Testy

VIDEOTEST: Je Renault Clio najlepším malým autom na trhu? Týmto nás presvedčilo

Už piata generácia populárneho malého Renaultu prináša debut úplne novej aliančnej platformy CMF-B, na ktorej budú nasledovať nové generácie crossoverov Juke a Captur. Tá okrem štrukturálnych zlepšení prináša aj moderné asistenčné systémy a prípravu na elektrifikáciu pohonného ústrojenstva. Hybrid však príde až neskôr, dovtedy Cliu musia stačiť na Slovensku tri benzínové motory a jeden diesel. Možno trochu sklamaním je, že automatickú prevodovku dostanete len k jedinému z nich, konkrétne tomu najsilnejšiemu.

Renault Clio V

Piata generácia Clia dostala tiež digitalizovaný interiér s uhlopriečkami až do 9,3 palca, ktoré patria k najväčším v segmente. Digitálny prístrojový panel je už v základnej výbave, v ktorej však absentujú napríklad rádio či klimatizácia. Na druhej strane automatické núdzové brzdenie a sledovanie jazdného pruhu ako ich ponúka Renault nepatria v rámci segmentu áut určených predovšetkým do mesta k štandardu. Renault avizuje tiež veľké možnosti individualizácie s až ôsmimi variáciami dekorovania interiéru, ktoré bude dopĺňať ambientné podsvietenie. Načančať sa bude dať aj exteriér a kto bude chcieť ešte výraznejší štýl, môže si zvoliť športovú verziu R.S. Line alebo luxusne poňatú Initiale Paris, ktorá sa však na našom trhu zatiaľ neponúka.

Aktuálne je v ponuke klasický päťdverový hatchback, o nasledovníkovi verzie kombi sa zatiaľ zrejme nerozhodlo, ale v súlade s moderným trendom crossoverov ho už v ponuke akosi neočakávame.

Peter Orosz
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

Škoda Scala 1.5 TSI červená
Magazín

Autá nikdy neboli také dobré! Toto je dôkaz, že nové modely sú lepšie než tie staré:

Väčšinou sa zaujímame o to, aké sú autá súčasnosti, prípadne, aké koncepty dopravy budúcnosti na nás v blízkej či vo vzdialenejšej budúcnosti čakajú. Pri príležitosti 30. výročia nežnej revolúcie sme sa však pohrabali v archívoch a štatistikách a podľa dostupnosti údajov sme sa spolu s nemeckými kolegami pozreli na to, kam sa moderné autá posunuli z minulosti. Či náhodou nie sú lepšie, bezpečnejšie a komfortnejšie.