Nové Maybachy Night Series: Keď už nestačí mať “obyčajný Maybach”

Night Series dodávajú portfóliu Maybach nový, tmavý vzhľad so špecifickými exteriérovými a interiérovými prvkami.

Night Series je k dispozícii pre všetky typy Mercedes-Maybach, teda Triedu S, SUV GLS, aj elektrické EQS SUV.
Vydané Text: 
Foto: 

Otvoriť fotogalériu


Ďalšia kapitola pre Maybach

Značka Maybach pochádza z Nemecka, bola založená v roku 1909 Wilhelmom Maybachom, ktorý bol inžinierom a spolupracovníkom Gottlieba Daimlera. Pôvodne sa značka zameriavala na výrobu luxusných automobilov a motorov pre lietadlá a lodné motory.

Počas 1. svetovej vojny sa firma zameriavala na výrobu vojenských motorov a po vojne sa opäť vrátila k výrobe luxusných áut. V 30. rokoch 20. storočia sa Maybach stal jedným z najprestížnejších výrobcov automobilov na svete a jeho autá boli obľúbené medzi bohatými a slávnymi. Po 2. svetovej vojne bola výroba Maybachu prerušená a firma bola v roku 1960 zlúčená s Daimler-Benz.

Až v roku 2002 bola značka obnovená ako značka luxusných vozidiel DaimlerChrysler AG, aby bola následne v roku 2013 opäť zrušená a nahradená značkou Mercedes-Maybach. Odvtedy sa Maybach používa ako značka pre nadštandardné luxusné verzie vozidiel Mercedes-Benz a výrobca otvorene uvádza, že uvedením edície Night Series otvára ďalšiu kapitolu v misii značky. Je ňou, podľa Mercedesu, rozvoj portfólia zákazníkov a vytváranie magických momentov.

Mercedes-Maybach EQS SUV s paketom Night Series

Night Series ako nástroj na sebaprezentáciu

Značka Mercedes-Maybach predstavila model Night Series na exkluzívnom koktailovom večierku v súkromnej rezidencii v historickej štvrti Greenwich Village v New Yorku. Pop-up Maybach Clubhouse s honosným a zároveň tajomným prostredím poskytol hosťom vhodné podmienky na to, aby zažili kúzlo značky. Aj takto sa vytvárajú nové vzťahy, ktoré potom vedú až ku kúpe nového vozidla.

„Značka Mercedes-Maybach presahuje rámec produktu. Preto je také dôležité vytvárať zážitky a ponuky, ktoré zodpovedajú statusu a osobnému štýlu našich zákazníkov. Night Series je ďalším krokom na ceste k autentickému, na mieru šitému luxusnému zážitku, ktorý sa obracia na nové publikum, súčasne však plní aj želania našich súčasných zákazníkov,“ hovorí Daniel Lescow, vedúci Mercedes-Maybach v spoločnosti Mercedes-Benz Group AG.

Inzercia

Mercedes-Maybach GLS s paketom Night Series

Balík výbavy Night Series je určený pre tri modely Mercedes-Maybach (Trieda S, GLS a EQS SUV). Tieto automobily sú vybavené prvkami so vzhľadom tmavého chrómu, detailmi v ružovozlatej farbe a novým dizajnom kolies s tmavým lesklým vzorom Maybach, ako aj vzorom rybej kosti v interiéri. Paleta farieb modelu Night Series s mottom „čierne emblémy a podsvietenia“ (Black labels and backlights) dopĺňa „mystickú úvodnú animáciu v používateľskom rozhraní“, ako uvádza výrobca.

Inzercia

Každý model sa okrem toho vyznačuje aj vlastným jedinečným dizajnovým rukopisom, pričom výrobca avizuje aj ekologickú udržateľnosť svojich modelov aj tým, že v modeli EQS SUV je interiér vystlaný kobercom Econyl a koža napa bola „vyčinená s použitím rastlinných činidiel“.

