Fernando Alonso už testuje Toyotu Hilux na Dakar! (VIDEO)

Úplne nová Toyota Hilux bude mať novú a výkonnú 2,8-litrovú pohonnú jednotku a upravenú geometriu odpruženia. Alonso ju otestoval v rámci príprav na Rely Dakar.
Vydané Text: 

Počas minuloročného tréningu na preteky Rely Dakar 2020 v Španielsku dostali legendy motoristického športu Fernando Alonso a Marc Coma jedinečnú príležitosť otestovať predvýrobný prototyp nového modelu Toyota Hilux 2020 spolu s modelom TOYOTA GAZOO Racing Hilux špecifikovaným na nájazdy v rely, ktorý priviedol dvojicu na cieľovú čiaru počas ich historicky prvého spoločného pokusu na Rely Dakar – pretekoch, ktoré sa považujú za jedno z najťažších motoristických podujatí na svete. Najnovšie stvárnenie najobľúbenejšieho pickupu na svete bude poháňať nová výkonná 2,8-litrová hnacia sústava, ktorá spolu s novou geometriou odpruženia zabezpečí pokračovanie povesti značky a jej legendárnej kvality, odolnosti a spoľahlivosti. Po skončení skúšky v rámci náročnej špeciálnej etapy plnej štrku a špiny, ktorá je určená pre vozidlá rely, Fernando uviedol: „Hilux je ikona a vždy som bol fanúšikom tohto auta. Keď som prvý raz uvidel nový Hilux, vyzeral veľkolepo. Bolo fajn otestovať toto nové vozidlo v náročnom prostredí, v etape rely, a posunúť ho až na hranicu jeho možností. Nový 2,8-litrový motor sa správa naozaj dobre a nové odpruženie je skvelé. Aj keď tlačíte Hilux na hranicu jeho možností, v ničom nestráca zo svojho komfortu. Myslím si, že nový Hilux môže byť neporaziteľný.“ Jedinečná skúšobná jazda sa uskutočnila spolu s tímom TOYOTA GAZOO Racing Dakar Rally Team v duchu základnej filozofie značky TOYOTA GAZOO Racing, ktorou je „vyrábať stále lepšie vozidlá“. Fernando – dvojnásobný víťaz pretekov 24 hodín Le Mans, úradujúci majster sveta vytrvalostných pretekov FIA s tímom TOYOTA GAZOO Racing, dvojnásobný majster sveta pretekov Formuly 1 a víťaz pretekov 24 hodín Daytona – spolu s Marcom, päťnásobným víťazom Rely Dakar v triede motocyklov a šesťnásobným majstrom pretekov motocyklov FIM v cross-country rely, potom pokračovali v intenzívnej príprave na preteky Rely Dakar 2020, kde dvojica v rámci svojho prvého spoločného pokusu priviedla domov Toyotu Hilux na celkovom úctyhodnom 13. mieste.
Erik Stríž je motoristický novinár, redaktor denníka Autoviny.sk a redaktor časopisu auto motor a šport. Pripravuje témy, aktuality a testy automobilov. Zvýšenú pozornosť venuje legislatíve súvisiacej s dopravou a bezpečnosti.

Zaujíma vás riešenie dopravného problému alebo pre nás máte tip na článok? Napíšte na tip@motoristickynovinar.sk

Pokračujte na ďalší príspevok »LEGISLATÍVA

Namiesto 3,5 tony má byť nový štandard 1,8 tony. Na jazdu v SUV budete musieť spraviť nový vodičák B+, návrh je už na stole (aktualizované)

 • Nové opatrenia počítajú aj s prísnejším posudzovaním podľa veku vodičov – starší by boli kontrolovaní prísnejšie a do 21 rokov by ste za volant SUV ani nesadli.

   Návrh počíta aj s úpravou maximálnej rýchlosti v EÚ na 130 km/h 
 • ODPORÚČAME

  Už poznáte kartu Jazdí celé Slovensko? Získate s ňou poistenie celej posádky, zľavy na STK, v servisoch, reštauráciách i autoškolách

 • Iba za 25 € ročne získate mimoriadne výhody, ako sú úrazové poistenie vodiča a posádky či zľavy do 20% v autoservisoch.

   Zľavy platia u viac ako 50 zmluvných partnerov ÚAMK a po registrácii v systéme u viac ako 1500 partnerov svetovej siete MyWord. Významnou časťou projektu je humanitárna pomoc - činnosť Detskej dopravnej nadácie, ktorej cieľom je pomáhať sirotám pozostalých, ktorých rodič, alebo rodičia zahynuli pri dopravnej nehode.
 • AUTOPRIEMYSEL

  Nečakaný obrat: Británia odkladá zákaz benzínových a naftových áut po tom, čo automobilky investovali miliardy do vývoja elektromobilov

 • Veľká Británia pôvodne plánovala zakázať predaj nových áut so spaľovacími motormi už za sedem rokov, teraz tento termín posúva.

   Premiér Rishi Sunak (na foto) upresnil aj to, ako to bude s predajom áut po roku 2035. Reakcie značiek KIA, FORD, VW a TOYOTA.
 • AKTUALITY

  Mladí hackeri za dva dni navrhli moderný systém pre vjazd vozidiel do historického centra Bratislavy

 • Podľa mestskej časti Bratislava-Staré Mesto súčasný systém registrácie a povoľovania vjazdu vozidiel do historického centra mesta nevyhovuje.

   Rezort s Campus Cowork zorganizovali hackathon, na ktorom mali mladé talenty aj skúsení IT profesionáli príležitosť navrhnúť riešenia zlepšujúce každodenný život občanov Ministerstvo investícií medzi študentov a IT nadšencov rozdelilo 6 000 eur.
 • MOTORISTICKÝ ŠPORT

  Maco Racing mal vo francúzskom Circuit Paul Ricard druhú najrýchlejšiu Yamahu. Bilancia pretekov Endurance World Championship 2023

 • Slováci opäť ukázali, že napriek menším lokálnym pomerom vedia vďaka talentu a spolupráci ľudí v tíme konkurovať najlepším na svete.

   Vo Francúzsku pritom štartovali z 22. miesta zo 47 zúčastnených tímov z celého sveta.  Bilancia je 6. vo svojej kategórii, 8. celkovo a 3. v nezávislých tímoch.