Advertisement

Advertisement
KRÁTKA SPRÁVA

ZSE prichádza s virtuálnou batériou pre elektromobil: Elektrinu zo solárnych panelov si pošlete priamo na svoj ZSE Drive

Nové služby súvisia so snahou ZSE byť komplexným poskytovateľom riešení, ktoré súvisia s elektrinou: od klasickej spotreby až po jej samotnú výrobu a virtuálnu distribúciu.

Vydané  Text: 


Advertisement

Ľudia zo ZSE a ZSE Drive nám včera v rodinnej zástavbe v Miloslavove pri Bratislave povedali o nových službách ZSE Drive pre motoristov. Myslíme si, že ide o celkom zásadné veci, ktoré uľahčia život a ušetria peniaze.

Virtuálna batéria pre elektromobil

Kto si doma vyrába elektrickú energiu solárnymi panelmi, vie si ju prepojiť s virtuálnou batériou posielaním jej prebytku do siete – toto funguje už 4 roky. Čo je nové, je prenos tejto energie do siete ZSE Drive, aby ste takto vyrobený objem elektriny mohli použiť na nabíjanie svojho elektromobilu alebo plug-in hybridu. A pozor, toto je bez poplatkov navyše a nemusia mať ani fotovoltické riešenia od ZSE.

Poistenie dojazdu elektromobilu

Od októbra tiež bude sprevádzkovaná ďalšia služba – POISTENIE DOJAZDU. Aj ona bude celkom bezplatná k programom Partner a Flat a ide o asistenčnú službu v rámci celej EÚ, kedy po vaše vybité auto príde špecialista a zadarmo vás odtiahne domov či k blízkej nabíjacej stanici. Využijete ju aj vtedy, keď ste na poslednú chvíľu prišli k nabíjačke, ktorá napokon nefunguje.

Jediným obmedzením je zatiaľ možnosť odberu služby Virtuálna batéria pre elektromobil iba pre fyzické osoby – za ne sú však považovaní aj živnostníci Samotná karta ZSE Drive však na právnickú osobu byť napísaná môže.

Dodajme, že aktuálne má ZSE Drive na Slovensku viac ako 400 nabíjacích bodov, z toho 171 DC nabíjacích bodov s výkonom od 50 do 350 kW. Do konca roka 2024 má ZSE Drive v pláne vybudovať ďalších 115 ultrarýchlych nabíjacích bodov naprieč celým Slovenskom.

Inzercia
Erik Stríž je motoristický novinár, redaktor denníka Autoviny.sk a redaktor časopisu auto motor a šport. Pripravuje témy, aktuality a testy automobilov. Zvýšenú pozornosť venuje legislatíve súvisiacej s dopravou a bezpečnosti.

Zaujíma vás riešenie dopravného problému alebo pre nás máte tip na článok? Napíšte na tip@motoristickynovinar.sk

Pokračujte na ďalší príspevok »KĽÚČOVÝ MODEL ZNAČKY

PRVÝ TEST KIA EV9: Výkonný luxus. Je však porovnávanie s BMW na mieste?

  • Na veľké SUV Kia EV9 sme čakali možno až príliš dlho, a tak vyburcovala naše očakávania. Prvé dva dni s modelom nám odhalili, či má EV9 právo považovať sa za vlajkovú loď značky.

     Na Slovensku sa predáva od 74 990 €, za čo dostanete verziu Earth 1st Edition RWD 99,8 kWh 149,5 kW. GT-Line 1st Edition ide potom od 82 990 €.  Zdá sa, že každé euro stojí za to.
  • FIREMNÉ AUTO

    Výhody veľkých teraz aj pre malých. Škoda vám dá flotilové zľavy či extra starostlivosť už pri kúpe jedného vozidla

  • Hovorí sa, že byť veľký má svoje výhody. V tomto prípade to znamená, že spoločnosť Škoda Auto Slovensko – líder vo fleetovom segmente – dokáže ponúknuť zvýhodnenú flotilovú ponuku pre firemných zákazníkov už pri kúpe jedného vozidla. To zahŕňa lepšie ceny, množstvo vozidiel ihneď skladom či ďalšie výhody vo financovaní a starostlivosti o vozidlo.