KRÁTKA SPRÁVA

ZSE prichádza s virtuálnou batériou pre elektromobil: Elektrinu zo solárnych panelov si pošlete priamo na svoj ZSE Drive

Nové služby súvisia so snahou ZSE byť komplexným poskytovateľom riešení, ktoré súvisia s elektrinou: od klasickej spotreby až po jej samotnú výrobu a virtuálnu distribúciu.

Vydané Text: 

Ľudia zo ZSE a ZSE Drive nám včera v rodinnej zástavbe v Miloslavove pri Bratislave povedali o nových službách ZSE Drive pre motoristov. Myslíme si, že ide o celkom zásadné veci, ktoré uľahčia život a ušetria peniaze.

Virtuálna batéria pre elektromobil

Kto si doma vyrába elektrickú energiu solárnymi panelmi, vie si ju prepojiť s virtuálnou batériou posielaním jej prebytku do siete – toto funguje už 4 roky. Čo je nové, je prenos tejto energie do siete ZSE Drive, aby ste takto vyrobený objem elektriny mohli použiť na nabíjanie svojho elektromobilu alebo plug-in hybridu. A pozor, toto je bez poplatkov navyše a nemusia mať ani fotovoltické riešenia od ZSE.

Poistenie dojazdu elektromobilu

Od októbra tiež bude sprevádzkovaná ďalšia služba – POISTENIE DOJAZDU. Aj ona bude celkom bezplatná k programom Partner a Flat a ide o asistenčnú službu v rámci celej EÚ, kedy po vaše vybité auto príde špecialista a zadarmo vás odtiahne domov či k blízkej nabíjacej stanici. Využijete ju aj vtedy, keď ste na poslednú chvíľu prišli k nabíjačke, ktorá napokon nefunguje.

Jediným obmedzením je zatiaľ možnosť odberu služby Virtuálna batéria pre elektromobil iba pre fyzické osoby – za ne sú však považovaní aj živnostníci Samotná karta ZSE Drive však na právnickú osobu byť napísaná môže.

Dodajme, že aktuálne má ZSE Drive na Slovensku viac ako 400 nabíjacích bodov, z toho 171 DC nabíjacích bodov s výkonom od 50 do 350 kW. Do konca roka 2024 má ZSE Drive v pláne vybudovať ďalších 115 ultrarýchlych nabíjacích bodov naprieč celým Slovenskom.

Inzercia

Inzercia

Erik Stríž je motoristický novinár, redaktor denníka Autoviny.sk a redaktor časopisu auto motor a šport. Pripravuje témy, aktuality a testy automobilov. Zvýšenú pozornosť venuje legislatíve súvisiacej s dopravou a bezpečnosti.

Zaujíma vás riešenie dopravného problému alebo pre nás máte tip na článok? Napíšte na tip@motoristickynovinar.sk
ODPORÚČANÉ


Test motocykla

Ako pierko / Yamaha RayZR

 • Ak hľadáte malé, ľahké a obratné premiestňovadlo do mesta, prichádza Yamaha s niečím, čo vás môže zaujať. Navyše nestojí veľa peňazí a o jeho spoľahlivosti vôbec netreba pochybovať.

    
 • Servis

  Nevydržali ani 100 000 km: Desať najhorších áut v teste odolnosti

 • Uvažujete nad kúpou nového auta a jeho dlhodobá spoľahlivosť je pre vás kľúčová? Potom by ste mali poznať výsledky nemeckých testov dlhodobej odolnosti áut. Nedopadli dobre ani pre nemecké značky.

   Dlhodobým testom odolnosti prešlo viac ako 100 áut. 
 • Predstavenie

  Viac dynamiky / Lexus UX 300h

 • Keď je niečo dobré, už sa toho nechytajte. Alebo to ešte vylepšite! Lexus sa pri svojom mimoriadne úspešnom modeli UX vybral tou druhou cestou. Obľúbený luxusný crossover je teraz ešte dynamickejší. Privítajte vylepšenú verziu UX 300h.

    
 • Rozhovor

  Prvoradá je spokojnosť našich zákazníkov, hovorí Erika Tanečková z TANEX TRNAVA, ktorý predáva aj SsangYong

 • Spoločnosť Tanex s. r. o. je tu s nami už vyše 30 rokov. Začala predajom ojazdených automobilov a časom sa vypracovala na obľúbeného predajcu a poskytovateľa širokého spektra služieb motoristom. Nedávno pribudla pod jej krídla aj značka SsangYong. To je skvelý námet na rozhovor s konateľkou spoločnosti, Erikou Tanečkovou.

   Odomkli sme celý článok z auto motor a šport č. 6/2024 
 • Auto pre život / Test Nissan Townstar Combi

 • Máte radi spontánnosť, žijete naplno a vychutnávate si, čo deň prinesie? Nissan Townstar je auto, ktoré vás pri tom rado bude sprevádzať.

   Odomkli sme celý článok z auto motor a šport č. 6/2024