Nie, SEAT Alhambra nekončí! Toto je stanovisko slovenského SEATu k aktuálnej téme

Správy o pozastavení výroby pre Spojené kráľovstvo nemajú vplyv na slovenský trh. U nás je Alhambra dôležitý model.
Vydané Text: 

Britský magazín [Autocar informoval](https://www.autocar.co.uk/car-news/new-cars/seat-alhambra-taken-sale-vw-sharan-sticks-around), že SEAT sťahuje z trhu Spojeného kráľovstva MPV model Alhambra. Rozhodnutie sa týka nielen predaja, ale aj samotnej výroby. Táto správa mnohých zaskočila, hoci sa miestny trh už s kategóriou MPV veľmi nepočíta. Získali sme informáciu od slovenského zastúpenia značky SEAT, v ktorom značka už vopred vyvracia špekulácie o tom, že Alhambra opustí aj slovenský trh. Podľa tohto vyjadrenia v súčasnosti nie je dôvod na zastavenie predaja modelu, nakoľko sa jedná o na Slovensku obľúbený a dôležitý model. „Nezávisle od rozhodnutia centrály SEAT S.A. sa trhy môžu rozhodnúť, či chcú pokračovať v predaji alebo nie. V tejto súvislosti sa spoločnosť SEAT UK rozhodla zastaviť predaj modelu SEAT Alhambra vo Veľkej Británii,“ uvádza marketingový manažér značky SEAT, Mgr. Peter Kincel a dodáva: „Aktuálne je výroba modelu s benzinovými aj dieselovými motormi potvrdená minimálne do októbra 2020, po novembri 2020 môže výroba naďalej pokračovat s benzínovým pohonom s manuálnou ako aj s DSG prevodovkou.“ Faktom je, že MPV-čko je pomerne úspešné na viacerých trhoch, nielen na Slovensku. „V minulom roku SEAT predal 23 700 kusov SEAT Alhambra, čo predstavuje nárast o 6,3% oproti roku 2018, napriek klesajúcemu objedmu segmentu MPV,“ tvrdí SEAT. Na Slovensku sa dá SEAT Alhambra kúpiť zo skladových zásob, kde začína na úrovni 34 990 eur za verziu FR-Line 2.0 TDI s max. výkonom 110 kW (150 k) a 6-stupňovou manuálnou prevodovkou. V konfigurátore sa dá Alhambra navoliť v úrovniach výbav Xcellence (od 40 250 €), FR-Line (od 42 700 €) a Style (38 730 €).

Test SEAT Alhambra 1.4 TSI: Otec, pohoďák

V čase Dňa otcov (17. 6.) sme testovali SEAT Alhambra s motorom 1.4 TSI. Zisťovali sme či by toto auto mohlo ašpirovať na titul Otec roka.
Erik Stríž je motoristický novinár, redaktor denníka Autoviny.sk a redaktor časopisu auto motor a šport. Pripravuje témy, aktuality a testy automobilov. Zvýšenú pozornosť venuje legislatíve súvisiacej s dopravou a bezpečnosti.

Zaujíma vás riešenie dopravného problému alebo pre nás máte tip na článok? Napíšte na tip@motoristickynovinar.sk

Pokračujte na ďalší príspevok »NOVÝ MODEL

Už vieme, ako bude vyzerať nová ŠKODA KODIAQ! Oficiálne skice dopĺňame o návrhy od umelej inteligencie

 • Týždeň pred svetovou premiérou zverejnila Škoda Auto dizajnové skice exteriéru novej generácie modelu Škoda Kodiaq.

   Medzi hlavné novinky patrí skulpturálne tvarovaná predná časť, výrazné hranaté podbehy kolies, kolesá s priemerom 17″ až 20″, robustný zadný nárazník a predné svetlomety Matrix-LED druhej generácie s kryštalickými dizajnovými prvkami 
 • SERVIS

  Čo sa stane so všetkými použitými batériami v autách? Tie nové vydržia oveľa dlhšie, ako sa očakávalo

 • Problém s veľkým množstvom nepoužiteľných batérií nakoniec nie je tak pálčivý, ako kritici spočiatku avizovali.

   Nové generácie batérií vydržia oveľa dlhšie, ale otázku ich ďalšieho života je stále potrebné zodpovedať. Kuriózne je, že používaná batéria dnes môže byť drahšia ako tá čisto nová od automobilky.
 • DOPRAVNÁ PORADŇA / PORUCHA NA DIAĽNICI

  K pokazenému autu na diaľnici zavolala Diaľničnú patrolu, platila aj tak. Chyba však nebola na strane NDS, odťah do servisu nemá kto preplatiť

 • Služby Diaľničnej patroly sú bezplatné, ale nevykonáva všetky služby, ktoré by mohol motorista potrebovať.

   Otázku od čitateľky o poplatkoch za odťah z diaľnice zodpovedala NDS. 
 • Týždeň kontroly a nastavenia svetlometov opäť zadarmo

 • V týždni od 2. 10. do 6. 10. 2023 prebehne jubilejný desiaty ročník medzinárodnej preventívne bezpečnostnej akcie Vidieť a byť videný, ktorá je zameraná na odbornú kontrolu a nastavenie svetlometov motorových vozidiel.

   Zadarmo sa tento rok budú nastavovať svetlomety vozidiel s legálnymi LED svetelnými náhradnými zdrojmi H4 alebo H7. Do projektu je zapojených takmer 100 servisov zo všetkých krajov republiky.