Majitelia elektromobilov sú zvýhodnení: Kia vylepšila aplikáciu UVO Connect

Majitelia áut na elektrinu majú niekoľko funkcií navyše.
Vydané , zverejnil

* **Aktualizovaná aplikácia Kia UVO Connect má vylepšenú grafiku, ponuku a pridané funkcie, ktoré zlepšujú používateľskú skúsenosť**
* **Nové funkcie určené na zlepšenie konektivity a mobility**
* **Vylepšená telematika pre elektrické modely umožňuje používateľom skontrolovať teplotu kabíny alebo zobraziť zostávajúci dojazd na základe stavu nabitia vozidla**

Spoločnosť Kia predstavila elegantný nový vzhľad svojej aplikácie UVO Connect, telematického systému vozidla, vďaka ktorému je jeho riadenie jednoduchšie a intuitívnejšie. Súčasťou aktualizácií je vylepšená grafika, prepracované ponuky a pridané funkcie, ktoré vodičom uľahčujú spojenie s vozidlom a ponechávajú im kontrolu nad jeho nastaveniami.

Aplikácia Kia zabezpečuje používateľom **diaľkový prístup k informáciám o vozidle**, ako sú údaje o jazde a štatistika jazdy, poloha vozidla či stav uzamknutia vozidla.

**Majitelia elektrických modelov môžu používať aplikáciu na nastavenie úrovne klimatizácie**, kontrolu stavu nabíjania vozidla, plánovanie inteligentného nabíjania či kontrolu dojazdu na základe zostávajúcej úrovne nabitia akumulátora. Zákazníci tiež môžu používať palubný systém Kia UVO na prednastavenie trasy pomocou satelitnej navigácie, zmenu nastavení vozidla ako rádio či preferencie rozhrania Bluetooth, ako aj na zobrazovanie dopravných informácií, dostupnosti parkovania či polohu a cenník čerpacích staníc a nabíjacích staníc pre elektrické vozidlá.

**Aktualizovaná aplikácia Kia UVO Connect obsahuje nové ikony s vylepšenou grafikou**, ktorá zaisťuje zrozumiteľnosť a osobnejší pocit. Obrázok vozidla majiteľa sa zobrazuje spolu s aktualizovanými symbolmi, ktorých používanie je odteraz intuitívnejšie.

**Nová prispôsobiteľná domovská ponuka** obsahuje skratky k najčastejšie používaným funkciám, ktoré uľahčujú pohyb v rámci aplikácie. Používatelia si tiež môžu skontrolovať stav pripojenia vozidla a jednoduchšie prezerať položky v kalendári a informácie o počasí. Upravená ponuka nastavení zvyšuje bezpečnosť a používateľský komfort aj v podobe hmatovej spätnej väzby a vylepšenej biometrickej identifikácie.

Inzercia

Zákazníci majú po aktivácii prístup aj k funkcii navigácie na poslednom úseku cesty a režimu osobného parkovani, a to priamo z domovskej obrazovky aplikácie.

**Funkcia navigácie na poslednom úseku cesty** pomáha zákazníkom s navigáciou do cieľa cesty pomocou aplikácie aj po zaparkovaní vozidla, zatiaľ čo režim osobného parkovania im umožňuje diaľkovo sledovať vozidlo, keď ho riadi niekto iný, aby mohli byť pokojní, že všetko je poriadku. Zákazníci môžu použiť aktualizovanú aplikáciu Kia UVO Connect aj na navigáciu zo svojej aktuálnej polohy na miesto, kde majú zaparkované vozidlo – na tento účel slúži navádzanie pomocou rozšírenej reality (AR).

Jason Jeong, prezident spoločnosti Kia Europe a Kia Connect, uviedol: „Naša vynovená aplikácia Kia UVO Connect poskytuje plynulé prepojenie medzi vlastníkom, vozidlom a prostredím a je ďalším dôkazom rastúceho zastúpenia spoločnosti Kia vo svete inovatívnych služieb v oblasti mobility.“

Aktualizovaná aplikácia **Kia UVO Connect** je k dispozícii a možno si ju stiahnuť vo virtuálnych obchodoch Google Play a Apple App store.

Inzercia

Erik Stríž je motoristický novinár, šéfredaktor denníka Autoviny.sk a redaktor časopisu auto motor a šport. Pripravuje témy, aktuality a testy automobilov. Zvýšenú pozornosť venuje legislatíve súvisiacej s dopravou a bezpečnosti.

Zaujíma vás riešenie dopravného problému alebo pre nás máte tip na článok? Napíšte na tip@motoristickynovinar.sk


Pokračujte na ďalší príspevok »TEST HECHT COCIS RED: Ako jazdí elektrický skúter za 1599 eur?

  • Zvažujete kúpu jednoduchého elektrického skútra od značky Hecht? Prečítajte si našu recenziu, v ktorej sumarizujeme naše skúsenosti s týmto nápadným a prekvapivo lacným elektrickým skútrom. Je určený do mesta, stačí vodičský preukaz na auto a vyžaduje minimálnu údržbu. Stojí toľko, čo lepší mobil, čo prirodzene vzbudzuje zvedavosť a možno aj pochybnosti.