VIDEOTEST: Je Renault Clio najlepším malým autom na trhu? Týmto nás presvedčilo

**Už piata generácia populárneho malého Renaultu prináša debut úplne novej aliančnej platformy CMF-B, na ktorej budú nasledovať nové generácie crossoverov Juke a Captur.** Tá okrem štrukturálnych zlepšení prináša aj moderné asistenčné systémy a prípravu na elektrifikáciu pohonného ústrojenstva. Hybrid však príde až neskôr, dovtedy Cliu musia stačiť na Slovensku tri benzínové motory a jeden diesel. Možno trochu sklamaním je,… Prečítať celé
Vydané  Text: 

**Už piata generácia populárneho malého Renaultu prináša debut úplne novej aliančnej platformy CMF-B, na ktorej budú nasledovať nové generácie crossoverov Juke a Captur.** Tá okrem štrukturálnych zlepšení prináša aj moderné asistenčné systémy a prípravu na elektrifikáciu pohonného ústrojenstva. Hybrid však príde až neskôr, dovtedy Cliu musia stačiť na Slovensku tri benzínové motory a jeden diesel. Možno trochu sklamaním je, že automatickú prevodovku dostanete len k jedinému z nich, konkrétne tomu najsilnejšiemu.
Piata generácia Clia dostala tiež digitalizovaný interiér s uhlopriečkami až do 9,3 palca, ktoré patria k najväčším v segmente. Digitálny prístrojový panel je už v základnej výbave, v ktorej však absentujú napríklad rádio či klimatizácia. **Na druhej strane automatické núdzové brzdenie a sledovanie jazdného pruhu ako ich ponúka Renault nepatria v rámci segmentu áut určených predovšetkým do mesta k štandardu.** Renault avizuje tiež veľké možnosti individualizácie s až ôsmimi variáciami dekorovania interiéru, ktoré bude dopĺňať ambientné podsvietenie. Načančať sa bude dať aj exteriér a kto bude chcieť ešte výraznejší štýl, môže si zvoliť športovú verziu R.S. Line alebo luxusne poňatú Initiale Paris, ktorá sa však na našom trhu zatiaľ neponúka. Aktuálne je v ponuke klasický päťdverový hatchback, o nasledovníkovi verzie kombi sa zatiaľ zrejme nerozhodlo, ale v súlade s moderným trendom crossoverov ho už v ponuke akosi neočakávame.
Erik Stríž je motoristický novinár, redaktor denníka Autoviny.sk a redaktor časopisu auto motor a šport. Pripravuje témy, aktuality a testy automobilov. Zvýšenú pozornosť venuje legislatíve súvisiacej s dopravou a bezpečnosti.

Zaujíma vás riešenie dopravného problému alebo pre nás máte tip na článok? Napíšte na tip@motoristickynovinar.sk

Pokračujte na ďalší príspevok »Výrazný facelift

Všetko o novej Dacii Spring: Najlacnejší elektromobil prešiel výraznými zmenami. Pre firmy má skvelú funkciu navyše

 • Očakávame, že nová Dacia Spring bude aj naďalej veľmi atraktívna pre nákupcov firemných vozových parkov.

   Nový Spring zostáva najlacnejším elektromobilom na európskom trhu. Prvýkrát ponúka obojsmerné nabíjanie V2L. To môže byť zaujímavé pre firmy, ktoré potrebujú mať počas prepravy tovarov napájanú chladničku alebo iné elektrické spotrebiče.
 • Aktualizované

  Nie je to žart: Boris Kollár bude prevádzkovať a sám šoférovať taxík, už čaká na licenciu. Témy rozhovoru so zákazníkom si určí sám

 • Znie to skoro ako vtip, lenže ním nie je. Bývalý predseda Národnej rady Slovenskej republiky rozširuje svoje podnikanie o taxislužbu.

   Či už zákazníka zaujíma politika, transplantácia vlasov alebo rodičovské povinnosti, aj tieto témy môžu byť počas jazdy v taxíku prebraté.  
 • SERVIS

  Komfort vďaka odhlučneniu auta: Pozrite sa, ako vyzerá proces dodatočného odhlučnenia Škody Kodiaq

 • Nepríjemné zvuky počas jazdy? Takto si odhlučníte auto aj po rokoch!

   Dodatočné odhlučnenie auta výrazne zníži hluk, zvýši komfort pri cestovaní a chráni interiér aj pred tepelnými stratami. Koľko to stojí a ako ovplyvní odhlučnenie spotrebu a jazdné vlastnosti?