Rozvojové krajiny s elektromobilitou nerátajú, budúcnosť vidia v spaľovacích motoroch s alternatívnym druhom paliva

Koncern Stellantis vidí budúcnosť etanole. Približne 60 % predaja v Brazílii majú do roku 2030 budú tvoriť vozidlá s hybridnou technológiou využívajúcou biopalivá.

Vydané Text: 

Koncern Stellantis plánuje do roku 2024 začať v Brazílii vyrábať svoje prvé flexihybridné vozidlá poháňané etanolom a elektrickou energiou v snahe získať náskok na trhu s elektrickými vozidlami v najväčšej latinskoamerickej ekonomike.

Podľa Antonia Filosu, prezidenta skupiny v Južnej Amerike, má Stellantis tri prototypy kombinujúce elektrický a etanolový a jeden čisto elektrický druh pohonu.

Podľa jeho slov približne 60 % predaja automobilky do roku 2030 budú tvoriť vozidlá s jej biopalivovo-hybridnou technológiou.

Inzercia

POTENCIÁL

„Brazília má veľký automobilový trh, flexibilitu, ktorú nikto nemá a ktorú treba využiť,” povedal Filosa vo vývojovom centre skupiny v meste Betim v štáte Minas Gerais. „Máme viacero technológií a dovážame málo komponentov. Vďaka tomu budeme mať väčšiu konkurencieschopnosť.”

Svetové automobilky súperia o to, kto bude môcť ako prvý uviesť na brazílske cesty riešenie, ktoré kombinuje etanol a elektrinu. Volkswagen plánuje do roku 2025 uviesť na trh celkovo 15 vozidiel na biopalivá, pričom hybridné modely by mali nasledovať neskôr.

Technológie elektrických vozidiel budú musieť konkurovať vozidlám na alternatívny druh paliva poháňaných zmesou benzínu a etanolu, ktoré sú v Brazílii veľmi populárne.

Inzercia

Zdroje: autonews.europe.com
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Pokračujte na ďalší príspevok »Týždeň kontroly a nastavenia svetlometov opäť zadarmo

 • V týždni od 2. 10. do 6. 10. 2023 prebehne jubilejný desiaty ročník medzinárodnej preventívne bezpečnostnej akcie Vidieť a byť videný, ktorá je zameraná na odbornú kontrolu a nastavenie svetlometov motorových vozidiel.

   Zadarmo sa tento rok budú nastavovať svetlomety vozidiel s legálnymi LED svetelnými náhradnými zdrojmi H4 alebo H7. Do projektu je zapojených takmer 100 servisov zo všetkých krajov republiky.
 • LEGISLATÍVA

  Namiesto 3,5 tony má byť nový štandard 1,8 tony. Na jazdu v SUV budete musieť spraviť nový vodičák B+, návrh je už na stole (aktualizované)

 • Nové opatrenia počítajú aj s prísnejším posudzovaním podľa veku vodičov – starší by boli kontrolovaní prísnejšie a do 21 rokov by ste za volant SUV ani nesadli.

   Návrh počíta aj s úpravou maximálnej rýchlosti v EÚ na 130 km/h 
 • ODPORÚČAME

  Už poznáte kartu Jazdí celé Slovensko? Získate s ňou poistenie celej posádky, zľavy na STK, v servisoch, reštauráciách i autoškolách

 • Iba za 25 € ročne získate mimoriadne výhody, ako sú úrazové poistenie vodiča a posádky či zľavy do 20% v autoservisoch.

   Zľavy platia u viac ako 50 zmluvných partnerov ÚAMK a po registrácii v systéme u viac ako 1500 partnerov svetovej siete MyWord. Významnou časťou projektu je humanitárna pomoc - činnosť Detskej dopravnej nadácie, ktorej cieľom je pomáhať sirotám pozostalých, ktorých rodič, alebo rodičia zahynuli pri dopravnej nehode.
 • AUTOPRIEMYSEL

  Nečakaný obrat: Británia odkladá zákaz benzínových a naftových áut po tom, čo automobilky investovali miliardy do vývoja elektromobilov

 • Veľká Británia pôvodne plánovala zakázať predaj nových áut so spaľovacími motormi už za sedem rokov, teraz tento termín posúva.

   Premiér Rishi Sunak (na foto) upresnil aj to, ako to bude s predajom áut po roku 2035. Reakcie značiek KIA, FORD, VW a TOYOTA.
 • AKTUALITY

  Mladí hackeri za dva dni navrhli moderný systém pre vjazd vozidiel do historického centra Bratislavy

 • Podľa mestskej časti Bratislava-Staré Mesto súčasný systém registrácie a povoľovania vjazdu vozidiel do historického centra mesta nevyhovuje.

   Rezort s Campus Cowork zorganizovali hackathon, na ktorom mali mladé talenty aj skúsení IT profesionáli príležitosť navrhnúť riešenia zlepšujúce každodenný život občanov Ministerstvo investícií medzi študentov a IT nadšencov rozdelilo 6 000 eur.