Aktuality

KIA zverejnila video odhaľujúce nový model EV9. Bude veľkolepý a luxusný

KIA EV9 je ďalší kľúčový model v produktovom sortimente značky. Podľa slov automobilky urýchli transformáciu značky na poskytovateľa trvalo udržateľných riešení mobility, ktorá je teraz pre juhokórejskú značku strategickou záležitosťou.

Prikladáme vyjadrenie automobilky:

Video s ukážkou Kia EV9, ktoré je dostupné aj na stránke kia.com/sk predstavuje siluetu vlajkového modelu SUV s výrazným predkom a elegantným povrchom karosérie. Výrazné svetelné vzory vytvorené prednými a zadnými svetlami dopĺňajú odvážnu identitu EV9.

Videoklipy tiež znázorňujú jedinečnú kombináciu elegantného dizajnu ako aj sebavedomej a asertívnej geometrie modelu Kia EV9.

Názov EV9 pochádza z nomenklatúry EV značky Kia, ktorá spája predponu „EV“ (elektrické vozidlo) s číslom „9“ (deväť), čo predstavuje segment modelu v rade elektrických vozidiel Kia.

Rovnako ako Kia EV6, aj Kia EV9 je postavená na špeciálnej batériovej platforme elektromobilov Electric Global Modular Platform (E-GMP).

Kia úplne odhalí dizajn exteriéru aj interiéru v polovici marca a kompletné informácie o vozidle budú zverejnené počas svetovej premiéry modelu Kia EV9 koncom marca.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie