Aktuality

OFICIÁLNE: Volkswagen ukončuje výrobu spaľovacích áut! Čoskoro odstráni z ponuky viac než 60 % modelov

Volkswagen Jetta (2022)

Volkswagen Group do konca dekády zredukuje 60 percent svojich modelov so spaľovacím motorom a celkovo predá menej áut, aby sa sústredil na výrobu ziskovejších prémiových vozidiel, uviedol finančný šéf Arno Antlitz pre Financial Times.

„Kľúčovým cieľom nie je rast," povedal Antlitz. „Chceme sa zamerať na kvalitu a na marže, nie na objem a podiel na trhu."

Antlitz uviedol, že VW v priebehu nasledujúcich ôsmich rokov v Európe zredukuje svoje portfólio benzínových a naftových áut, ktoré dnes pozostáva najmenej zo 100 modelov rozmiestnených medzi niekoľkými značkami koncernu.

Zahraničné médiá uviedli, že nová stratégia Volkswagenu je výsledkom prebiehajúcich hĺbkových zmien v automobilovom sektore, ktorý sa už desaťročia snaží zvýšiť zisky predajom väčšieho množstva áut, aj keď si to vyžadovalo výrazné zľavy.

Bývalý generálny riaditeľ koncernu Volkswagen, Martin Winterkorn, ktorý odstúpil v dôsledku škandálu s podvádzaním naftových emisií, si dal za cieľ poraziť Toyotu a General Motors a stať sa do roku 2018 svetovou najpredávanejšou automobilkou. To sa však nepodarilo a automobilka začala meniť svoju stratégiu.

Sme zvedaví, aké ďalšie kroky predstaví Volkswagen v najbližších mesiacoch!

VIDEO: Ako fungujú nabíjacie stojany?

Peter Orosz
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie