Automobilka Opel má nové logo, blesk dostal nový štýl. Pozrite si celú históriu jej loga za 161 rokov

Nové logo značky Opel nie je radikálnou zmenou, skôr prirodzeným grafickým vývojom s ohľadom na aktuálnu situáciu v autopriemysle.

Nový znak sa predstaví na medzinárodnom veľtrhu mobility IAA v Mníchove.
Na autách ho uvidíme až budúci rok.
Vydané Text: 

Spoločnosť Opel dnes predstavila nové stvárnenie svojho kultového znaku blesku, ktorý  bude montovať na jej sériových vozidlách už od roku 2024.

Naďalej bude tvoriť ústredný prvok dizajnu exteriéru Opel Compass ako jeden z hlavných prvkov filozofie dizajnu automobilky z Rüsselsheimu a zároveň sa bude naďalej vynímať uprostred jej masky Opel Vizor.

Blesk – po nemecky Blitz – je úzko spätý s elektrinou a je ideálnym znakom symbolizujúcim prístup značky Opel k ére elektromobility.

Náš blesk je dôležitejší než kedykoľvek predtým. Nielenže symbolizuje náš záväzok voči demokratizácii inovácií a mobility, ale vyjadruje aj naše odhodlanie stať sa do roku 2028 plne elektrickou značkou v Európe. Tento rok budeme mať v našom portfóliu už 15 elektrifikovaných modelov a môžeme s hrdosťou povedať, že Opel je elektrický,“ uviedol generálny riaditeľ spoločnosti Opel Florian Huettl.

Nemecký výrobca automobilov bude v nadchádzajúcich rokoch postupne zavádzať nový znak blesku do celého portfólia svojich produktov, pričom prvé sériové vozidlo bude mať tento nový vzhľad v roku 2024. Generálny riaditeľ spoločnosti Opel Florian Huettl však prezradil, že nový znak sa bude vynímať už tento rok.

Veľtrh mobility IAA je jedným z najväčších autosalónov na svete, a preto je ideálnym miestom, kde môžeme náš nový blesk s hrdosťou predstaviť širokej medzinárodnej verejnosti. Okrem toho máme pripravené aj prekvapenie. Návštevníci nášho stánku v Mníchove budú nadšení,“ dodal na záver.

Inzercia

„Blesk je ikonou našej filozofie odvážneho a čistého dizajnu Bold and Pure. Zaostrený, sebavedomý nový blesk pretína čistý nosný prstenec, a dodáva tak nášmu kultovému znaku progresívny, moderný vzhľad. Je hrdo umiestnený uprostred nášho kompasu, ktorý je hlavným princípom nášho grafického dizajnu. Kompas je chrbtovou kosťou našich dizajnových prvkov vpredu, vzadu aj v interiéri,“ uviedol viceprezident pre dizajn Mark Adams.

Zmeny loga nie sú pre značku Opel ničím výnimočným. Od roku 1862 spoločnosť zmenila logo už 28-krát, pričom od roku 1936 sa používal názov Opel Blitz a od roku 1937 sa v logách často vyskytoval grafický prvok, ktorý sa postupne vyvinul do podoby štylizovaného blesku.

Inzercia

História loga značky OPEL

Nové logo OPEL sa bude na nových autách objavovať od roku 2024.
Erik Stríž je motoristický novinár, redaktor denníka Autoviny.sk a redaktor časopisu auto motor a šport. Pripravuje témy, aktuality a testy automobilov. Zvýšenú pozornosť venuje legislatíve súvisiacej s dopravou a bezpečnosti.

Zaujíma vás riešenie dopravného problému alebo pre nás máte tip na článok? Napíšte na tip@motoristickynovinar.sk

Pokračujte na ďalší príspevok »NOVÝ MODEL

Už vieme, ako bude vyzerať nová ŠKODA KODIAQ! Oficiálne skice dopĺňame o návrhy od umelej inteligencie

 • Týždeň pred svetovou premiérou zverejnila Škoda Auto dizajnové skice exteriéru novej generácie modelu Škoda Kodiaq.

   Medzi hlavné novinky patrí skulpturálne tvarovaná predná časť, výrazné hranaté podbehy kolies, kolesá s priemerom 17″ až 20″, robustný zadný nárazník a predné svetlomety Matrix-LED druhej generácie s kryštalickými dizajnovými prvkami 
 • SERVIS

  Čo sa stane so všetkými použitými batériami v autách? Tie nové vydržia oveľa dlhšie, ako sa očakávalo

 • Problém s veľkým množstvom nepoužiteľných batérií nakoniec nie je tak pálčivý, ako kritici spočiatku avizovali.

   Nové generácie batérií vydržia oveľa dlhšie, ale otázku ich ďalšieho života je stále potrebné zodpovedať. Kuriózne je, že používaná batéria dnes môže byť drahšia ako tá čisto nová od automobilky.
 • DOPRAVNÁ PORADŇA / PORUCHA NA DIAĽNICI

  K pokazenému autu na diaľnici zavolala Diaľničnú patrolu, platila aj tak. Chyba však nebola na strane NDS, odťah do servisu nemá kto preplatiť

 • Služby Diaľničnej patroly sú bezplatné, ale nevykonáva všetky služby, ktoré by mohol motorista potrebovať.

   Otázku od čitateľky o poplatkoch za odťah z diaľnice zodpovedala NDS. 
 • Týždeň kontroly a nastavenia svetlometov opäť zadarmo

 • V týždni od 2. 10. do 6. 10. 2023 prebehne jubilejný desiaty ročník medzinárodnej preventívne bezpečnostnej akcie Vidieť a byť videný, ktorá je zameraná na odbornú kontrolu a nastavenie svetlometov motorových vozidiel.

   Zadarmo sa tento rok budú nastavovať svetlomety vozidiel s legálnymi LED svetelnými náhradnými zdrojmi H4 alebo H7. Do projektu je zapojených takmer 100 servisov zo všetkých krajov republiky.