13 užitočných tipov, ako zabaviť deti počas dlhej jazdy autom

Cestujete na sviatky za rodinou na druhý koniec Slovenska? Nemusí ísť o hneď 6-hodinovú jazdu, veď zlé počasie môže aj z dvojhodinovej cesty urobiť celodennú jazdu, ktorú znášajú zle najmä deti, pretože po chvíli sa začnú nudiť. Vtedy je dobré mať na pamäti zopár hier, ktorými ich ľahko zabavíte (a seba tiež) a čas ubehne rýchlejšie.
Vydané , zverejnil

### 1. Piesne alebo riekanky s nesprávnym slovom

Hovoríte text piesne alebo riekanky a jedno slovo poviete zámerne nesprávne. Vaše dieťa má uhádnuť, čo bolo nesprávne a opraviť text.


### 2. Odkiaľ pochádza zviera

Inzercia

Advertisement

Táto hra je skôr pre tých najmenších. Poviete názov zvieraťa a vaše dieťa má povedať, či dané zviera žije v lese, na farme, v džungli atď.


### 3. Tvary

Vymenujete zopár vecí rovnakého tvaru a dieťa má povedať, o aký tvar ide. Napríklad Slnko, lopta, palacinka a pomaranč sú v tvare gule. Hru môžete hrať aj opačne, teda vy poviete tvar a dieťa vymenuje čo najviac predmetov s daným tvarom.


### 4. Farby

Vymenujete niekoľko rôznych vecí jednej farby a dieťa má pomenovať danú farbu. Opäť si pre obmenu môžete vymeniť úlohy a povedať iba farbu a dieťa má vymenovať napríklad 10 vecí danej farby.


### 5. Protiklady

Poviete slovo a dieťa má povedať jeho protiklad. Môže to byť čokoľvek od vlastností až po osoby a veci. Úroveň prispôsobte veku dieťaťa.

Inzercia


### 6. Priezviská

Poviete meno niektorého z členov rodiny alebo z kamarátov a dieťa povie jeho priezvisko.

Inzercia

Advertisement

### 7. Odhad

Dáte si nejakú otázku o počte a časový interval a potom hádate počet. Napríklad “Koľko modrých áut prejde okolo za 5 minút?” Vyhráva ten, koho odhad bol čo najpresnejší.


### 8. Autá všetkých farieb

Úlohou je nájsť postupne autá všetkých farieb. Môžete si vždy povedať nejakú farbu a následne čakať, kým prejde auto v danej farbe až kým nenájdete autá všetkých farieb.


### 9. Prvé písmeno

Určite si nejaké písmeno a hovoríte slová začínajúce na dané písmeno. Ten, kto nepovie slovo do 5 sekúnd, vypadáva.


### 10. Rýmovačky

Poviete slovo a dieťa musí nájsť iné slovo, ktorí sa s ním rýmuje.


### 11. Zvuky zvierat

Vydáte nejaký zvuk a dieťa má hádať, aké zviera tento zvuk vydáva.


### 12. Hádaj na čo myslím

Opíšte niečo, čo vidíte a druhá osoba má uhádnuť, čo to je.


### 13. Hľadaj značku

Táto hra je pre staršie deti. Určite si určitú značku auta a keď takéto auto uvidíte, máte bod. Body môžete pridávať podľa typu auta. Jeden bod za hatchback, dva body za sedan a tri body za SUV.


### 14. Nájdi to

Poviete si, čo v okolí cesty máte nájsť a kto to nájde prvý, vyhráva.


Pokračujte na ďalší príspevok »Oáza pre gurmánov už aj s novým ročníkom

  • Vyše 30 rokov na trhu a v súčasnosti jedno z najúspešnejších vinárstiev na Slovensku s množstvom domácich aj medzinárodných ocenení. Taká je bilancia rodinného vinárstva Matyšák.  Dnes sa môže navyše pýšiť aj úspešnou sieťou vlastných značkových predajní, kam práve v týchto dňoch prichádza aj nový ročník vín z ich prémiovej línie.