Aktuality

Prenosná navigácia má stále výhody

Nedávno sa nám dostala do rúk nenápadná prenosná navigácia Mio Spirit 7670. Už pri rozbalení škatule sa nám zapáčili jej príjemné rozmery. Veľkostne ako hrubší menší smartfón. Pri „prebudenie“ bolo dlhšie – museli sme zadať nutné základné údaje. Potom to už bola hračka. Ak sa vám nechcú čítať zložité manuály, nezúfajte. Hneď v úvode sa navigácia spýta, či má spustiť aj menšiu ukážku ovládania so „suchým“ tréningom.

Inak je to už hračka. Veľké ikony a jednoduché ovládanie – to sú jej ďalšie presvedčujúce atribúty. Ale tie nie sú tak podstatné, ako samotná rýchlosť navigovania, ktorá nás naozaj prekvapila. Okrem včasné hlasového upozornenia na zmeny smeru sa nestratila, keď sme sa naschvál stratili my. Rýchlosť prepočítania novej trasy nás doslova ohromila.

Samozrejmosťou pri zadávaní cieľa je výber trasy, ale aj možnosť jej použitia pre peších. Osobne nás veľmi prekvapila i použitím pre šoféra nákladného vozidla.

Z praktického hľadiska sa nám pozdával držiak s mohutným kĺbom. Správnym pripevnením o čelné sklo a dotiahnutím skrutky na kĺbe sme dosiahli jej pevného ukotvenia bez nepríjemného trasenia.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie