Nechýba vám v aute alebo garáži niečo? Auto-moto vybavenie pre garáž a dielňu

V každej dobrej domácej dielni alebo garáži by nemali chýbať základné produkty na starostlivosť o auto. Okrem náradia na výmenu kolies a filtrov je to napríklad kompresor, nabíjačka, štartér, LED svietidlo alebo štartovacie a nabíjacie káble v oranžovo-čiernej farbe od spoločnosti OSRAM.
Vydané , zverejnil

### Správny tlak je dôležitý
Správny tlak v pneumatikách pomáha bezpečnej jazde a zabraňuje opotrebovaniu pneumatík. Znižuje tiež spotrebu paliva, a tým aj emisie oxidu uhličitého. S kompresorom [OSRAM TYREinflate 1000](https://bit.ly/3JJnFzD) môžete ľahko, rýchlo a presne skontrolovať tlak v pneumatikách a v prípade potreby ho pohodlne upraviť. Kompresor je ľahký, kompaktný a má integrovaný napájací kábel s navíjacím mechanizmom a flexibilnú vzduchovú hadicu s rýchlym pripojením na akýkoľvek ventil. Je vhodný aj na motocykle, bicykle, záhradné traktory, na nafukovanie lôpt, matracov alebo vodných hračiek.

OSRAM TYREinflate 1000

### Udržujte batériu v dobrej kondícii
Inteligentná nabíjačka [OSRAM BATTERYcharge 908](https://bit.ly/3KYEk2b) pomáha vďaka svojmu cyklu údržby chrániť autobatérie pred úplným vybitím, napr. v zime, počas dlhých prestojov alebo častých krátkych ciest. Nabíja všetky typy batérií vrátane lítiových, od 12V batérií s kapacitou do 170 Ah až po 24V batérie s kapacitou 70 Ah. Majú prehľadný displej a ochranu proti prepólovaniu a skratu. Sú vhodné pre hybridné a elektrické vozidlá vrátane systému štart/stop. Možno ich použiť nielen pre osobné automobily, ale aj pre nákladné vozidlá, motocykle alebo záhradné traktory.

OSRAM BATTERYcharge 908

### Keď sa auto nedá naštartovať
[OSRAM BATTERYstart 400](https://bit.ly/3L3Tm6C) slúži ako rýchla záchrana, ak vaša batéria náhle začne protestovať a vy potrebujete rýchlo odísť. Môžete ju pritom celoročne používať ako výkonnú svietidlo a výkonnú powerbanku s konektormi USB-C na nabíjanie tabletov, fotoaparátov a mobilných telefónov alebo ako zdroj energie pre 12 V spotrebiče do auta. Na rozdiel od bežnej powerbanky však s týmto zdrojom môžete naštartovať auto s až osemlitrovým benzínovým motorom alebo štvorlitrovým dieselovým motorom.

OSRAM BATTERYstart 400

### Poriadne svetlo!!
A čo by to bolo za garáž alebo dielňu bez poriadnej, odolného a nabíjateľného multifunkčného svietidla s háčikom a magnetom na pripevnenie na akýkoľvek povrch, ako je [LEDinspect Fast Charge Slim 500](https://bit.ly/3wp9FqF).

OSRAM LEDinspect Fast Charge Slim 500

### Káble na štartovanie a nabíjanie
Nakoniec nesmieme zabudnúť na štartovacie káble [BATTERYstart Starter CABLE](https://bit.ly/3L3Tm6C) a nabíjacie káble [BATTERYcharge](https://bit.ly/3KYEk2b) pre elektromobily. Tie si musíte vybrať predovšetkým podľa špecifikácií vášho motora alebo typu zásuvky vo vašom vozidle na pripojenie k nabíjacej stanici alebo externému zdroju napájania.

OSRAM BATTERYstart Starter Cable

OSRAM BATTERYcharge CABLE

Pokračujte na ďalší príspevok »TEST HECHT COCIS RED: Ako jazdí elektrický skúter za 1599 eur?

  • Zvažujete kúpu jednoduchého elektrického skútra od značky Hecht? Prečítajte si našu recenziu, v ktorej sumarizujeme naše skúsenosti s týmto nápadným a prekvapivo lacným elektrickým skútrom. Je určený do mesta, stačí vodičský preukaz na auto a vyžaduje minimálnu údržbu. Stojí toľko, čo lepší mobil, čo prirodzene vzbudzuje zvedavosť a možno aj pochybnosti.