho Grandlandu „najšportovejšie SUV značky“.

GSe znamená Grand Sport electric

V stopách modelov Astra GSe a Astra Sports Tourer GSe nasleduje v tesnom závese ďalší dynamický model automobilky Opel, pochádzajúci z radov jej novej podznačky elektrifikovaných vozidiel: Opel Grandland GSe.

Vo vysokovýkonných vozidlách typu SUV sa tempo športových automobilov spája so všestrannosťou a štýlom. Ponúkajú dynamickú jazdu i skvelú trakciu vďaka pohonu všetkých kolies a pre vodičov sú veľmi atraktívne. V súčasnosti ich najčastejšie nájdeme v segmente prémiových vozidiel, no s príchodom modelu Opel Grandland GSe sa športové SUV čoskoro predstaví aj v obľúbenom segmente C (nižšia stredná trieda).

Špecifické zavesenie kolies

Tento obsah je vyhradený
pre predplatiteľov časopisu auto motor a šport

Prihláste sa do svojho účtu
alebo si objednajte online predplatné hneď teraz.

Online predplatné ponúkame už od 1,98 €

Pokračujte na ďalší príspevok »TEST HECHT COCIS RED: Ako jazdí elektrický skúter za 1599 eur?

  • Zvažujete kúpu jednoduchého elektrického skútra od značky Hecht? Prečítajte si našu recenziu, v ktorej sumarizujeme naše skúsenosti s týmto nápadným a prekvapivo lacným elektrickým skútrom. Je určený do mesta, stačí vodičský preukaz na auto a vyžaduje minimálnu údržbu. Stojí toľko, čo lepší mobil, čo prirodzene vzbudzuje zvedavosť a možno aj pochybnosti.