Najlepší Volkswagen sveta sa vyrába v Bratislave. Nový Touareg R kúpite už aj u nás

Za iba niečo vyše 84-tisíc eur vstúpila do predaja vlajková loď nemeckej značky. Veľké SUV poháňa benzínová V6 3.0 TSI s plug-in hybridným pohonom.
Vydané  , zverejnil

Základnou pohonnou jednotkou nového VW Touareg R je turbodúchadlom prepĺňaný benzínový motor V6 3.0 TSI s max. výkonom 250 kW (340 k), doplnený elektromotorom s výkonom 100 kW (136 k). Spoločný výkon hybridného systému tak dosahuje max. výkon **340 kW (462 k)**, max. krútiaci moment až **700 Nm**, vďaka čomu plug-in hybridný Touareg R dokáže ťahať príves s hmotnosťou do 3,5 tony.

Elektromotor diskového tvaru je umiestnený v modifikovanej skrini 8-stupňovej automatickej prevodovky tiptronic, ostatné ústrojenstvo pohonu všetkých kolies 4MOTION so samosvorným medzinápravovým diferenciálom Torsen sa nelíši od verzií s benzínovým či naftovým motorom.

Lítiovo-iónový akumulátor má max. kapacitu 17,9 kWh brutto (14,3 kWh netto) a je uložený pod podlahou batožinového priestoru a jej kapacita je dosť veľká na to, aby veľké SUV poháňala výlučne na elektrinu niekoľko desiatok kilometrov. Vodič môže prepínať jazdné režimy hybrid a elektro prostredníctvom tlačidla 4MOTION Active Control, pričom na elektrický pohon dokáže jazdiť až rýchlosťou 140 km/h.

Inzercia

Vďaka tomu sa z Touaregu R stáva fakticky ideálne auto – priestranné, robustné, mimoriadne výkonné, zároveň schopné zvládať bežné denné jazdy s nulovými lokálnymi emisiami.

„Nový Touareg R má bohatú sériovú výbavu, ktorá okrem rozličných asistenčných systémov zahŕňa napríklad aj adaptívny tempomat ACC s prediktívnou funkciou, adaptívne svetlomety IQ.Light Matrix LED, 4-zónovú automatickú klimatizáciu Air Care Climatronic, elektrické panoramatické strešné okno a 18-smerovo elektricky nastaviteľné predné sedadlá. Z dizajnových prvkov je to komplet R-Line na karosérii a v interiéri, vonkajšie dizajnové prvky Black Style a 20-palcové disky kolies z ľahkej zliatiny Braga (na želanie disky až do veľkosti 22 palcov),“ uvádza importér v tlačovej správe o novinke.

Uvedená výkonná verzia Touareg R s max. systémovým výkonom 340 kW/700 Nm je k dispozícii na objednávku už teraz, a to od 84 130 eur. Pre zaujímavosť, základový Touareg sa predáva od 52 990 eur a za verziu R-Line si predajca pýta 61 350 eur.

Inzercia

### Lacnejšou alternatívou je VW Touareg eHybrid
Ak by ste predsa len túžili po podobne výkonnej verzii plug-in hybrid, ale cenovka nad 84-tisíc sa vám zdá privysoká, Volkswagen ponúkne alternatívu v podobe o niečo slabšiej, no stále nadštandardne výkonnej verzie eHybrid s max. výkonom **280 kW (381 k)** a krútiacim momentom **600 Nm**.

[GALLERY id=31108]

Jedná sa tiež o plug-in hybrid s nabíjacím konektorom v blatníku, samotný benzínový motor V6 3.0 TSI pritom disponuje max. výkonom 250 kW (381 k). Elektromotor aj akumulátor majú rovnaké parametre ako vo výkonnejšej verzii, no elektrický motor je v tomto prípade ešte o niečo viac vyladený v záujme dosahovania nižšej spotreby paliva.

„*Touareg eHybrid je na výber v dvoch líniách výbavy Atmosphere a Elegance. Sériové vybavenie okrem špecifických prvkov pre jednotlivé línie výbavy navyše obsahuje Innovision Cockpit, 4-zónovú klimatizáciu a strešné okno, ako aj 19-palcové disky kolies Tirano. V obidvoch prípadoch má Touareg eHybrid rovnakú základnú cenu od 75 160 eur*,“ uvádza Volkswagen.

Inzercia

Pokračujte na ďalší príspevok »Symbol rýchlosti / TAG Heuer Carrera Glassbox

  • Carrera po španielsky znamená preteky. Vďaka slávnej rely Carrera Panamericana sa stala symbolom rýchlosti, odvahy a dobrodružstva. Preto neskôr dala meno nielen obľúbenému modelu Porsche, ale aj pretekárskym chronografom TAG Heuer. Ako automobil, tak hodinky sa od roku 1963 vyrábajú dodnes