Advertisement

Advertisement

Rýchlo cez zákruty / Test Yamaha Tracer 9 GT

Cestovať na motocykli sa dá rôznymi spôsobmi. Pohodlne, hojdavo, ale aj s nasadením a so zámerom užiť si každú zákrutu. A práve tento spôsob cestovania ponúka Yamaha Tracer 9 GT.
Vydané  Text: 


Advertisement
*Úryvok článku z auto motor a šport č. 3/2022, strana č. 61* Špecialita verzie GT spočíva vo výbave navyše, ktorú tento 3-valcový stroj ponúka oproti štandardnej verzii. Ide o semiaktívny podvozok a bočné kufre — aby ste si svoje cestovateľské chúťky užili čo najviac a neschádzali z motocykla úplne vyšťavení a vytrasení. Ale usmiati a s vôľou pokračovať. Pretože Yamaha spravila na modeli Tracer veľké veci. Napriek zvýšenému podvozku váži len niečo viac ako 200 kg, no vďaka skúsenostiam zo superšportov a naháčov sa ovláda veľmi ľahko a jednoducho. Až si pomyslíte, že za prísnym pohľadom predných LED svetlometov, ktoré sa vo verzii GT dodávajú aj s možnosťou prisvecovania do zákrut, sa skrýva niektorý z mimozemských transformerov. Toto presvedčenie umocní aj preskúmanie prístrojovej dosky. Japonci sa rozhodli pre netradičné usporiadanie s dvoma 3,5-palcovými displejmi. Na ľavom vidíte rýchlosť, otáčky, zaradený stupeň a podstatné informácie z palubného počítača. Vpravo sa v štyroch blokoch zobrazujú nastavenia jednotlivých systémov.

Tento obsah je vyhradený
pre predplatiteľov časopisu auto motor a šport

Prihláste sa do svojho účtu
alebo si objednajte online predplatné hneď teraz.

Ak ste sa už prihlásili, celý článok nájdete
v elektronickej verzii časopisu auto motor a šport č. 3/2022, strana č. 61
.
Pokračujte na ďalší príspevok »KĽÚČOVÝ MODEL ZNAČKY

PRVÝ TEST KIA EV9: Výkonný luxus. Je však porovnávanie s BMW na mieste?

  • Na veľké SUV Kia EV9 sme čakali možno až príliš dlho, a tak vyburcovala naše očakávania. Prvé dva dni s modelom nám odhalili, či má EV9 právo považovať sa za vlajkovú loď značky.

     Na Slovensku sa predáva od 74 990 €, za čo dostanete verziu Earth 1st Edition RWD 99,8 kWh 149,5 kW. GT-Line 1st Edition ide potom od 82 990 €.  Zdá sa, že každé euro stojí za to.
  • FIREMNÉ AUTO

    Výhody veľkých teraz aj pre malých. Škoda vám dá flotilové zľavy či extra starostlivosť už pri kúpe jedného vozidla

  • Hovorí sa, že byť veľký má svoje výhody. V tomto prípade to znamená, že spoločnosť Škoda Auto Slovensko – líder vo fleetovom segmente – dokáže ponúknuť zvýhodnenú flotilovú ponuku pre firemných zákazníkov už pri kúpe jedného vozidla. To zahŕňa lepšie ceny, množstvo vozidiel ihneď skladom či ďalšie výhody vo financovaní a starostlivosti o vozidlo.