Extrémna americká reklama na novú Kiu: U nás by ju zrejme zakázali

Kia predviedla svoj sedan v polohe, ktorú sme doteraz mohli vidieť iba vo filmoch. Tentokrát však s kaskadérom a naživo.
Vydané Text: 

Poznáte hru Asphalt, v ktorej môžete na autách robiť takzvané *flat spin stunt*? Sú to vlastne hodiny spravené vo vzduchu. Ak ste si doteraz mysleli, že sa to dá spraviť iba v počítačom vytvorenej fyzike, Kia vás presvedčí o opaku. Kia K5 by sa u nás volala Optima, ale s ohľadom na koncernovú politiku si ju u nás nekúpite. Je to škoda, pretože sa jedná o krásne auto, ktoré by nepochybne našlo svojich majiteľov aj na Slovensku. V Spojených štátoch sa predáva a automobilka pripravila najnovšiu reklamu, v ktorej na aute predvádza spomenutý *flat spin stunt*. A vyzerá naozaj pôsobivo. Tí, ktorí majú radi autentickosť, iba zúfajú, že má reklama toľko strihov – lenže to je vecou vkusu amerického diváka, ktorý potrebuje akciu a na dlhé zábery nemá čas. Veríme ale značke Kia a jej reklamnej agentúre, že tento výkon je pravdivý a auto skutočne odlišlo z pľacu po svojich kolesách aj v skutočnosti. Tvorcovia reklamy pritom uvádzajú, že auto bolo pre účely tohto výkonu upravené. Bolo vybavené 5-bodovým bezpečnostným pásom, ochranným krytom na podvozku, špeciálnym sedadlom, bezpečnostnou klietkou a brzdou e-brake.

Nová Kia Optima K5 je kompletne odhalená, trúfa si na vyššiu triedu (fotogaléria)

Kia Optima sa na kórejskom trhu predáva ako model K5 a práve ten práve automobilka odhalila v plnej kráse.

### Prečo by u nás takúto reklamu zakázali? Nielen na Slovensku, ale v celej Európskej únii platia pomerne vysoké štandardy na televízne reklamy. Platí, že ak reklama akýmkoľvek spôsobom povzbudzuje na nebezpečnú jazdu, bude autoritami zakázaná. V minulosti sme už priniesli správy o tom, že na údajne nebezpečnú jazdu v reklame doplatilo BMW, ktoré muselo svoj spot stiahnuť. Pritom vlastne o nič nešlo, zábery len zachytávali modely radu X jazdiace po teréne. Svoje skúsenosti však má napríklad aj Volkswagen, hoci skutočne nič zlé nespravil. Pozrite si uvedené reklamy v týchto článkoch:

Veľká Británia po reklame na BMW xDrive zakázala aj reklamu na Volkswagen Polo

Pozrite obe zakázané reklamy a posúďte, či majú Angličania pravdu.

Inzercia
Pokračujte na ďalší príspevok »Týždeň kontroly a nastavenia svetlometov opäť zadarmo

 • V týždni od 2. 10. do 6. 10. 2023 prebehne jubilejný desiaty ročník medzinárodnej preventívne bezpečnostnej akcie Vidieť a byť videný, ktorá je zameraná na odbornú kontrolu a nastavenie svetlometov motorových vozidiel.

   Zadarmo sa tento rok budú nastavovať svetlomety vozidiel s legálnymi LED svetelnými náhradnými zdrojmi H4 alebo H7. Do projektu je zapojených takmer 100 servisov zo všetkých krajov republiky.
 • LEGISLATÍVA

  Namiesto 3,5 tony má byť nový štandard 1,8 tony. Na jazdu v SUV budete musieť spraviť nový vodičák B+, návrh je už na stole (aktualizované)

 • Nové opatrenia počítajú aj s prísnejším posudzovaním podľa veku vodičov – starší by boli kontrolovaní prísnejšie a do 21 rokov by ste za volant SUV ani nesadli.

   Návrh počíta aj s úpravou maximálnej rýchlosti v EÚ na 130 km/h 
 • ODPORÚČAME

  Už poznáte kartu Jazdí celé Slovensko? Získate s ňou poistenie celej posádky, zľavy na STK, v servisoch, reštauráciách i autoškolách

 • Iba za 25 € ročne získate mimoriadne výhody, ako sú úrazové poistenie vodiča a posádky či zľavy do 20% v autoservisoch.

   Zľavy platia u viac ako 50 zmluvných partnerov ÚAMK a po registrácii v systéme u viac ako 1500 partnerov svetovej siete MyWord. Významnou časťou projektu je humanitárna pomoc - činnosť Detskej dopravnej nadácie, ktorej cieľom je pomáhať sirotám pozostalých, ktorých rodič, alebo rodičia zahynuli pri dopravnej nehode.
 • AUTOPRIEMYSEL

  Nečakaný obrat: Británia odkladá zákaz benzínových a naftových áut po tom, čo automobilky investovali miliardy do vývoja elektromobilov

 • Veľká Británia pôvodne plánovala zakázať predaj nových áut so spaľovacími motormi už za sedem rokov, teraz tento termín posúva.

   Premiér Rishi Sunak (na foto) upresnil aj to, ako to bude s predajom áut po roku 2035. Reakcie značiek KIA, FORD, VW a TOYOTA.
 • AKTUALITY

  Mladí hackeri za dva dni navrhli moderný systém pre vjazd vozidiel do historického centra Bratislavy

 • Podľa mestskej časti Bratislava-Staré Mesto súčasný systém registrácie a povoľovania vjazdu vozidiel do historického centra mesta nevyhovuje.

   Rezort s Campus Cowork zorganizovali hackathon, na ktorom mali mladé talenty aj skúsení IT profesionáli príležitosť navrhnúť riešenia zlepšujúce každodenný život občanov Ministerstvo investícií medzi študentov a IT nadšencov rozdelilo 6 000 eur.