Fiat sa vyhol pokutám za emisie elegantným spôsobom! Takto obišiel európske normy:

Talianska vynaliezavosť a mentalita sa nezaprela ani v tomto prípade, keď koncernu FCA hrozili pokuty za nedodržiavanie flotilových emisných limitov. **Do budúceho roka budú automobilky nútené stlačiť priemerné emisie nových áut pod 95 g CO2/km.** V súčasnosti však koncern FCA túto hodnotu prekračuje o takmer 30 gramov CO2/km, čo by za normálnych okolností mohlo koncern… Prečítať celé
Vydané Text: 

Talianska vynaliezavosť a mentalita sa nezaprela ani v tomto prípade, keď koncernu FCA hrozili pokuty za nedodržiavanie flotilových emisných limitov. **Do budúceho roka budú automobilky nútené stlačiť priemerné emisie nových áut pod 95 g CO2/km.** V súčasnosti však koncern FCA túto hodnotu prekračuje o takmer 30 gramov CO2/km, čo by za normálnych okolností mohlo koncern stáť niekoľko miliárd eur na pokutách za neplnenie limitov. Fiat však našiel trhlinu v pravidlách Európskej únie, ktorá povoľuje spájanie viacerých výrobcov, ktorých vozidlá budú použité pri počítaní priemerných emisií. **To v preklade znamená, že jednotlivé automobilky sa môžu spájať za účelom znižovania emisného priemeru všetkých vozidiel.** Koncern Fiat Chrysler sa tak v rýchlosti **dohodol so spoločnosťou Tesla na tom, že jej elektromobily s nulovými emisiami budú môcť byť započítané do spoločnej európskej flotily vozidiel.** To im pomôže splniť nové emisné normy EÚ, čím sa vyhnú miliardovým pokutám.

Hlasujte za Miss Drive 2019 a vyhrajte Hyundai i30 Fastback
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Pokračujte na ďalší príspevok »NOVÝ MODEL

Už vieme, ako bude vyzerať nová ŠKODA KODIAQ! Oficiálne skice dopĺňame o návrhy od umelej inteligencie

 • Týždeň pred svetovou premiérou zverejnila Škoda Auto dizajnové skice exteriéru novej generácie modelu Škoda Kodiaq.

   Medzi hlavné novinky patrí skulpturálne tvarovaná predná časť, výrazné hranaté podbehy kolies, kolesá s priemerom 17″ až 20″, robustný zadný nárazník a predné svetlomety Matrix-LED druhej generácie s kryštalickými dizajnovými prvkami 
 • SERVIS

  Čo sa stane so všetkými použitými batériami v autách? Tie nové vydržia oveľa dlhšie, ako sa očakávalo

 • Problém s veľkým množstvom nepoužiteľných batérií nakoniec nie je tak pálčivý, ako kritici spočiatku avizovali.

   Nové generácie batérií vydržia oveľa dlhšie, ale otázku ich ďalšieho života je stále potrebné zodpovedať. Kuriózne je, že používaná batéria dnes môže byť drahšia ako tá čisto nová od automobilky.
 • DOPRAVNÁ PORADŇA / PORUCHA NA DIAĽNICI

  K pokazenému autu na diaľnici zavolala Diaľničnú patrolu, platila aj tak. Chyba však nebola na strane NDS, odťah do servisu nemá kto preplatiť

 • Služby Diaľničnej patroly sú bezplatné, ale nevykonáva všetky služby, ktoré by mohol motorista potrebovať.

   Otázku od čitateľky o poplatkoch za odťah z diaľnice zodpovedala NDS. 
 • Týždeň kontroly a nastavenia svetlometov opäť zadarmo

 • V týždni od 2. 10. do 6. 10. 2023 prebehne jubilejný desiaty ročník medzinárodnej preventívne bezpečnostnej akcie Vidieť a byť videný, ktorá je zameraná na odbornú kontrolu a nastavenie svetlometov motorových vozidiel.

   Zadarmo sa tento rok budú nastavovať svetlomety vozidiel s legálnymi LED svetelnými náhradnými zdrojmi H4 alebo H7. Do projektu je zapojených takmer 100 servisov zo všetkých krajov republiky.