VIDEOTEST: Je Renault Clio najlepším malým autom na trhu? Týmto nás presvedčilo

**Už piata generácia populárneho malého Renaultu prináša debut úplne novej aliančnej platformy CMF-B, na ktorej budú nasledovať nové generácie crossoverov Juke a Captur.** Tá okrem štrukturálnych zlepšení prináša aj moderné asistenčné systémy a prípravu na elektrifikáciu pohonného ústrojenstva. Hybrid však príde až neskôr, dovtedy Cliu musia stačiť na Slovensku tri benzínové motory a jeden diesel. Možno trochu sklamaním je,… Prečítať celé
Vydané  Text: 
**Už piata generácia populárneho malého Renaultu prináša debut úplne novej aliančnej platformy CMF-B, na ktorej budú nasledovať nové generácie crossoverov Juke a Captur.** Tá okrem štrukturálnych zlepšení prináša aj moderné asistenčné systémy a prípravu na elektrifikáciu pohonného ústrojenstva. Hybrid však príde až neskôr, dovtedy Cliu musia stačiť na Slovensku tri benzínové motory a jeden diesel. Možno trochu sklamaním je, že automatickú prevodovku dostanete len k jedinému z nich, konkrétne tomu najsilnejšiemu.
Piata generácia Clia dostala tiež digitalizovaný interiér s uhlopriečkami až do 9,3 palca, ktoré patria k najväčším v segmente. Digitálny prístrojový panel je už v základnej výbave, v ktorej však absentujú napríklad rádio či klimatizácia. **Na druhej strane automatické núdzové brzdenie a sledovanie jazdného pruhu ako ich ponúka Renault nepatria v rámci segmentu áut určených predovšetkým do mesta k štandardu.** Renault avizuje tiež veľké možnosti individualizácie s až ôsmimi variáciami dekorovania interiéru, ktoré bude dopĺňať ambientné podsvietenie. Načančať sa bude dať aj exteriér a kto bude chcieť ešte výraznejší štýl, môže si zvoliť športovú verziu R.S. Line alebo luxusne poňatú Initiale Paris, ktorá sa však na našom trhu zatiaľ neponúka. Aktuálne je v ponuke klasický päťdverový hatchback, o nasledovníkovi verzie kombi sa zatiaľ zrejme nerozhodlo, ale v súlade s moderným trendom crossoverov ho už v ponuke akosi neočakávame.
Erik Stríž je motoristický novinár, redaktor denníka Autoviny.sk a redaktor časopisu auto motor a šport. Pripravuje témy, aktuality a testy automobilov. Zvýšenú pozornosť venuje legislatíve súvisiacej s dopravou a bezpečnosti.

Zaujíma vás riešenie dopravného problému alebo pre nás máte tip na článok? Napíšte na tip@motoristickynovinar.sk

Pokračujte na ďalší príspevok »Servis

Povinná čierna skrinka v autách: Čo sleduje nové monitorovacie zariadenie?

  • Doteraz výrobcom stačilo do áut montovať predprípravu na čiernu skrinku, tento rok už v nich už bude musieť byť monitorovacie zariadenie.

     Poslúži napríklad vtedy, keď sa bude dokazovať zodpovednosť za dopravnú nehodu - nie však vždy. Prečítajte si o téme čierna skrinka v autách viac v našom príspevku.