Advertisement

Advertisement
INOVÁCIE

Za digitálne EČV sa bude platiť mesačný poplatok. Prinesú dôležité výhody

V USA už to je možné, okrem zaujímavých výhod to prináša aj doteraz nepoznané poplatky.

Zatiaľ ide o dobrovoľný doplnok, ktorý by mohol nahradiť tradičné poznávacie značky.
Vydané  Text: 


Advertisement

Elektronické EČV miesto klasických? Už áno, ale nie u nás

Na Slovensku nedávno došlo k zmenám pravidiel evidenčných čísiel vozidiel.  Ide o rôzne dizajnové a byrokratické zmeny, zatiaľ čo v USA sa začínajú objavovať náznaky skutočne veľkej zmeny.

Viaceré štáty USA schválili tzv. digitálne poznávacie značky a tieto značky sú už v praxi ponúkané. Tento krok umožní zákazníkom prístup k digitálnym poznávacím značkám ľahšie.

Grafika zobrazená na digitálnej tabuľke s evidenčným číslom sa líši v závislosti od krajiny, v ktorej je vozidlo registrované. Je však iba čiernobiela.

Americká spoločnosť Reviver pracuje niekoľko rokov na tom, aby sa jej elektronické EČV  (známe ako RPlate) stali úspešnými.

Vyzerá to tak, že teraz by konečne mohol prísť čas jej slávy, spoločnosť totiž oznámila, že uzavrela dohodu s Fordom.

To znamená, že “RPlate” je momentálne dostupná u viac ako 300 predajcov Ford v USA, ako oficiálny partnerský produkt v rámci doplnkovej výbavy.

Inzercia

Ford sa tak stal prvým výrobcom áut na svete, ktorý má vo svojom portfóliu digitálnu poznávaciu značku.

 

Digitálne tabuľky s EČV prinášajú aj možnosť sledovať polohu auta. Zdroj: carsales.com.au

 

Inzercia

Aké sú výhody digitálnych EČV?

Digitálne poznávacie značky od spoločnosti Reviver prinášajú množstvo výhod, vrátane možnosti sledovať polohu auta, jednoduchej správy cez online aplikáciu, upozornení v reálnom čase, opatrení proti krádeži a možnosti do určitej miery personalizovať poznávaciu značku.

Viaceré z týchto funkcií sú dostupné iba v rámci plateného predplatného.

Ak si chce vodič v USA vyskúšať digitálnu poznávaciu značku naplno, bude musieť zaplatiť mesačný poplatok od 8 do 10 dolárov, v závislosti od typu pohonu.

Úvodná cena digitálnych EČV sa začína od 599 dolárov, čo je v prepočte približne 569 eur.

Na Slovensku zatiaľ digitálne tabuľky s evidenčným číslom nemožno použiť.
Pokračujte na ďalší príspevok »FOTOGALÉRIA

V Bratislave dnes odštartovala výroba nového Superbu, pozrite sa do zákulisia výroby závode VW Slovakia

  • Nový Superb Combi sa vyrába súčasne s VW Passat Combi, neskôr sa do programu produkcie pridá aj Superb vo verzii liftback.

     Závod Volkswagen Slovakia sa pre spustenie výroby dôležitých modelov výrazne modernizoval, investícia do projektu Beta+ obnáša stovky miliónov eur. V rámci prípravy na sériovú produkciu sa vyrobilo až do dvetisíc kusov nového Superbu Combi.
  • Nabitá ponuka

    Slovenský Mercedes prišiel s neodolateľnou ponukou. Do ceny elektromobilov zahrnul nabíjací kredit, poistenie, financovanie aj nabíjací set

  • Poistenie na 2 roky, flexibilný systém nabíjania Pro, kredit na nabíjanie, predĺženú záruku na 6 rokov alebo do 90 000 km a zvýhodnené financovanie sú teraz v cene každého avizovaného elektromobilu.

     Kredit na nabíjanie je až do 6000 eur! Ponuka platí pre vozidlá k priamemu odberu, aj pre vozidlá zadané do výroby, dodané do 31. 12. 2023.