Čitatelia auto motor a športu rozhodli: Najlepší dizajn má nová Škoda Fabia!

Čitatelia nemeckého motoristického magazínu auto motor und sport zvolili model ŠKODA FABIA za najkrajšie vozidlo vo svojej kategórii
Vydané , zverejnil

Čitatelia nemeckého motoristického časopisu auto motor und sport zvolili v rámci ankety Autonis nový model ŠKODA FABIA za najlepšiu dizajnovú novinku roku 2021. Štvrtá generácia tohto úspešného modelu sa v kategórii malých vozidiel presadila medzi šiestimi konkurentmi. FABIA zaujme emocionálnym vzhľadom, veľkorysým priestorom a kryštalickými prvkami typickými pre vozidlá ŠKODA.

Čitatelia nemeckého **motoristického časopisu** **auto motor und sport** zvolili v rámci ankety **Autonis** nový model ŠKODA FABIA za **najlepšiu dizajnovú novinku roku 2021**. Štvrtá generácia tohto úspešného modelu sa v kategórii malých vozidiel presadila medzi šiestimi konkurentmi. FABIA zaujme emocionálnym vzhľadom, veľkorysým priestorom a kryštalickými prvkami typickými pre vozidlá ŠKODA.

Nová ŠKODA FABIA je postavená na **modulárnej platforme MQB A0 koncernu Volkswagen**. V porovnaní s predchádzajúcimi generáciami došlo k nárastu všetkých rozmerov. S dĺžkou 4 108 mm prvýkrát prekonáva hranicu štyroch metrov, čo prináša aj väčší vnútorný priestor. Dynamickejšie proporcie, kryštalické prvky typické pre značku ŠKODA, ako sú ostro rezané predné a zadné svetlomety a tiež napríklad skulpturálne línie na kapote zdôrazňujú emocionálny dizajnový jazyk nového modelu ŠKODA FABIA. Dizajn vozidla ozvláštňujú aj ďalšie detaily, napríklad línie karosérie na predných dverách, ktoré naznačujú charakteristický trojuholníkový tvar českej vlajky.

Počas 21. ročníka udeľovania cien Autonis vyberali hlasujúci zo 117 automobilových noviniek uplynulých dvanástich mesiacov v celkovo desiatich kategóriách. V kategórii malých vozidiel bolo nominovaných šesť modelov. V rámci danej kategórie vyberali čitatelia vždy dvoch svojich favoritov a dve vozidlá, ktoré sa im páčili menej. Na základe toho vypočítal časopis auto motor und sport celkový počet bodov. ŠKODA FABIA obsadila s 25,8 bodmi v kategórii malých vozidiel prvé miesto a zabezpečila si tak titul Autonis 2021 za najlepšiu dizajnovú novinku vo svojej triede.

**Oliver Stefani, šéfdizajnér spoločnosti ŠKODA AUTO**, hovorí: „Teší* nás, že sme vozidlom ŠKODA FABIA a typickým dizajnovým jazykom značky ŠKODA nadchli nemeckých automobilových fanúšikov. Autonis je pre nás celkom výnimočný ocenením, pretože ho udeľujú priamo čitatelia. Nová FABIA je moderný, elegantný automobil, ktorý vďaka novým proporciám a tvarom vzbudzuje ešte viac emócií. Jej interiér ponúka ergonomické ovládanie a predovšetkým nadpriemernú priestrannosť*.“

Za koľko na Slovensku kúpite novú Fabiu? Verziu pod 12-tisíc zatiaľ nedostanete

Škoda Fabia je najpredávanejšie auto na Slovensku, nová štvrtá generácia začína na cene 11 760 eur iba na papieri.


Pokračujte na ďalší príspevok »TEST HECHT COCIS RED: Ako jazdí elektrický skúter za 1599 eur?

  • Zvažujete kúpu jednoduchého elektrického skútra od značky Hecht? Prečítajte si našu recenziu, v ktorej sumarizujeme naše skúsenosti s týmto nápadným a prekvapivo lacným elektrickým skútrom. Je určený do mesta, stačí vodičský preukaz na auto a vyžaduje minimálnu údržbu. Stojí toľko, čo lepší mobil, čo prirodzene vzbudzuje zvedavosť a možno aj pochybnosti.