Technické údaje Mercedes-Benz Viano Marco Polo 3.0 CDI


Do Monaka by sa asi málokto vybral na týždennú dovolenku, pokiaľ tam samozrejme nevlastníte nejaký ten bytík. Väčšina turistov prichádzajúcich do tohto mikroštátu, ktorý je oficiálne druhým najmenším štátom na svete, navštívi hlavne Nice. Celá Francúzska riviéra je príjemným pohladením ako pre oko, tak aj pre dušu. Kombinácia peknej azúrovej farby Stredozemného mora a spleti hôr, ktoré sa tiahnu ešte z Apeninského polostrova a k tomu občasný “vánok” z horúcej Sahary. Hotová idylka, za ktorou netreba ďaleko cestovať a pri veľkom šťastí netreba siahať ani hlboko do Vašej peňaženky.

Zdroj: Radka Malinčáková

Superlatívy na každom rohu

Najlepšie reštaurácie, najluxusnejšie autá, najdrahšie hotely, najvzácnejšie šperky, najznámejšie módne značky a oveľa viac. Aj takto by sa dal opísať luxusný život domáceho obyvateľstva, ktorého počet každoročne stúpa z veľmi jasných dôvodov – je to daňový raj. Veď aj náš Peter Sagan si našiel svoje hniezdočko práve v Monaku.

Inzercia

Zdroj: Radka Malinčáková

Monako sa z týchto dôvodov radí aj k najľudnatejšiemu štátu sveta – veď niet divu. Avšak, ak sa pozrieme trošku detailnejšie na zaľudnenie tejto miniatúry, tak len 21,06% (2015) obyvateľstva sa radí k monackej etnickej príslušnosti, ktorá je zároveň druhou najpočetnejšou. Predbehla ju francúzska príslušnosť a za ňou sú Taliani. Ak vás zaujíma akým jazykom teda Monačania rozprávajú, tak je to francúzština, avšak keďže ide o takú pestrú zmes obyvateľstva a k tomu aj veľký počet turistov, tak samozrejme angličtina nezaostáva.

Zdroj: Radka Malinčáková

Inzercia

Čím sa Monako preslávilo?

Najväčšia európska smotánka radí Monako na zoznam najobľúbenejších krajín Európy, no čím sa tento malý štátik preslávil pre obyčajného smrteľníka? Čo nám ako prvé zarezonuje v ušiach pri vyslovení tohto názvu? Čo si vybavíte v hlave, keď počujete Monako?

Zdroj: Radka Malinčáková

Inzercia

Bez pochyby je to Monte Carlo kasíno. Oficiálne je Monte Carlo administratívna časť Monaka a taktiež sa tam nachádza aj slávne kasíno, pre milovníkov tohto typu zábavy. Ak by ste sa nachádzali v Monte Carlo a Vaša duša zatúži po istej dávke kultúry, nezúfajte, nachádza sa tam aj slávna Opéra de Monte Carlo. Výška ceny nie je veľmi závratná a pohybuje sa už od približne 21€, čo záleží od predstavenia a počtu osôb. Zážitok z predstavenia v monackej opere si určite nájde svoje miestečko vo Vašej pamäti.

Zdroj: Radka Malinčáková

Opera si získa skôr pozornosť dám, no aby sme nediskriminovali, tak tu máme niečo aj pre pánov. Chlapi, ak už niečo tušíte, tak asi tušíte správne. Presne tak, Formula 1 alebo Veľká cena Monaka. Tento automobilový pretek je známy aj tým, že sa odohráva priamo v meste a je špecifický úzkou traťou. Jeho minulosť siaha ešte do roku 1929, takže čoskoro bude oslavovať jedno storočie a koná sa každý rok koncom mája. Veľká cena Monaka sa zaradila do majstrovstiev F1 až v roku 1950.

