FOTOGALÉRIA

NOVÝ VW TIGUAN je odhalený! Fotogaléria nového kráľa stredne veľkých SUV (modelový ročník 2024)

Volkswagen vo svetovej premiére predstavuje úplne nový Tiguan a s ním aj tretiu generáciu bestselleru. Nový model sa do predajcov dostane už v prvom štvrťroku 2024.

Tiguan je dnes jedným z najúspešnejších modelov značky Volkswagen na svete. Od jeho debutu v roku 2007 si kompaktné SUV vybralo viac ako 7,6 milióna kupujúcich.
Vydané Text: 

Kompaktné SUV prichádza s úplne novým dizajnom. Predná časť vozidla má obzvlášť výrazný vzhľad s veľmi plochými LED svetlometmi a preskleným horizontálnym pásom. Otvory mriežky chladiča sú teraz umiestnené na vonkajších stranách nárazníka, kde vzduchové clony zabezpečujú optimálne prúdenie vzduchu. Čisto navrhnutá predná časť zdôrazňuje fakt, že koeficient odporu vzduchu sa zlepšil z 0,33 na 0,28. Túto siluetu charakterizujú atletické ramená nad podbehmi kolies (s až 20-palcovými kolesami). Nový horizontálny LED pás dodáva dôraz na nezameniteľnú zadnú časť Tiguanu.

Nový Tiguan narástol na dĺžku približne o tri centimetre. Výška, šírka a rázvor ostávajú prakticky totožné s predchodcom. Kapacita batožinového priestoru novej generácie ukazuje, aké dobré je využitie priestoru: hoci je SUV len o niečo dlhšie, jeho kapacita batožinového priestoru narástla o 37 litrov na 652 litrov.

Čisto navrhnutý digitálny kokpit založený na MIB4, štvrtej generácii modulárnej informačno-zábavnej matice, ponúka najvyššiu úroveň informácií a prináša digitálne služby a aplikácie. Novinkami sú aj funkcie ako pneumatická masážna funkcia pre predné sedadlá alebo matricové svetlomety IQ.LIGHT HD – tie sú v Tiguane použité prvýkrát a sú odvodené od vyššie postaveného modelu Touareg.

Inzercia

MQB evo poskytuje základ pre novú generáciu podvozku. Popri množstve individuálnych opatrení Volkswagen vylepšil adaptívne riadenie podvozku DCC: voliteľným DCC Pro s dvojventilovými tlmičmi. Nový model je navyše štandardne vybavený Vehicle Dynamics Manager – systémom MQB, ktorý debutoval v aktuálnom Golfe GTI.

Systém riadi funkcie elektronických uzávierok diferenciálov (XDS) a komponenty priečnej dynamiky riadených tlmičov v systéme DCC Pro. Brzdné zásahy špecifické pre kolesá a selektívne zmeny tvrdosti tlmiča vedú k vyššiemu komfortu a zlepšenému výkonu pri dynamickom prejazde zákrutami. Vďaka tomu je ovládanie vozidla stabilnejšie, agilnejšie a presnejšie.

Pohony

Vďaka MQB evo je možné v Tiguane implementovať rôzne typy pohonov. Pôjde o naftové motory (TDI), benzínové motory (TSI), mild hybridné benzínové motory (eTSI) a plug-in hybridné systémy (eHybrid), ktoré budú ponúkané výhradne v spojení s automatickou prevodovkou ( DSG) v budúcnosti.

Inzercia

Vďaka novým hybridným pohonom s dojazdom na elektrický pohon približne 100 km je toto SUV efektívnejšie než kedykoľvek predtým. Striedavé nabíjanie bude navyše rýchlejšie vo všetkých verziách eHybrid a po prvýkrát bude štandardne možné aj rýchle nabíjanie jednosmerným prúdom.

Ako na modeloch ID. a novom Passate sa bude v Tiguane meniť rýchlostný stupeň pomocou spínača na stĺpiku riadenia na pravej strane volantu s intuitívnym princípom činnosti. Všetky modely Tiguan majú navyše pádla za volantom.

Inzercia

 

 

 

Inzercia
Pokračujte na ďalší príspevok »Týždeň kontroly a nastavenia svetlometov opäť zadarmo

 • V týždni od 2. 10. do 6. 10. 2023 prebehne jubilejný desiaty ročník medzinárodnej preventívne bezpečnostnej akcie Vidieť a byť videný, ktorá je zameraná na odbornú kontrolu a nastavenie svetlometov motorových vozidiel.

   Zadarmo sa tento rok budú nastavovať svetlomety vozidiel s legálnymi LED svetelnými náhradnými zdrojmi H4 alebo H7. Do projektu je zapojených takmer 100 servisov zo všetkých krajov republiky.
 • LEGISLATÍVA

  Namiesto 3,5 tony má byť nový štandard 1,8 tony. Na jazdu v SUV budete musieť spraviť nový vodičák B+, návrh je už na stole (aktualizované)

 • Nové opatrenia počítajú aj s prísnejším posudzovaním podľa veku vodičov – starší by boli kontrolovaní prísnejšie a do 21 rokov by ste za volant SUV ani nesadli.

   Návrh počíta aj s úpravou maximálnej rýchlosti v EÚ na 130 km/h 
 • ODPORÚČAME

  Už poznáte kartu Jazdí celé Slovensko? Získate s ňou poistenie celej posádky, zľavy na STK, v servisoch, reštauráciách i autoškolách

 • Iba za 25 € ročne získate mimoriadne výhody, ako sú úrazové poistenie vodiča a posádky či zľavy do 20% v autoservisoch.

   Zľavy platia u viac ako 50 zmluvných partnerov ÚAMK a po registrácii v systéme u viac ako 1500 partnerov svetovej siete MyWord. Významnou časťou projektu je humanitárna pomoc - činnosť Detskej dopravnej nadácie, ktorej cieľom je pomáhať sirotám pozostalých, ktorých rodič, alebo rodičia zahynuli pri dopravnej nehode.
 • AUTOPRIEMYSEL

  Nečakaný obrat: Británia odkladá zákaz benzínových a naftových áut po tom, čo automobilky investovali miliardy do vývoja elektromobilov

 • Veľká Británia pôvodne plánovala zakázať predaj nových áut so spaľovacími motormi už za sedem rokov, teraz tento termín posúva.

   Premiér Rishi Sunak (na foto) upresnil aj to, ako to bude s predajom áut po roku 2035. Reakcie značiek KIA, FORD, VW a TOYOTA.
 • AKTUALITY

  Mladí hackeri za dva dni navrhli moderný systém pre vjazd vozidiel do historického centra Bratislavy

 • Podľa mestskej časti Bratislava-Staré Mesto súčasný systém registrácie a povoľovania vjazdu vozidiel do historického centra mesta nevyhovuje.

   Rezort s Campus Cowork zorganizovali hackathon, na ktorom mali mladé talenty aj skúsení IT profesionáli príležitosť navrhnúť riešenia zlepšujúce každodenný život občanov Ministerstvo investícií medzi študentov a IT nadšencov rozdelilo 6 000 eur.