Google zavolá do autoservisu a objedná termín – na druhej strane pritom nezistia, že nevolá človek

VIDEO | Nič lepšie dnes neuvidíte, za to vám ručíme! „Umelá“ asistentka od Google telefonuje na prevádzku a dojednáva termín návštevy.
Vydané Text: 

Dnes považujeme za samozrejmé, že nám Google pomáha v bežnom živote. Čoskoro bude za nás aj volať a dohadovať termíny v autoservise, u lekára alebo kdekoľvek inde. (foto: Erik Stríž)


Nové technológie od Google sú akoby z iného sveta. Dnes sa nám javia skoro ako sci-fi, ale o niekoľko rokov ich aj tak vždy príjmeme za celkom samozrejmé a ani sa nad nimi viac nezamýšľame. Možno to bude aj prípad Google Asistenta so ženským hlasom, ktorý sa nedá rozpoznať od hlasu skutočného človeka.

Na poslednej konferencii spoločnosti Google ľudia zodpovední za vývoj umelej inteligencie a funkcie asistenta predviedli najnovšiu funkcionalitu, ktorá je jednou tých, ktoré vedia vyraziť dych.

Google Asistent má príjemný ženský hlas a vie prekvapivo presvedčivo imitovať vyjadrovanie bežného človeka, napríklad aj „hmmmkať“ na znak pochopenia a súhlasu.

Konferencia Google, na ktorej spoločnosť demonštrovala nové funkcie svojho asistenta s umelou inteligenciou


Základ je, že tomuto digitálnemu asistentovi poviete, že vám má rezervovať termín napríklad v kaderníctve, u holiča alebo hoci aj v autoservise, čo je nám motoristom bližšie. Asistent potvrdí vašu požiadavku a sám zavolá do servisu, vysvetlí situáciu a objedná vás. Na druhej strane pritom ani nepostrehnú, že im volá syntetický hlas artifikálnej asistentky.

Určite si pozrite priložené video, nepochybujeme o tom, že budete prekvapení z toho, ako verne dokáže počítač imitovať skutočnú osobu. Predstavte si svet, v ktorom niektoré z nepríjemných alebo otravných telefonátov za vás vybaví artifikálny (rozumej umelý) asistent. Na druhej strane vidíme aj svet, v ktorom tisícky a tisícky ľudí stratia prácu v call centrách, pretože túto prácu za nich spraví jeden počítač, ktorý firmy výjde nepomerne lacnejšie a ešte budú môcť prispôsobiť hlas a štýl komunikácie konkrétnemu zákazníkovi.Erik Stríž je motoristický novinár, redaktor denníka Autoviny.sk a redaktor časopisu auto motor a šport. Pripravuje témy, aktuality a testy automobilov. Zvýšenú pozornosť venuje legislatíve súvisiacej s dopravou a bezpečnosti.

Zaujíma vás riešenie dopravného problému alebo pre nás máte tip na článok? Napíšte na tip@motoristickynovinar.sk

Pokračujte na ďalší príspevok »FOTOGALÉRIA

V Bratislave dnes odštartovala výroba nového Superbu, pozrite sa do zákulisia výroby závode VW Slovakia

  • Nový Superb Combi sa vyrába súčasne s VW Passat Combi, neskôr sa do programu produkcie pridá aj Superb vo verzii liftback.

     Závod Volkswagen Slovakia sa pre spustenie výroby dôležitých modelov výrazne modernizoval, investícia do projektu Beta+ obnáša stovky miliónov eur. V rámci prípravy na sériovú produkciu sa vyrobilo až do dvetisíc kusov nového Superbu Combi.
  • Nabitá ponuka

    Slovenský Mercedes prišiel s neodolateľnou ponukou. Do ceny elektromobilov zahrnul nabíjací kredit, poistenie, financovanie aj nabíjací set

  • Poistenie na 2 roky, flexibilný systém nabíjania Pro, kredit na nabíjanie, predĺženú záruku na 6 rokov alebo do 90 000 km a zvýhodnené financovanie sú teraz v cene každého avizovaného elektromobilu.

     Kredit na nabíjanie je až do 6000 eur! Ponuka platí pre vozidlá k priamemu odberu, aj pre vozidlá zadané do výroby, dodané do 31. 12. 2023.