Testy

VIDEOTEST: Je Renault Clio najlepším malým autom na trhu? Týmto nás presvedčilo

Už piata generácia populárneho malého Renaultu prináša debut úplne novej aliančnej platformy CMF-B, na ktorej budú nasledovať nové generácie crossoverov Juke a Captur. Tá okrem štrukturálnych zlepšení prináša aj moderné asistenčné systémy a prípravu na elektrifikáciu pohonného ústrojenstva. Hybrid však príde až neskôr, dovtedy Cliu musia stačiť na Slovensku tri benzínové motory a jeden diesel. Možno trochu sklamaním je, že automatickú prevodovku dostanete len k jedinému z nich, konkrétne tomu najsilnejšiemu.

Renault Clio V

Piata generácia Clia dostala tiež digitalizovaný interiér s uhlopriečkami až do 9,3 palca, ktoré patria k najväčším v segmente. Digitálny prístrojový panel je už v základnej výbave, v ktorej však absentujú napríklad rádio či klimatizácia. Na druhej strane automatické núdzové brzdenie a sledovanie jazdného pruhu ako ich ponúka Renault nepatria v rámci segmentu áut určených predovšetkým do mesta k štandardu. Renault avizuje tiež veľké možnosti individualizácie s až ôsmimi variáciami dekorovania interiéru, ktoré bude dopĺňať ambientné podsvietenie. Načančať sa bude dať aj exteriér a kto bude chcieť ešte výraznejší štýl, môže si zvoliť športovú verziu R.S. Line alebo luxusne poňatú Initiale Paris, ktorá sa však na našom trhu zatiaľ neponúka.

Aktuálne je v ponuke klasický päťdverový hatchback, o nasledovníkovi verzie kombi sa zatiaľ zrejme nerozhodlo, ale v súlade s moderným trendom crossoverov ho už v ponuke akosi neočakávame.

Peter Orosz
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie