Nabíjanie áut na 400 staniciach bude zdarma, pretože GreenWay oslavuje 10 rokov na trhu

Prekvapivá kampaň prevádzkovateľa nabíjacích staníc pre elektrické vozidlá, značky GreenWay, sa začne už o necelý mesiac.
Vydané Text: 

Spoločnosť GreenWay, nezávislý líder v oblasti elektromobility, oslávi na jeseň 2021 svoje 10. výročie kampaňou, ktorou chce poďakovať a oceniť ľudí, ktorí priamo prispeli k rozvoju firmy – svojim klientom, partnerom a zamestnancom. Kampaň je vskutku netradičná, priam mimoriadna – každý mesiac do konca roka bude vyhradený jeden deň s bezplatným nabíjaním elektromobilov a plug-in hybridov. Pôjde o viac ako 400 nabíjacích staníc. Za krátky čas na rýchlonabíjacej stanici si pritom majiteľ bežného elektromobilu môže dobiť akumulátor aj na celý týždeň jazdenia. Tieto aktivity sú nielen súčasťou kampane GreenWay, ale Európskeho týždňa mobility. * V 10.deň mesiaca do konca roka 2021 – t. j. 10. októbra, 10. novembra a 10. decembra – **ponúkne spoločnosť bezplatné nabíjanie na svojich staniciach** všetkým registrovaným vodičom elektromobilov v sieti GreenWay na Slovensku. * **Klienti GreenWay navyše získajú kupón pre ďalšie bezplatné nabíjanie** – jeden deň za každý rok s GreenWay. Ak je niekto klientom GreenWay 3 roky, získa tri, za sebou nasledujúce, dni nabíjania zadarmo. Vodiči, ktorí sa pripoja ku GreenWay počas kampane, získajú zadarmo jeden deň po uplatnení kupónu. Referenciou pre počet rokov je rok registrácie v systéme GreenWay.
### Aktivácia bezplatného nabíjania Kupón je potrebné aktivovať v osobnom účte v Klientskej zóne GreenWay. Nabíjanie začína byť bezplatné aktiváciou kupónu počas nasledujúcich 24, 48, 72 hodín atď., podľa počtu rokov s GreenWay. Kupón bude súčasťou mailingu klientom a komunikácie kampane. V nasledujúcich troch mesiacoch bude GreenWay predstavovať zákazníkov, partnerov a členov tímu, ktorí pomohli spoločnosti vyrásť od malého startupu až do pozície nezávislého európskeho lídra v oblasti elektromobility so sieťou viac ako 400 nabíjacích staníc. „Za posledných 10 rokov sme zašli veľmi ďaleko. Od našich prvých pretekov elektromobilov na Slovakia Ringu (Orechová Potôň) s Mate Rimacom až po súčasnosť, keď elektromobilita prestáva byť len alternatívou. Bez našich verných zákazníkov, slovenskej komunity vodičov elektromobilov a skvelého tímu, ktorý sme tu v GreenWay vybudovali, by sme to nedokázali. Preto je toto výročie najmä o nich. Tešíme sa na ďalších 10 rokov!, “ hovorí Peter Badík, Managing Partner spoločnosti GreenWay. ### Príbeh spoločnosti GreenWay Spoločnosť GreenWay založili v roku 2011 podnikatelia **Peter Badík** a **Juraj Ulehla** s rovnakou víziou, akú má dnes – prostredníctvom elektromobility znížiť závislosť sveta od fosílnych palív a pomôcť tak zachovať zdravé a čisté životné prostredie. Pri zrode tejto myšlienky bolo potrebné vyskúšať rôzne obchodné a technologické modely, z ktorých sa ako fungujúci systém vyvinula nabíjacia infraštruktúra.
Peter Badík, spoluzakladateľ firmy GreenWay
V roku 2015 sa začala spolupráca spoločnosťami GreenWay a Nissanom výstavbou prvých rýchlonabíjacích staníc na Slovensku. Spoločnosť GreenWay rozvíjala trh na Slovensku spolu s prvou vlnou vodičov elektromobilov, z ktorých mnohí zostávajú klientami aj dnes. Nové investície podporili rast spoločnosti: spustenie komerčných služieb a vybudovanie IT systému v roku 2016, prvá nabíjacia stanica v Poľsku v roku 2017, založenie poľskej spoločnosti GreenWay a od roku 2018 aj rýchly rozvoj poľskej siete. Spoločnosť sa stala prvým oceneným inovátorom „InnovFin“ v regióne a zároveň získala ocenenie a spolufinancovanie projektu budovania infraštruktúry Európskou Komisiou a Európskou investičnou bankou. Dnes má GreenWay 15 000 registrovaných klientov, **prevádzkuje viac ako 400 verejných nabíjacích staníc**. Väčšina z nich sú rýchlonabíjacie stanice s vysokým výkonom. Za 10 rokov spotrebovali zákazníci GreenWay 7 277 MW elektrickej energie, čím ušetrili 5 912 t CO2, Nákupom certifikovanej energie z obnoviteľných zdrojov v objeme viac ako 137 614 kWh spoločnosť zároveň prispieva k čisteniu energetického mixu na Slovensku.
Pokračujte na ďalší príspevok »NOVÝ MODEL

Už vieme, ako bude vyzerať nová ŠKODA KODIAQ! Oficiálne skice dopĺňame o návrhy od umelej inteligencie

 • Týždeň pred svetovou premiérou zverejnila Škoda Auto dizajnové skice exteriéru novej generácie modelu Škoda Kodiaq.

   Medzi hlavné novinky patrí skulpturálne tvarovaná predná časť, výrazné hranaté podbehy kolies, kolesá s priemerom 17″ až 20″, robustný zadný nárazník a predné svetlomety Matrix-LED druhej generácie s kryštalickými dizajnovými prvkami 
 • SERVIS

  Čo sa stane so všetkými použitými batériami v autách? Tie nové vydržia oveľa dlhšie, ako sa očakávalo

 • Problém s veľkým množstvom nepoužiteľných batérií nakoniec nie je tak pálčivý, ako kritici spočiatku avizovali.

   Nové generácie batérií vydržia oveľa dlhšie, ale otázku ich ďalšieho života je stále potrebné zodpovedať. Kuriózne je, že používaná batéria dnes môže byť drahšia ako tá čisto nová od automobilky.
 • DOPRAVNÁ PORADŇA / PORUCHA NA DIAĽNICI

  K pokazenému autu na diaľnici zavolala Diaľničnú patrolu, platila aj tak. Chyba však nebola na strane NDS, odťah do servisu nemá kto preplatiť

 • Služby Diaľničnej patroly sú bezplatné, ale nevykonáva všetky služby, ktoré by mohol motorista potrebovať.

   Otázku od čitateľky o poplatkoch za odťah z diaľnice zodpovedala NDS. 
 • Týždeň kontroly a nastavenia svetlometov opäť zadarmo

 • V týždni od 2. 10. do 6. 10. 2023 prebehne jubilejný desiaty ročník medzinárodnej preventívne bezpečnostnej akcie Vidieť a byť videný, ktorá je zameraná na odbornú kontrolu a nastavenie svetlometov motorových vozidiel.

   Zadarmo sa tento rok budú nastavovať svetlomety vozidiel s legálnymi LED svetelnými náhradnými zdrojmi H4 alebo H7. Do projektu je zapojených takmer 100 servisov zo všetkých krajov republiky.