Zdroj: Radka Malinčáková

Inzercia

Zaujímavosti pre pánov

Jeden okruh na trati Circuit de Monaco má presne 3337 metrov a dĺžka pretekov je 78 okruhov, čo činí približne 260 km. Každoročne tento pretek sleduje približne 140 000 divákov, čo je veľkou záťažou pre mesto, keďže počet obyvateľov je okolo 39 000. Víťaz dostáva cenu od monackého kniežaťa Alberta. Rok 2020 bol pre Veľkú cenu Monaka smutným, pretože sa nekonal z dôvodov pandémie koronavírusu.

Zdroj: www.pixabay.com

Inzercia

Na tento rok je predaj lístkov stále aktuálny a nájdete ho aj tu. Je veľmi zaujímavé pozrieť si tie ceny, ktoré začínajú dvojciferným číslo a hýbu sa až do výšky štvorcifernej sumy.

 

 

 

 

 

 

ZnačkaMercedes-Benz
ModelViano
TypMarco Polo 3.0 CDI
Rok výroby/modelový ročník
Dĺžka5008 mm
Šírka1901 mm
Výška1960 mm
Rázvor3200 mm
Prevádzková hmotnosť2310 kg
Užitočné zaťaženie740 kg
Objem batožinového priestoru (min.) dm3
Objem batožinového priestoru (max.)3380 dm3
Max. výkon224 kW
Max. výkon pri3800 ot./min
Max. krútiaci moment440 Nm
Max. krútiaci moment pri1400-2800 ot./min
Max. rýchlosť201 km/h
Zrýchlenie 0-100 km/h9,1 s
Palivonafta
Objem valcov2987 cm3
Usporiadanie valcov44
Počet valcov6
Poháňaná nápravazadná
Typ prevodovkyautomatická
Počet prevodových stupňov5
Kombinovaná spotreba8,6 l/100 km
Emisie CO2226 g/km
Cena

Pokračujte na ďalší príspevok »



LEGISLATÍVA

Namiesto 3,5 tony má byť nový štandard 1,8 tony. Na jazdu v SUV budete musieť spraviť nový vodičák B+, návrh je už na stole (aktualizované)

 • Nové opatrenia počítajú aj s prísnejším posudzovaním podľa veku vodičov – starší by boli kontrolovaní prísnejšie a do 21 rokov by ste za volant SUV ani nesadli.

   Návrh počíta aj s úpravou maximálnej rýchlosti v EÚ na 130 km/h 
 • ODPORÚČAME

  Už poznáte kartu Jazdí celé Slovensko? Získate s ňou poistenie celej posádky, zľavy na STK, v servisoch, reštauráciách i autoškolách

 • Iba za 25 € ročne získate mimoriadne výhody, ako sú úrazové poistenie vodiča a posádky či zľavy do 20% v autoservisoch.

   Zľavy platia u viac ako 50 zmluvných partnerov ÚAMK a po registrácii v systéme u viac ako 1500 partnerov svetovej siete MyWord. Významnou časťou projektu je humanitárna pomoc - činnosť Detskej dopravnej nadácie, ktorej cieľom je pomáhať sirotám pozostalých, ktorých rodič, alebo rodičia zahynuli pri dopravnej nehode.
 • AUTOPRIEMYSEL

  Nečakaný obrat: Británia odkladá zákaz benzínových a naftových áut po tom, čo automobilky investovali miliardy do vývoja elektromobilov

 • Veľká Británia pôvodne plánovala zakázať predaj nových áut so spaľovacími motormi už za sedem rokov, teraz tento termín posúva.

   Premiér Rishi Sunak (na foto) upresnil aj to, ako to bude s predajom áut po roku 2035. Reakcie značiek KIA, FORD, VW a TOYOTA.
 • AKTUALITY

  Mladí hackeri za dva dni navrhli moderný systém pre vjazd vozidiel do historického centra Bratislavy

 • Podľa mestskej časti Bratislava-Staré Mesto súčasný systém registrácie a povoľovania vjazdu vozidiel do historického centra mesta nevyhovuje.

   Rezort s Campus Cowork zorganizovali hackathon, na ktorom mali mladé talenty aj skúsení IT profesionáli príležitosť navrhnúť riešenia zlepšujúce každodenný život občanov Ministerstvo investícií medzi študentov a IT nadšencov rozdelilo 6 000 eur.