Volkswagen ID.6 prichytený pri záverečných testoch

Rodina ID sa čoskoro opäť rozrastie. Volkswagen čoskoro predstaví rodinne orientovaný model. Dostane sedem sedadiel?
Vydané Text: 

Automobilka posúva zdieľanie platformy MEB do veľmi perspektívneho a zákaznícky silného segmentu. Praktické rodinné auto, ktoré bude pre viac ako päť cestujúcich je už doslova na spadnutie. O tom, že auto vstupuje do záverečnej fázy testov naznačuje aj skutočnosť, že si s jeho maskovaním vo Volkswagene príliš veľa práce nedali. Pri bočnom pohľade je zrejmé, že je karoséria v porovnaní s modelom ID.4 natiahnutá. Znamená to, že auto dostane tretí rad sedadiel? Dodajme, že modely s výklopnými sedadlami v treťom rade sú medzi zákazníkmi veľmi populárne.
**Zásah do čierneho?** Novinka vychádza zo štúdie I.D. Roomzz, ktorú Volkswagen svetu ukázal v roku 2019 na autosalóne v Šanghaji. Podobne ako v prípade už predstavených súrodencov, je sériová verzia ID.6 citeľne civilnejšia či už v prípade dizajnu, alebo koncepcie dverí. To dôležité však zostalo zachované. Obrovský priestor pre cestujúcich. Príchod elektromobilu s usporiadaním 5+2 otvorí cestu k elektromobilite veľkej skupine zákazníkov. Pri sklopených sedadlách v treťom rade poskytne batožinový priestor, ktorý bude veľkým lákadlom nielen pre viacdetné rodiny, ale aj pre ľudí, ktorí vyznávajú aktívny životný štýl.
**Už čoskoro?** Podľa posledných informácií Volkswagen novinku predstaví čoskoro a na trh by sa mala dostať už na budúci rok. Otázne zatiaľ je, pre aké trhy bude určený. Predstavenie by totiž malo prebehnúť v Číne a tam by malo auto aj vyrábať. Veľký potenciál však toto auto má aj v Európe a za veľkou mlákou. Je teda veľmi pravdepodobné, že sa bude vyrábať aj v iných fabrikách.
Tak ako? Páči sa vám pripravovaná novinka z dielne Volkswagenu?
Pokračujte na ďalší príspevok »LEGISLATÍVA

Namiesto 3,5 tony má byť nový štandard 1,8 tony. Na jazdu v SUV budete musieť spraviť nový vodičák B+, návrh je už na stole (aktualizované)

 • Nové opatrenia počítajú aj s prísnejším posudzovaním podľa veku vodičov – starší by boli kontrolovaní prísnejšie a do 21 rokov by ste za volant SUV ani nesadli.

   Návrh počíta aj s úpravou maximálnej rýchlosti v EÚ na 130 km/h 
 • ODPORÚČAME

  Už poznáte kartu Jazdí celé Slovensko? Získate s ňou poistenie celej posádky, zľavy na STK, v servisoch, reštauráciách i autoškolách

 • Iba za 25 € ročne získate mimoriadne výhody, ako sú úrazové poistenie vodiča a posádky či zľavy do 20% v autoservisoch.

   Zľavy platia u viac ako 50 zmluvných partnerov ÚAMK a po registrácii v systéme u viac ako 1500 partnerov svetovej siete MyWord. Významnou časťou projektu je humanitárna pomoc - činnosť Detskej dopravnej nadácie, ktorej cieľom je pomáhať sirotám pozostalých, ktorých rodič, alebo rodičia zahynuli pri dopravnej nehode.
 • AUTOPRIEMYSEL

  Nečakaný obrat: Británia odkladá zákaz benzínových a naftových áut po tom, čo automobilky investovali miliardy do vývoja elektromobilov

 • Veľká Británia pôvodne plánovala zakázať predaj nových áut so spaľovacími motormi už za sedem rokov, teraz tento termín posúva.

   Premiér Rishi Sunak (na foto) upresnil aj to, ako to bude s predajom áut po roku 2035. Reakcie značiek KIA, FORD, VW a TOYOTA.
 • AKTUALITY

  Mladí hackeri za dva dni navrhli moderný systém pre vjazd vozidiel do historického centra Bratislavy

 • Podľa mestskej časti Bratislava-Staré Mesto súčasný systém registrácie a povoľovania vjazdu vozidiel do historického centra mesta nevyhovuje.

   Rezort s Campus Cowork zorganizovali hackathon, na ktorom mali mladé talenty aj skúsení IT profesionáli príležitosť navrhnúť riešenia zlepšujúce každodenný život občanov Ministerstvo investícií medzi študentov a IT nadšencov rozdelilo 6 000 eur.
 • MOTORISTICKÝ ŠPORT

  Maco Racing mal vo francúzskom Circuit Paul Ricard druhú najrýchlejšiu Yamahu. Bilancia pretekov Endurance World Championship 2023

 • Slováci opäť ukázali, že napriek menším lokálnym pomerom vedia vďaka talentu a spolupráci ľudí v tíme konkurovať najlepším na svete.

   Vo Francúzsku pritom štartovali z 22. miesta zo 47 zúčastnených tímov z celého sveta.  Bilancia je 6. vo svojej kategórii, 8. celkovo a 3. v nezávislých tímoch.