Dacia zverejnila ceny nového Dustera, pod 10-tisíc eur ho už nekúpite

Stále ide o atraktívnu ponuku, pretože iné nové SUV s pohonom všetkých kolies za túto cenu nekúpite.
Vydané , zverejnil

Slovenský importér značky Dacia zverejnil cenník novej verzie modelu DUSTER.

Nový Duster sa dá na Slovensku zakúpiť od 10 790 eur, čím prekonáva pomyslenú magickú hranicu 10-tisíc eur iba o necelých osemsto eur. Nová Dacia Duster sa predáva s **pohonom predných** (4×2) a aj **všetkých štyroch kolies** (4×4), štyrmi naladeniami **benzínového motora TCe**, **naftovým motorom Blue dCi** a pre mnohých bude zaujímavá ponuka **verzií s pohonom LPG** (skvapalnený ropný plyn).

**Najlacnejšiu naftovú verziu** Blue dCi s max. výkonom 115 koní si kúpite od 16 290 eur, pričom za pohon 4×4 sa dopláca 1 800 eur. Okrem základného vznetového variantu je pohon všetkých kolies dostupný aj v kombinácii s benzínovým motorom TCe 150, avšak je konfigurovateľný iba s manuálnou prevodovkou.

Väčšina verzií je v predaji s manuálnou prevodovkou, automaticku EDC ponúka iba jeden benzínový variant TCe 150.

### Nový Duster: Čo obsahuje základná a vyššia výbava?
Na výber sú celkovo štyri úrovne výbavy (Access, Essential, Comfort a Prestige), pričom najnižšia a najvyššia sa podstatne líšia.

**Základná výbava Access obsahuje** aj nasledovné položky:
* 16″ oceľové disky kolies;
* asistent rozjazdu do kopca;
* airbagy vodiča a spolujazdca; bočné airbagy vpredu; hlavové airbagy vpredu;
* sada na opravu defektu pneumatiky;
* palubný počítač s čiernobielym displejom;
* obmedzovač rýchlosti;
* svetelný senzor (automatické prepínanie denných a stretávacích svetiel);
* LED denné svietenie, LED stretávacie svetlomety;
* manuálne nastavovanie spätných zrkadiel;
* elektrické ovládanie predných okien.

Inzercia

Dobre čítate, že **výbava Access za 10 790 eur neobsahuje ani autorádio, manuálnu klimatizáciu a tempomat**. Tieto tri položky výbavy nájdete v sérii až o dve výbavy vyššie (Comfort od 14 290 eur), prípadne si v Essential môžete za manuálnu klimatizáciu doplatiť 550 eur. V Comforte dostanete aj zadné parkovacie senzory, 8-palcový dotykový displej s infotainmentom a podporou Android Auto/Apple CarPlay, predné hmlovky a niektoré estetické vylepšenia.

Základný objem batožinového priestoru dosahuje 445 až 478 litrov (v závislosti od metodiky merania), po sklopení sedadiel sa otvára nákladný priestor s kapacitou 1 478 litrov. Verzia s pohonom 4×4 má max. 411/467/1 444 litrov.

Tradične **najlepšou výbavou je PRESTIGE** (od 14 290 eur), ktorá obsahuje aj navigáciu, 17-palcové disky z ľahkých zliatin, automatickú klimatizáciu, zadnú parkovaciu kameru či zatmavené zadné okná.

Dacia Duster **neponúka udržiavanie v jazdnom pruhu** a ani upozornenie na vybočenie z jazdného pruhu.

### Cenník Dacia Duster 2021:

Inzercia

Erik Stríž je motoristický novinár, šéfredaktor denníka Autoviny.sk a redaktor časopisu auto motor a šport. Pripravuje témy, aktuality a testy automobilov. Zvýšenú pozornosť venuje legislatíve súvisiacej s dopravou a bezpečnosti.

Zaujíma vás riešenie dopravného problému alebo pre nás máte tip na článok? Napíšte na tip@motoristickynovinar.sk


Pokračujte na ďalší príspevok »