AKTUÁLNE: Po Bratislave sa dnes rútil autobus bez vodiča, okolidúci ho zachytil na video

Vodič autobusu vystúpil a zabudol zatiahnuť brzdu. Autobus sa tak rozbehol a rútil sa po chodníku niekoľko stoviek metrov!
Vydané , zverejnil

**Neuveriteľné šťasťie v nešťastí! Inak sa ani nedá opísať nehoda, ktorá sa dnes ráno stala v Bratislave v mestskej časti Dúbravka.** Autobus mestskej hromadnej dopravy sa doslova rútil chodníkom, po ktorom bežne chodia ľudia. Snáď iba zázrakom sa nikomu nič nestalo, autobus poškodil lavičky a dve stojace autá.

Keby to nebolo na videu, nikto by tomu ani neuveril. Video náhodného okolidúceho zachytáva červeno-čierny autobus mestskej hromadnej dopravy, ako bez vodiča prechádza po chodníku.

Až po tom, čo autobus zničil drevenú lavičku a poškodil dve odparkované autá, narazil do stromu v parku a ostal stáť. Až po chvíli za autobusom dobehol vodič autobusu, ktorý už vtedy celkom určite vedel, že ho táto chyba nepochybne výjde draho. Podľa stránky refresher v autobuse počas jeho nekontrolovanej jazdy sedel ešte jeden vodič v zácviku. Nevieme si však vysvetliť, ako je potom možné, že sa v kritickej situácii neposadil za volant a nedupol na brzdu? Prípadne prečo nepotiahol ručnú brzdu, ktorá visí pre prípad núdze v časti s pasažiermi?


Pokračujte na ďalší príspevok »