Advertisement

Advertisement

KIA zverejnila video odhaľujúce nový model EV9. Bude veľkolepý a luxusný

Kia predstavila súbor videoklipov, ktorými má upútať na očakávaný model Kia EV9, špeciálne plne elektrické SUV značky.

Vydané  Text: 


Advertisement

KIA EV9 je ďalší kľúčový model v produktovom sortimente značky. Podľa slov automobilky urýchli transformáciu značky na poskytovateľa trvalo udržateľných riešení mobility, ktorá je teraz pre juhokórejskú značku strategickou záležitosťou.

Prikladáme vyjadrenie automobilky:

Video s ukážkou Kia EV9, ktoré je dostupné aj na stránke [kia.com/sk](https://www.kia.com/sk/nove-auta/ev9/odhalenie/) predstavuje siluetu vlajkového modelu SUV s výrazným predkom a elegantným povrchom karosérie. Výrazné svetelné vzory vytvorené prednými a zadnými svetlami dopĺňajú odvážnu identitu EV9.

Videoklipy tiež znázorňujú jedinečnú kombináciu elegantného dizajnu ako aj sebavedomej a asertívnej geometrie modelu Kia EV9.

Názov EV9 pochádza z nomenklatúry EV značky Kia, ktorá spája predponu „EV“ (elektrické vozidlo) s číslom „9“ (deväť), čo predstavuje segment modelu v rade elektrických vozidiel Kia.

Inzercia

Rovnako ako Kia EV6, aj Kia EV9 je postavená na špeciálnej batériovej platforme elektromobilov Electric Global Modular Platform (E-GMP).

Kia úplne odhalí dizajn exteriéru aj interiéru v polovici marca a kompletné informácie o vozidle budú zverejnené počas svetovej premiéry modelu Kia EV9 koncom marca.

Zdroje: AUTOVINY.SK
Pokračujte na ďalší príspevok »KĽÚČOVÝ MODEL ZNAČKY

PRVÝ TEST KIA EV9: Výkonný luxus. Je však porovnávanie s BMW na mieste?

  • Na veľké SUV Kia EV9 sme čakali možno až príliš dlho, a tak vyburcovala naše očakávania. Prvé dva dni s modelom nám odhalili, či má EV9 právo považovať sa za vlajkovú loď značky.

     Na Slovensku sa predáva od 74 990 €, za čo dostanete verziu Earth 1st Edition RWD 99,8 kWh 149,5 kW. GT-Line 1st Edition ide potom od 82 990 €.  Zdá sa, že každé euro stojí za to.
  • FIREMNÉ AUTO

    Výhody veľkých teraz aj pre malých. Škoda vám dá flotilové zľavy či extra starostlivosť už pri kúpe jedného vozidla

  • Hovorí sa, že byť veľký má svoje výhody. V tomto prípade to znamená, že spoločnosť Škoda Auto Slovensko – líder vo fleetovom segmente – dokáže ponúknuť zvýhodnenú flotilovú ponuku pre firemných zákazníkov už pri kúpe jedného vozidla. To zahŕňa lepšie ceny, množstvo vozidiel ihneď skladom či ďalšie výhody vo financovaní a starostlivosti o vozidlo.