Ženy sú vraj neverné aj pri výbere auta. Podľa čoho si vyberajú autá muži a ženy?

Tak, ako sú muži a ženy rozdielni v mnohých iných oblastiach, rovnako je to aj pri výbere auta. Aké sú ich priority, keď sa rozhodnú kúpiť si nové auto? Prečítajte si výsledky nedávneho výskumu.
Vydané Text: 

Výsledky britského výskumu búrajú zaužívané stereotypy, napríklad že ženy sa rozhodujú pre auto na základe jeho vzhľadu, čo zohľadňujú aj marketéri tým, že dbajú na dizajnové prvky modelov určených predovšetkým pre ženy. Prekvapivo sa zistilo, že tento atribút je dôležitejší pre mužov ako pre ženy a **muži si dokonca o 20 % častejšie vyberajú auto podľa jeho farby**. Podľa očakávaní je však pre mužov rozhodujúci výkon auta.
Ženy sú pri kúpe nového auta trochu pragmatickejšie a zvažujú najmä jeho náklady na palivo, servis a celkovú praktickosť. Čo sa týka výberu značky, **muži sú vernejší jednej značke**, zatiaľ čo ženy nemajú problém meniť značky áut. Mužov tiež o 40 % viac ovplyvňuje **reputácia značky a jej status**.
Zdá sa teda, že pre mužov sú prioritami pri výbere skôr vonkajšie parametre ako vzhľad a prestíž vyplývajúca z vlastnenia vozidla konkrétnej značky, samozrejme spolu so silou a výkonnosťou motora. **Ženy sú o 25 % viac ovplyvnené spotrebou vozidla** ako muži a o 20 % sú pre ne dôležitejšie **náklady na servis**. Nezabúdajú pri tom tiež myslieť na náklady spojené s poistením auta a zvažujú tiež vzdialenosť predajcu áut od ich bydliska.
Ak si myslíte, že ženy ovplyvňujú pri výbere auta aj rozhodnutia muža, máte pravdu. Rovnako ako v iných rozhodnutia majú dôležité slovo aj v tomto prípade. Až **50 % mužov priznalo, že ich partnerky majú vplyv na ich rozhodnutie o kúpe auta**, zatiaľ čo len 39 % žien berie do úvahy názor ich partnera pri rozhodovaní. Dalo by sa predpokladať, že ženy využívajú svoje ženské zbrane pri zjdenávaní ceny auta, ale opak je pravdou. U mužov je o 20 % väčšia pravdepodobnosť, že sa im podarí vyjednať **lepšiu cenu auta ako u žien**. Ktoré faktory sú rozhodujúce pre vás pri kúpe auta?
Pokračujte na ďalší príspevok »NOVÝ MODEL

Už vieme, ako bude vyzerať nová ŠKODA KODIAQ! Oficiálne skice dopĺňame o návrhy od umelej inteligencie

 • Týždeň pred svetovou premiérou zverejnila Škoda Auto dizajnové skice exteriéru novej generácie modelu Škoda Kodiaq.

   Medzi hlavné novinky patrí skulpturálne tvarovaná predná časť, výrazné hranaté podbehy kolies, kolesá s priemerom 17″ až 20″, robustný zadný nárazník a predné svetlomety Matrix-LED druhej generácie s kryštalickými dizajnovými prvkami 
 • SERVIS

  Čo sa stane so všetkými použitými batériami v autách? Tie nové vydržia oveľa dlhšie, ako sa očakávalo

 • Problém s veľkým množstvom nepoužiteľných batérií nakoniec nie je tak pálčivý, ako kritici spočiatku avizovali.

   Nové generácie batérií vydržia oveľa dlhšie, ale otázku ich ďalšieho života je stále potrebné zodpovedať. Kuriózne je, že používaná batéria dnes môže byť drahšia ako tá čisto nová od automobilky.
 • DOPRAVNÁ PORADŇA / PORUCHA NA DIAĽNICI

  K pokazenému autu na diaľnici zavolala Diaľničnú patrolu, platila aj tak. Chyba však nebola na strane NDS, odťah do servisu nemá kto preplatiť

 • Služby Diaľničnej patroly sú bezplatné, ale nevykonáva všetky služby, ktoré by mohol motorista potrebovať.

   Otázku od čitateľky o poplatkoch za odťah z diaľnice zodpovedala NDS. 
 • Týždeň kontroly a nastavenia svetlometov opäť zadarmo

 • V týždni od 2. 10. do 6. 10. 2023 prebehne jubilejný desiaty ročník medzinárodnej preventívne bezpečnostnej akcie Vidieť a byť videný, ktorá je zameraná na odbornú kontrolu a nastavenie svetlometov motorových vozidiel.

   Zadarmo sa tento rok budú nastavovať svetlomety vozidiel s legálnymi LED svetelnými náhradnými zdrojmi H4 alebo H7. Do projektu je zapojených takmer 100 servisov zo všetkých krajov republiky.