Mercedes-Maybach Triedy S s paketom Night Series

V prípade Triedy S Maybach variant Night Series zahŕňa tieto položky výbavy nad štandard:

 • multifunkčný volant vo vyhotovení z dreva a kože
 • osvetlenie okolia s animovaným premietaním vzoru Mercedes-Maybach
 • ozdobné prvky drevo MANUFAKTUR vlašský orech tmavohnedé s otvorenými pórmi a so vzorom rybacej kosti
 • klimatizácia sedadiel vzadu
 • zadný tablet MBUX
 • koža MANUFAKTUR napa Exklusiv čierna pearl
 • čalúnenie stropu mikrovlákno MICROCUT čierna
 • stredová konzola so skleneným vzhľadom čierna so vzorom Mercedes-Maybach
 • grafitová sivá metalíza
 • bezdrôtový systém nabíjania pre mobilné koncové zariadenia vzadu
 • 50,8 cm (20″) disky Maybach z ľahkej zliatiny so 7-lúčovým dizajnom
 • kľúč od vozidla vo vysokolesklej čiernej s ozdobným rámom v lesklej tmavej tieňovej
 • prahové lišty s nápisom “MAYBACH”, osvetlené a s výmenným krytom
 • emblémy Maybach v lesklej tmavej tieňovej

Ceny a dostupnosť

Objednanie Night Series pre Mercedes-Maybach Triedy S je možné už teraz. Pre Mercedes-Maybach EQS SUV bude k dispozícii súčasne s uvedením na trh, pre Mercedes-Maybach GLS od začiatku roka 2024.

Inzercia

Ceny výrobca síce vo svojej tlačovej správe neuvádza, avšak na produktovej stránke Triedy S Maybach zisťujeme, že zatiaľ čo základový model Mercedes-Maybach S 580 (370 kW + 15 kW) stojí 193 548,00 €, za variant Night Series sa dopláca rovných 30-tisíc eur.

Očakávame, že táto cena bude aspoň približne zachovaná aj v prípade modelov Mercedes-Maybach GLS a Mercedes-Maybach EQS SUV.

Inzercia

 

 

 

 
Pokračujte na ďalší príspevok »NOVÝ MODEL

Už vieme, ako bude vyzerať nová ŠKODA KODIAQ! Oficiálne skice dopĺňame o návrhy od umelej inteligencie

 • Týždeň pred svetovou premiérou zverejnila Škoda Auto dizajnové skice exteriéru novej generácie modelu Škoda Kodiaq.

   Medzi hlavné novinky patrí skulpturálne tvarovaná predná časť, výrazné hranaté podbehy kolies, kolesá s priemerom 17″ až 20″, robustný zadný nárazník a predné svetlomety Matrix-LED druhej generácie s kryštalickými dizajnovými prvkami 
 • SERVIS

  Čo sa stane so všetkými použitými batériami v autách? Tie nové vydržia oveľa dlhšie, ako sa očakávalo

 • Problém s veľkým množstvom nepoužiteľných batérií nakoniec nie je tak pálčivý, ako kritici spočiatku avizovali.

   Nové generácie batérií vydržia oveľa dlhšie, ale otázku ich ďalšieho života je stále potrebné zodpovedať. Kuriózne je, že používaná batéria dnes môže byť drahšia ako tá čisto nová od automobilky.
 • DOPRAVNÁ PORADŇA / PORUCHA NA DIAĽNICI

  K pokazenému autu na diaľnici zavolala Diaľničnú patrolu, platila aj tak. Chyba však nebola na strane NDS, odťah do servisu nemá kto preplatiť

 • Služby Diaľničnej patroly sú bezplatné, ale nevykonáva všetky služby, ktoré by mohol motorista potrebovať.

   Otázku od čitateľky o poplatkoch za odťah z diaľnice zodpovedala NDS. 
 • Týždeň kontroly a nastavenia svetlometov opäť zadarmo

 • V týždni od 2. 10. do 6. 10. 2023 prebehne jubilejný desiaty ročník medzinárodnej preventívne bezpečnostnej akcie Vidieť a byť videný, ktorá je zameraná na odbornú kontrolu a nastavenie svetlometov motorových vozidiel.

   Zadarmo sa tento rok budú nastavovať svetlomety vozidiel s legálnymi LED svetelnými náhradnými zdrojmi H4 alebo H7. Do projektu je zapojených takmer 100 servisov zo všetkých krajov republiky.