Skvostný Jeep Wrangler a kompilácia jeho najlepších tuningov

Pre niekoho neprakticky veľké auto s dizajnom traktora, pre iného životný štýl.
Vydané , zverejnil

Tuning vie byť pre autodizajn hotovou pohromou. Je náročné odhadnúť hranicu medzi vkusnou úpravou a gýčom, preto by si úpravy áut mali brať do rúk iba dizajnéri a ľudia, ktorí berú tuning vážne. Občas sa ale stane, že aj smrteľníci vylepšia svoje auto tak, že im ich výtvor môže závidieť celý motoristický svet. Napríklad tieto Jeep Wranglery, ktoré jednoducho nemôžete nemilovať. Niektoré z nich sú síce práve na hranici gýču, ale balansujú na nej s úspechom a zatiaľ do jeho hlbín nepadajú.

Prejdite si našu galériu pútavých úprav off-roadov Jeep Wrangler rôznych ročníkov, na konci nájdete porovnanie jednotlivých generácií.

Čítajte aj:

Nový Jeep Wrangler ukázal aj interiér. Sme spokojní, najtypickejší džíp si udržal charakter.
VEĽKÁ FOTOGALÉRIA: Nový Wrangler zostal Jeepom! A páčiť sa bude aj zeleným.

Ako je to s označeniami YK, JK, JL, … ?

Jeep Wrangler je legendárny automobil nielen pre svoje úžasné vlastnosti, ale aj pre nezameniteľný dizajn, ktorý sa s ním vlečie už desaťročia. Keď si pozeráte inzeráty na jazdené Wranglery, vďaka písmenám viete spoľahlivo určiť, o akú generáciu vozidla ide.

Generácia YJ sa vyrábala v rokoch 1987 až 1995. Generácia TJ priniesla prvýkrát okrúhle predné svetlomety a vyrábala sa v rokoch 1997 až 2006. Práve ukončená generácia JK sa vyrábala od roku 2007 a v porovnaní s obomi predchádzajúcimi bola výrazne väčšia. Aktuálne nastupujúca generácia JL začína v modelovom ročníku 2018 a ako dlho ju bude Jeep vyrábať, zatiaľ nevieme. Životnosť jednej generácie Wranglera je však vzhľadom na súčasný automobilový priemysel neštandardne dlhá.


Pokračujte na ďalší príspevok »Oáza pre gurmánov už aj s novým ročníkom

  • Vyše 30 rokov na trhu a v súčasnosti jedno z najúspešnejších vinárstiev na Slovensku s množstvom domácich aj medzinárodných ocenení. Taká je bilancia rodinného vinárstva Matyšák.  Dnes sa môže navyše pýšiť aj úspešnou sieťou vlastných značkových predajní, kam práve v týchto dňoch prichádza aj nový ročník vín z ich prémiovej línie.