Magazín

Obstálo malé Volvo XC40 v nárazovom teste? Pozrite si výsledky Euro NCAP!

Volvo XC40 dorazilo na Slovensko! Poznáme ceny aj motorizácie.

Model XC40 od spoločnosti Volvo Cars rozšíril svoju zbierku o ďalšie ocenenie, keď získal päť hviezdičiek a najvyššie hodnotenia v nárazových skúškach organizácie Euro NCAP za rok 2018. To znamená, že XC40 sa pridal k svojim väčším súrodencom zo série 60 a 90 ako jedno z najbezpečnejších vozidiel na cestách.

Volvo XC40 dorazilo na Slovensko! Poznáme ceny aj motorizácie.

Skúšky organizácie Euro NCAP v roku 2018 boli doposiaľ najťažšie, pretože sa pri nich použili nové a náročnejšie kritériá na bezpečnostné technológie, ako je napríklad detekcia cyklistov s automatickým brzdením či núdzový systém udržania vozidla v jazdnom pruhu. Celkovo získal nový model XC40 najvyššie bezpečnostné hodnotenie spomedzi všetkých vozidiel na základe nového protokolu.

„Nový model XC40 je jedným z najbezpečnejších vozidiel na trhu,“ uviedol Malin Ekholm, šéf Bezpečnostného centra spoločnosti Volvo Cars. „Štandardne sa dodáva s najväčšou ponukou bezpečnostných technológií než ktorékoľvek iné malé SUV. Tie pomáhajú vodičom s detekciou a prevenciou nárazov, bezpečným udržaním vozidla v jazdnom pruhu a zmierňovaním dôsledkov neúmyselného zídenia z cesty.“

Volvo XC40 vydrží pri náraze takmer všetko! Pozrite si unikátne video priamo z bezpečnostného centra značky.

Všetky testované vozidlá značky Volvo, ktoré sú dnes v predaji, získali vo svojom príslušnom hodnotení organizácie Euro NCAP päť hviezdičiek. Pri prestížnom udeľovaní cien organizácie Euro NCAP za Najlepšie auto v triede z hľadiska bezpečnosti za rok 2017 získal najlepšie celkové hodnotenie model XC60 v kategórii veľké terénne vozidlo aj ako najlepšie vozidlo vôbec. Model XC90 získal rovnaké ocenenie v roku 2015.

V marci získalo vozidlo XC40 titul Európske auto roka 2018. Stalo sa tak prvým Volvom, ktoré získalo toto prestížne ocenenie, a odvtedy patrí k najpredávanejším modelom značky Volvo. Spoločnosť v máji oznámila, že vo svojich výrobných zariadeniach v Európe aj Číne rozšíri jeho výrobu, aby uspokojila ohromujúci dopyt po tomto vozidle.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

Indian Scout Rogue (auto motor a šport č. 6/2022, foto: Juraj Hrivnák)
MOTO

Zlý chlapec. Test Indian Scout Rogue

Pohľad do slovníka hovorí, že rogue má v slovenčine viacero významov, no ani jeden nie je veľmi pozitívny. Azda najjemnejšie by sa to dalo preložiť ako nezbedník. To by sedelo na človeka. No ako je to v prípade, pokiaľ takto označíte motocykel?