Advertisement

Advertisement

Mercedes predstavil úchvatný interiér pre svoj luxusný sedan! Model EQS sa kompletne odhalí už o niekoľko týždňov

Staromilcov možno sklameme, ale dotykových displejov v autách sa s najväčšou pravdepodobnosťou už nezbavíme. To však neznamená, že nemôžu byť vkusne zapracované tak, aby lahodili oku. Kým **väčšina výrobcov integráciu dotykového displeja odflákane prilepením tabletu na vrch palubnej dosky,** Mercedes-Benz prichádza s elegantným riešením integrácie dotykových obrazoviek v rámci interiéru. **Tá bude mať tradičný tvar… Prečítať celé
Vydané  Text: 


Advertisement
Staromilcov možno sklameme, ale dotykových displejov v autách sa s najväčšou pravdepodobnosťou už nezbavíme. To však neznamená, že nemôžu byť vkusne zapracované tak, aby lahodili oku. Kým **väčšina výrobcov integráciu dotykového displeja odflákane prilepením tabletu na vrch palubnej dosky,** Mercedes-Benz prichádza s elegantným riešením integrácie dotykových obrazoviek v rámci interiéru. **Tá bude mať tradičný tvar s klasickou kaplnkou prístrojov.** Tri veľké displeje sa ukrývajú pod spoločným krycím sklom, ktoré vytvára efekt prepojených displejov. Nám sa páči najmä skutočnosť, že do priestoru nič nevytŕča a žiadna z obrazoviek nenarúša čistý vzhľad interiéru. Vodič a spolujazdec budú mať k dispozícii menšie 12,3-palcové displeje, **hlavný stredový panel potom ukrýva až 17,7-palcovú obrazovku so zobrazovacou OLED technológiou.** O dátový tok sa postará osemjadrový procesor s 24 GB operačnou pamäťou RAM. Inteligentný displej spolujazdca sa dokáže vypnúť, keď ste v aute sám a zároveň môžu byť údaje na ňom viditeľné len pre spolujazdca. Ak by si napríklad chcel pasažier pozrieť cestou film, vodič ho nebude môcť zo strany vidieť, a tým pádom ho nebude obrazovka zbytočne rozptyľovať pri šoférovaní. Mercedes-Benz sa tiež snaží nahradiť pocit stlačenia fyzického tlačidla haptickou odozvou. To znamená, že po kliknutí na obrazovku budete mať pocit, že stláčate skutočné tlačidlo. Vďaka špeciálnym povrchovým úpravám a výrobným technikám by malo byť sklo sklo, ktoré ukrýva trojicu displejov, **odolné nielen voči poškriabaniu, ale aj ľahšie udržiavateľné a menej náchylné na odrazy.** Hyperscreen používa najnovšiu verziu informačno-zábavného systému „MBUX“, ktorý pomocou umelej inteligencie predpovedá, čo by ste chceli urobiť ešte predtým, než sa dotknete obrazovky. **„Vďaka jednovrstvovému dizajnu nemusí používateľ listovať v menu ani vydávať hlasové príkazy.** Kľúčové aplikácie sú vždy ponúkané na hlavnej obrazovke v zornom poli v závislosti od situácie a kontextu,“ tvrdí o novom systéme automobilka Mercedes.
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Pokračujte na ďalší príspevok »FOTOGALÉRIA

V Bratislave dnes odštartovala výroba nového Superbu, pozrite sa do zákulisia výroby závode VW Slovakia

  • Nový Superb Combi sa vyrába súčasne s VW Passat Combi, neskôr sa do programu produkcie pridá aj Superb vo verzii liftback.

     Závod Volkswagen Slovakia sa pre spustenie výroby dôležitých modelov výrazne modernizoval, investícia do projektu Beta+ obnáša stovky miliónov eur. V rámci prípravy na sériovú produkciu sa vyrobilo až do dvetisíc kusov nového Superbu Combi.
  • Nabitá ponuka

    Slovenský Mercedes prišiel s neodolateľnou ponukou. Do ceny elektromobilov zahrnul nabíjací kredit, poistenie, financovanie aj nabíjací set

  • Poistenie na 2 roky, flexibilný systém nabíjania Pro, kredit na nabíjanie, predĺženú záruku na 6 rokov alebo do 90 000 km a zvýhodnené financovanie sú teraz v cene každého avizovaného elektromobilu.

     Kredit na nabíjanie je až do 6000 eur! Ponuka platí pre vozidlá k priamemu odberu, aj pre vozidlá zadané do výroby, dodané do 31. 12. 2023.