Technické údaje Mercedes-Benz C 350 (2007)


Značka automobilov NIO prišla aj do Európy, ale očakáva sa, že práve domáci čínsky trh ostane hlavným trhom tejto automobilky.

Tesla má záujem preraziť v Číne, no bude jej brániť množstvo faktorov. Zdá sa, ani ohromujúca trhová kapitalizácia Tesly v hodnote až 800 miliárd amerických dolárov nestačí.

NIO má dnes trhovú hodnotu 91,76 miliardy amerických dolárov, čo je nepomerne menej ako Tesla, ale až o takmer 13 miliárd menej ako americký General Motors.

Inzercia

Ten chce byť lídrom elektromobility tiež, no posledné roky ukazujú, že sa nedokáže prispôsobiť vynútenej transformácii autopriemyslu na komplexných poskytovateľov mobility.

Významným faktorom, ktorý hrá v prospech značky NIO, je jej spôsob nabíjania. V skutočnosti motoristi nemusia svoje elektromobily nabíjať, ale nechávajú si batérie doslovne a fyzicky vymeniť za nabité. Tento princíp nie je nový, ale až NIO ho štandardizuje nielen doma v Číne, ale aj v Európe. Pre zákazníka, ktorý tak nemusí tráviť desiatky minút až hodiny pri nabíjacej stanici elektromobilu, je to obrovský benefit. Tesla ho zatiaľ neponúka a a pravdepodobne v blízkej dobe ani nebude.

Téme sa podrobne venoval magazín WSJ v nasledovnej videoreportáži:

Inzercia


Advertisement

ZnačkaMercedes-Benz
ModelC
Typ350
Rok výroby/modelový ročník2007
Dĺžka4581 mm
Šírka1770 mm
Výška1447 mm
Rázvor2760 mm
Prevádzková hmotnosť1610 kg
Užitočné zaťaženie485 kg
Objem batožinového priestoru (min.)475 dm3
Objem batožinového priestoru (max.) dm3
Max. výkon272 kW
Max. výkon pri6000 ot./min
Max. krútiaci moment350 Nm
Max. krútiaci moment pri2400–5000 ot./min
Max. rýchlosť250 km/h
Zrýchlenie 0-100 km/h6,4 s
Palivobenzín
Objem valcov3498 cm3
Usporiadanie valcov44
Počet valcov6
Poháňaná nápravazadná
Typ prevodovkyautomatická
Počet prevodových stupňov7
Kombinovaná spotreba9,9 l/100 km
Emisie CO2232 g/km
Cena

Pokračujte na ďalší príspevok »MOTORISTICKÝ ŠPORT

Maco Racing mal vo francúzskom Circuit Paul Ricard druhú najrýchlejšiu Yamahu. Bilancia pretekov Endurance World Championship 2023

 • Slováci opäť ukázali, že napriek menším lokálnym pomerom vedia vďaka talentu a spolupráci ľudí v tíme konkurovať najlepším na svete.

   Vo Francúzsku pritom štartovali z 22. miesta zo 47 zúčastnených tímov z celého sveta.  Bilancia je 6. vo svojej kategórii, 8. celkovo a 3. v nezávislých tímoch.
 • MAGAZÍN

  SUCCESS STORY. História modelu Renault Clio

 • Renault Clio je stelesnením umu francúzskych konštruktérov vyrobiť auto, ktoré dokáže osloviť mladých aj starších, ženy aj mužov, a to naprieč dekádami. S príchodom najnovšej generácie si poďme najprv zaspomínať na to, čo znamenalo Clio kedysi.

   Spomínate si na Renault Clio s motorom V6 v strede a pohonom zadných kolies? Odomkli sme celý článok z auto motor a šport č. 10/2023
 • MOTOCYKLE

  Zero FX: Elektrický motocykel do každého terénu

 • Záber elektrických motocyklov sa stále rozširuje. Od malých skútrov až po veľké cestné stroje na cestovanie. Niekde medzi tým sú aj terénne motocykle, ktoré sa neboja vyraziť na cesty. Medzi ne patrí aj Zero FX.

   Vysoké zdvihy, vysoká svetlá výška, kolesá pripravené do terénu. Zero FX jazdí na elektrinu, čiže úplne potichu.