Toto bude hit! Nová generácia Mercedesu-Benz GLA je na ceste:

**O lacnejších kompaktných modeloch nechceli tradiční fanúšikovia Mercedesu v minulosti ani počuť,** dnes tvoria veľkú časť ponuky značky. Okrem klasickej Triedy A v rôznych karosárskych verziách tu máme aj CLA, ku ktorému čoskoro pribudne aj Shooting Brake, Triedu B, nedávno predstavený crossover GLB a pripravované GLA. **Model GLA si zaslúži novú generáciu, ktorá by mohla… Prečítať celé
Vydané Text: 

**O lacnejších kompaktných modeloch nechceli tradiční fanúšikovia Mercedesu v minulosti ani počuť,** dnes tvoria veľkú časť ponuky značky. Okrem klasickej Triedy A v rôznych karosárskych verziách tu máme aj CLA, ku ktorému čoskoro pribudne aj Shooting Brake, Triedu B, nedávno predstavený crossover GLB a pripravované GLA. **Model GLA si zaslúži novú generáciu, ktorá by mohla nadviazať na veľmi úspešný príbeh predchodcu.** Ani tá sa však v minulosti nevyhla chybám a kritike. Zákazníkom vadil najmä malý vnútorný priestor, obzvlášť zadné sedadlá dokázali cestujúcim sprostredkovať zážitok podobný službe na U-571. Pripravované auto bude postavené na základoch Triedy A, čoho dôkazom sú aj špionážne fotky odhaľujúce prvé línie nového GLA. Aj iné neoficiálne informácie tvrdia, že crossover bude len oplastovaná a mierne zvýšená Trieda A. **Rovnaký má byť aj interiér, výber pohonných jednotiek či priestorové podmienky na zadných sedadlách a v batožinovom priestore.** Pôjde o najmenší súčasne ponúkaný crossover značky a zaradí sa pod nedávno predstavené GLB. Napriek tomu by pripravovaná Trieda GLA mohla ponúkať aj pohon všetkých štyroch kolies . Viac informácií by sme sa mohli dozvedieť už vo Frankfurte, **nateraz nám však musia stačiť prvé vizualizácie od talentovaného ruského grafika,** ktoré nám ukazujú približný vzhľad pripravovaného modelu. Foto: [Kolesa.ru](https://www.kolesa.ru/news/novyj-mercedes-benz-gla-pervye-izobrazheniya)
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Pokračujte na ďalší príspevok »NOVÝ MODEL

Už vieme, ako bude vyzerať nová ŠKODA KODIAQ! Oficiálne skice dopĺňame o návrhy od umelej inteligencie

 • Týždeň pred svetovou premiérou zverejnila Škoda Auto dizajnové skice exteriéru novej generácie modelu Škoda Kodiaq.

   Medzi hlavné novinky patrí skulpturálne tvarovaná predná časť, výrazné hranaté podbehy kolies, kolesá s priemerom 17″ až 20″, robustný zadný nárazník a predné svetlomety Matrix-LED druhej generácie s kryštalickými dizajnovými prvkami 
 • SERVIS

  Čo sa stane so všetkými použitými batériami v autách? Tie nové vydržia oveľa dlhšie, ako sa očakávalo

 • Problém s veľkým množstvom nepoužiteľných batérií nakoniec nie je tak pálčivý, ako kritici spočiatku avizovali.

   Nové generácie batérií vydržia oveľa dlhšie, ale otázku ich ďalšieho života je stále potrebné zodpovedať. Kuriózne je, že používaná batéria dnes môže byť drahšia ako tá čisto nová od automobilky.
 • DOPRAVNÁ PORADŇA / PORUCHA NA DIAĽNICI

  K pokazenému autu na diaľnici zavolala Diaľničnú patrolu, platila aj tak. Chyba však nebola na strane NDS, odťah do servisu nemá kto preplatiť

 • Služby Diaľničnej patroly sú bezplatné, ale nevykonáva všetky služby, ktoré by mohol motorista potrebovať.

   Otázku od čitateľky o poplatkoch za odťah z diaľnice zodpovedala NDS. 
 • Týždeň kontroly a nastavenia svetlometov opäť zadarmo

 • V týždni od 2. 10. do 6. 10. 2023 prebehne jubilejný desiaty ročník medzinárodnej preventívne bezpečnostnej akcie Vidieť a byť videný, ktorá je zameraná na odbornú kontrolu a nastavenie svetlometov motorových vozidiel.

   Zadarmo sa tento rok budú nastavovať svetlomety vozidiel s legálnymi LED svetelnými náhradnými zdrojmi H4 alebo H7. Do projektu je zapojených takmer 100 servisov zo všetkých krajov republiky.