AKTUALITA

Nové SUV od Volva bude mať animované svetlá v tvare Thorovho kladiva – ako jediné na svete

Po prepnutí na diaľkové svetlá sa denné svetlá rozdelia nahor a nadol, čím sa odhalí hlavný svetlomet.

Svetlomet tak „mrká“ medzi denným a diaľkovým osvetlením.
Vydané Text: 

Nové elektrické SUV Volvo EX90 sa bude dodávať  vysokokvalitnými LED svetlometmi s jedinečným dizajnom inšpirovaným Thorovým kladivom od výrobcu ZKW.

Základom sú digitálne HD svetelné moduly s rozlíšením viac ako 1,3 milióna pixelov, ktoré vytvárajú presne ovládateľný svetelný obraz na ceste.

Moderné svetlo sa dynamicky prispôsobuje situácii v premávke a precízne zachytáva ostatných účastníkov cestnej premávky.

Inzercia


Advertisement

Zaujímavým prvkom vysokokvalitných LED svetlometov je možnosť prepnutia denných svetiel do tvaru kladivka, typického pre švédsku značku.

Po prepnutí na diaľkové svetlá sa denné svetlá rozdelia nahor a nadol, čím sa odhalí hlavný svetlomet.

Funkcia animovaného svetla je jedinečná a dostupná len u tohto výrobcu.

Inzercia

Volvo XC90. FOTO: VOLVO

Zvlášť vysoké nároky na techniku

Ako základ svetlometu používa spoločnosť ZKW svetelný modul “Segment Light”, ktorý kombinuje maticové diaľkové a stretávacie svetlo.

Inzercia

Signalizačný svetelný systém kombinuje denné osvetlenie, stretávacie svetlo a smerovkové svetlo, v mimoriadne kompaktnej forme a nápadnom dizajne.

Denné svetlo, ktoré je pohyblivé vďaka inovatívnej kinematike, dodáva novému SUV unikátny vzhľad.

Inzercia

Svetlomety boli vyvinuté a vyrábajú sa v závodoch ZKW.

Pri vývoji high-tech svetlometu bolo potrebné zohľadniť viaceré požiadavky.

V prvom rade musel systém vydržať minimálne 500 000 cyklov otvorenia a zatvorenia, a to pri všetkých vplyvoch prostredia.

LED svetlomety s jedinečným dizajnom sú inšpirované Thorovým kladivom. Zdroj: pictures.dealer.com

Okrem toho musela horizontálna časť denného svetla dosiahnuť svoju koncovú polohu, kde sa uvoľnia hlavné svetelné funkcie, do 500 milisekúnd.

Popri tom všetkom sa vyžadovala nízka hmotnosť pohyblivých častí, avšak pri súčasnej homogenite denného svetla.

Skupina využíva kombináciu bystrých hláv + najnovšie výrobné technológie, na vývoj a výrobu komplexných prémiových svetelných systémov a elektronických modulov, pre medzinárodných výrobcov automobilov, v súlade so zásadou „Bright Minds. Bright Lights“.
Pokračujte na ďalší príspevok »FOTOGALÉRIA

V Bratislave dnes odštartovala výroba nového Superbu, pozrite sa do zákulisia výroby závode VW Slovakia

  • Nový Superb Combi sa vyrába súčasne s VW Passat Combi, neskôr sa do programu produkcie pridá aj Superb vo verzii liftback.

     Závod Volkswagen Slovakia sa pre spustenie výroby dôležitých modelov výrazne modernizoval, investícia do projektu Beta+ obnáša stovky miliónov eur. V rámci prípravy na sériovú produkciu sa vyrobilo až do dvetisíc kusov nového Superbu Combi.
  • Nabitá ponuka

    Slovenský Mercedes prišiel s neodolateľnou ponukou. Do ceny elektromobilov zahrnul nabíjací kredit, poistenie, financovanie aj nabíjací set

  • Poistenie na 2 roky, flexibilný systém nabíjania Pro, kredit na nabíjanie, predĺženú záruku na 6 rokov alebo do 90 000 km a zvýhodnené financovanie sú teraz v cene každého avizovaného elektromobilu.

     Kredit na nabíjanie je až do 6000 eur! Ponuka platí pre vozidlá k priamemu odberu, aj pre vozidlá zadané do výroby, dodané do 31. 12. 2023.